Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 106 to 120 of 142

Thread: Ремап и премахване на DPF?

  1. #106
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ми като няма да ми отговаряш повече, що ми задаваш въпроси е брато
    Аз квото имах да казвам по темата го казах вчера с първите си постове, от там нататък ти ме занимаваш с твоите желания кой кво да говори във форума. Чужди гледни точки явно не те вълнуват, така че таз безмислена говорилня по-добре верно да я спрем

    Вместо да се ядеш с мене, можеше да се опиташ да помогнеш на колегата Лунов - в съседната тема...

    Окъсал го е на морето човека.

    Ама не, трябва да кажем последната дума, иначе няма да спим спокойно
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #107
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ся, искам да питам колегите, които си махат ДПФ-а, колко от тях имат деца и колко от тях се радват белите дробове на децата им да се пълнят с тръди частици, които са канцерогенни, причиняват астма и един куп други белодробни заболявания? Питам за децата ви, щото собствения ви живот вече виждам, че сте го писали хикс, ма поне за малките...
    [/I]
    А ти ще си купиш ли нов от магазина ДПФ ?

  3. #108
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Според мен екологията не е за да ползваме данъчни облекчения, а за да дишаме по-чист въздух. Но твоя или моя катализатор няма да имат никакво значение, докато по родните пътищата се движат камиони ЕВРО минус 40 и бълват милиарди тонове сажди. Въпреки това, аз лично не бих си махнал катализатора, освен ако не съм сигурен, че вече е дефектирал.
    Един нормално мислещ човек във форума!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  4. #109
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ооо, цяла сутрин търся тема в която да се заям със всички и да скандализирам форума и ето че открих Заемам се с удоволствие

    Ся, искам да питам колегите, които си махат ДПФ-а, колко от тях имат деца и колко от тях се радват белите дробове на децата им да се пълнят с тръди частици, които са канцерогенни, причиняват астма и един куп други белодробни заболявания? Питам за децата ви, щото собствения ви живот вече виждам, че сте го писали хикс, ма поне за малките...

    П.С. Преди да излезете с "контрааргумента" и да ме попитате 145-цата ми има ли катализатор - да има. Моля ви не идвайте пред къщи да ми го режете и крадете - искам да си карам с него. Ако някой иска да ми го гепи да ми звънне да му платя колкото ще му дадат на вторични за бензинов кат и да ми го остави
    НАли си много отворен, аз да те попитам. На дядо ти жигулата/москвича имаха ли катализатор? Мерил ли си ти лично преди и след ДПФ и колко е разликата? Когато прави регенарации колата, хвърля ли нещо в атмосферата или е свеж планински въздух. Гледам, че си много на ти с автомобилостроенето, та затова питам.

    Само не ми казвай, че в днешно време дишаш чист въздух, щото има евронорми за автомобилите. Въпреки всичко, тези които наистина цапат планетата, искат да вярваме, че от нас зависи това, от колите, които караме, а не от разни заводи и т.н., в които никой не знае какво се се случва там

    И друго да попитам, ако някой ден си купиш класически автомобил примерно, ще му сложиш ли катализатор или ще го оставиш в оригинален, ценен вид. Обаче, ако ми кажеш да, няма да ти повярвам.
    Last edited by Bobi_33; 23-07-2015 at 19:30.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #110
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Поредната ОСРАНА тема в този раздел. И отново от обичайните съфорумци.

    ---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Не, мене това ми е ясно, за това казвам че не обвинявам никой от колегите Всъщност не обвинявам никой друг освен държавата за масовото махане на ДПФ. Просто казвам как стоят нещата, за да си знаем последствията от собствените ни действия. Иначе ми е съвсем ясно, че с тоя нисък стандарт на живот няма как да сме много напред с екологията. То с никой елемент на цивилизацията няма как да сме напред де, ама просто да си знаем до къде сме
    Първо Държавата да ни предоставя качествени горива, от които да не правим ремонти за по няколко хиляди лева и тогава ще се съобразяваме с Еко нормите. ... Иначе си прав .. ДА .. ама не и за нашата ситуация. Щото от към данъци, пътни такси и прочее плащаме яко, ама за разбити пътища. Та и тука е така ... време е вече първо да ни се даде, а после да се иска от нас. Към момента е обратното.

  6. #111
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    НАли си много отворен, аз да те попитам. На дядо ти жигулата...
    Абе аз квот имах да казвам по темата го казах и не ми се занимаваше повече да я "осирам", ама понеже ми хареса титлата "много отворен", само за да поддърждам тоя имидж ше отговоря по ред и логика на въпросите

    1. На дядо ми жигулата нямаше. Ма тва беше преди 30 години - ако света не се развиваше ся щяхме да умираме от грип. Тогава колите бяха много по-малко на брой и беше донякъде ОК и без катализатори.

    2. В днешно време въздуха е по-мръсен, а при дядо ми без катализатор беше по-чист. Защото човешката дейност е по-интензинвна - караме повече коли, произвеждаме повече във фабрики, топлим повече хора, харчим повече ток. За тва днес се търсят начини, като евронормите, да се намалят вредните ефекти, които преди 30 години не са били нужни да се търсят.

    3. Не съм мерил колко е разликата преди и след ДПФ. Ти мерил ли си? Ако си, искрено ще се радвам да споделиш. Ако не - все някъде я пише.

    4. При регенерация не се хвърля в атмосферата всичко, което преди това е задържано във филтъра. А това което все пак се хвърля, целта е да се хвърли в по-малко населен район. А не на Орлов Мост. Щото е измерено - и тва са данни които можеш да намериш - че Орлов Мост е една от контролните станции с най-високи нива на замърсяване в целия Европейски Съюз. А на Орлов Мост фабрики не работят. В централните части на градовете, където всъщност са повечето хора, които могат да вдишат замърсяването, основните източници на замърсяване са автомобилите и битовото отопление. Просто е.

    5. Ако си купя класическа кола, дай боже, НИКОГА няма да й сложа катализатор естествено. Защото това e оригиналния вид на колата. И защото класическите коли в движение са 1 на 1000 - можем да пренебрегнем ефекта от тях поради малкия брой. Аз не съм говорил за класически коли, че да ги намесваш

    Мерси за вниманието, ако има други въпроси съм насреща, колкото мога, както мога, ще отговоря с удоволствие, все пак разговора е хубаво нещо, тука винаги можем да си направим раздумка във форумчето Не разбирам що така подхождате към един нормален разговор с негативизъм

    DiStefanо, Горивата са от търговци. А що държавата не контролира търговията - ми такава държава сме си назначили брато, щот сичко ни през *я
    Last edited by Sm0k; 24-07-2015 at 02:59.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  7. #112
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Абе аз квот имах да казвам по темата го казах и не ми се занимаваше повече да я "осирам", ама понеже ми хареса титлата "много отворен", само за да поддърждам тоя имидж ше отговоря по ред и логика на въпросите

    1. На дядо ми жигулата нямаше. Ма тва беше преди 30 години - ако света не се развиваше ся щяхме да умираме от грип. Тогава колите бяха много по-малко на брой и беше донякъде ОК и без катализатори.

    2. В днешно време въздуха е по-мръсен, а при дядо ми без катализатор беше по-чист. Защото човешката дейност е по-интензинвна - караме повече коли, произвеждаме повече във фабрики, топлим повече хора, харчим повече ток. За тва днес се търсят начини, като евронормите, да се намалят вредните ефекти, които преди 30 години не са били нужни да се търсят.

    3. Не съм мерил колко е разликата преди и след ДПФ. Ти мерил ли си? Ако си, искрено ще се радвам да споделиш. Ако не - все някъде я пише.

    4. При регенерация не се хвърля в атмосферата всичко, което преди това е задържано във филтъра. А това което все пак се хвърля, целта е да се хвърли в по-малко населен район. А не на Орлов Мост. Щото е измерено - и тва са данни които можеш да намериш - че Орлов Мост е една от контролните станции с най-високи нива на замърсяване в целия Европейски Съюз. А на Орлов Мост фабрики не работят. В централните части на градовете, където всъщност са повечето хора, които могат да вдишат замърсяването, основните източници на замърсяване са автомобилите и битовото отопление. Просто е.

    5. Ако си купя класическа кола, дай боже, НИКОГА няма да й сложа катализатор естествено. Защото това e оригиналния вид на колата. И защото класическите коли в движение са 1 на 1000 - можем да пренебрегнем ефекта от тях поради малкия брой. Аз не съм говорил за класически коли, че да ги намесваш

    Мерси за вниманието, ако има други въпроси съм насреща, колкото мога, както мога, ще отговоря с удоволствие, все пак разговора е хубаво нещо, тука винаги можем да си направим раздумка във форумчето Не разбирам що така подхождате към един нормален разговор с негативизъм
    E, аз само проверявам дали си вярваш на глупостите, дето си написал, или просто се заяждаш. Но виждам, че си вярваш на глупостите, а щом си вярваш, значи всичко е ОК. Важното е човек да си вярва.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #113
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    E, аз само проверявам дали си вярваш на глупостите, дето си написал, или просто се заяждаш. Но виждам, че си вярваш на глупостите, а щом си вярваш, значи всичко е ОК. Важното е човек да си вярва.
    E, значи от включването ти поне разбрахме, че и с тебе всичко е ОК

    В развитите държави общините събират изпражнения (накратко лайна) от канализацията, от които произвеждат гориво за градския си транспорт, ние тука се надфащаме кой си вярвал и кой е ОК. Ко да праш, културни особености
    Last edited by Sm0k; 24-07-2015 at 20:24.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  9. #114
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    E, значи от включването ти поне разбрахме, че и с тебе всичко е ОК

    В развитите държави общините събират изпражнения (накратко лайна) от канализацията, от които произвеждат гориво за градския си транспорт, ние тука се надфащаме кой си вярвал и кой е ОК. Ко да праш, културни особености
    А хрумвало ли ти е това, че в развитите държави може и това просто да е бизнес? За някои? И тук ще стане някой ден. Но пак някой като Пеевски ще произвежда от лайната метан.

    Иначе мерси за инфото, аз съм глупав, та нямаше откъде да знам такива нещо. Темата я осрехме с екологичен метан, та аз поне спирам. Ако нещо имаш да напишеш полезно за премахването на ДПФ-ите, пиши, на мен не отговаряй. Аз съм умствено огранничен. Просто по-назад беше написал, че чакаш подобна тема да се заядеш с някого, та реших да съм аз. Виждам, че искаш да се доказваш, ОК, продължавай с друг.

    Пък ако нещо имаш още да ми обясняваш, Моля, мини на ЛС.

    Нека Радко поизтрие постовете ми. Извенявам се за включването.
    Last edited by Bobi_33; 24-07-2015 at 21:15.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #115
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Да не си уредите среща за бой по някое време . Кой имал катализатор - имал...само, да не поискат другата година всяка кола да си отговаря на евро стандарта.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  11. #116

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Да не си уредите среща за бой по някое време . Кой имал катализатор - имал...само, да не поискат другата година всяка кола да си отговаря на евро стандарта.
    Хората са интелигантни, не са от новите "Алфаджии" та да си уреждат срещи и подобни
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #117
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако си купя кола за 70 К пари, на DPF - а, който представлява 1/70 та част от стойността на колата, бих гледал като на добро нововъведение, щадящо околната среда.

    Ако си купя кола за 7 К пари, за това нещо, което представлява вече 1/7 от стойността на колата очевидно не бих могъл да си позволя същата "гледна точка".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #118
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    DPF-а ми стои, засега, защото не прави проблеми. Свърши ли - заминава! Чипосам ли я -заминава. Спорът, който се разрази, премина границата. Явно това е писано в този раздел. За екология мога да говоря - и за кораби, за камиони..., но няма смисъл.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #119
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    ecotronic, rossenvn, И с двама ви съм съгласен, за тва няколко пъти подчертах, че никого не съдя, че го е махнал
    Ама все пак се радвам, че има разумни хора които могат да се изкажат спокойно по темата, без да ми се обидят лично

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Да не си уредите среща за бой по някое време . Кой имал катализатор - имал...само, да не поискат другата година всяка кола да си отговаря на евро стандарта.
    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Хората са интелигантни, не са от новите "Алфаджии" та да си уреждат срещи и подобни
    Тука има хора които ме познават и знаят, че единствената среща която бих си уредил с някой, включително с колегите, които едва ли не лично ми се обидиха, е да пием бира, да си полафим за италиански и/или други коли и да се поразведрим така

    Сега тука виждам всяко нещо автоматично се приема или буквално или негативно - казал съм че се заяждам, бил съм се доказвал, всеки се обижда че не бил толкова прост или глупав да не знае, дето вика Росен, спора премина границата, пък и няма смисъл
    Колеги моля ви се, големи хора сме, квото съм казал, и за екологията и за заяждането и всичко останало съм го казал съвсем добронамерено, без лоши чувства и на никой не натрапвам мненеито си А някой да бил прост или глупав и нещо не знае или не можел да се сети сам - тва пък дори и през ум не ми е минало. Да се доказвам във форума точно, също не ми е хрумвало - който където трябва и може се е доказал, тука е без значение.
    На колегите Yavor и Bobi_33 им се извинявам специално, ако са се засегнали, ма наистина не съм искал да ги обидя Някой друг ако се е обидил - също


    Радко ако му се занимава да разчисти, аз съм ЗА
    Last edited by Sm0k; 25-07-2015 at 00:36.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  15. #120
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    А хрумвало ли ти е това, че в развитите държави може и това просто да е бизнес? За някои? И тук ще стане някой ден. Но пак някой като Пеевски ще произвежда от лайната метан.

    Иначе мерси за инфото, аз съм глупав, та нямаше откъде да знам такива нещо. Темата я осрехме с екологичен метан, та аз поне спирам. Ако нещо имаш да напишеш полезно за премахването на ДПФ-ите, пиши, на мен не отговаряй. Аз съм умствено огранничен. Просто по-назад беше написал, че чакаш подобна тема да се заядеш с някого, та реших да съм аз. Виждам, че искаш да се доказваш, ОК, продължавай с друг.

    Пък ако нещо имаш още да ми обясняваш, Моля, мини на ЛС.

    Нека Радко поизтрие постовете ми. Извенявам се за включването.
    Колега, с цялото ми уважение, но нещата не са толкова прости. И тук не говорим за заяждане.

    Франция обмисля забраната на дизеловите двигатели до 2020 година заради научните сведения, че изгорелите газове от дизелови автомобили са изключително канцерогенни:

    http://www.autoblog.com/2014/12/01/f...to-ban-diesel/
    http://www.ft.com/cms/s/0/627c6812-7...#axzz3hDNeAWCQ

    Ето и данните от самото изследване:
    http://www.iarc.fr/en/media-centre/p...fs/pr213_E.pdf

    Великобритания е също страна, която вероятно ще приеме тази мярка с цел опазване на околната среда и намаляване на респираторните заболявания:

    http://www.telegraph.co.uk/news/eart...ners-warn.html

    И това не е някаква конспирация, става въпрос за верига химични реакции, предизвикани от вещества в дизеловите газове, които повреждат ДНК-то на клетките в дробовете и водят до възпаление и рак. Същият процес се случва при пушенето на цигари.

    И докато цигарите са въпрос на личен избор, то дизеловите изпарения стигат до всички.

    В крайна сметка страна, основен производител на дизелови двигатели, предприема мярката. Не виждам бизнес идея в това...
    Last edited by Mirwais; 28-07-2015 at 22:25.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •