Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 142

Thread: Ремап и премахване на DPF?

  1. #91

    Default

    Смок обърни се към законодателя. За камиони независимо от конските сили има намаление на данъка ако отговарят на ЕВРО 4, 5 или 6, а за леки автомобили има ей това ...

    Като се научат да мерят с един аршин, тогава може и да изискват от мен...

    Дотогава те мен и аз тях

  2. #92
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Смок обърни се към законодателя... Дотогава те мен и аз тях
    Е за тва попитах кой има деца. Щото докато кадиш със саждите и си мислиш че правиш на законодателя, всъщност правиш на децата си, на близките си на собствените си бели дробове

    Към законодателя се обръщам редовно - гласувам на всички избори, протестирам всеки път когато не съм доволен от законодателя. До сега не съм видял много полза нито от всичката хартия, която съм пуснал в урните, нито от това че съм си драл гърлото пред сградата на парламента Може би се защото съм заглушен от мнозинството, което си мисли че прави на законодателя, а всъщност прави на себе си и диша по светофарите собствените си лайна, а законодателя почива на плажове като Варадеро и Ница на чист въздух с неговите кинти

    Накратко пред нас като НЕзаконодатели има два варианта - или само законодателя ни прави , или и законодателя ни прави и ние си донаправяме сами Всеки сам изибра дали повече му харесва двойно

    Иначе с Вовата сте прави, че държавата не стимулира да се карат по-екологични коли. Напротив, умишлено стимулира да се карат по-неекологични и е абдикирала от контрол над техническото състояние и еконормите, за да не мрънка народа че го "рекетира", щото държавата си знае, че не е направила достатъчно на народа да му останат кинти с които да мисли за екология. Ако искаме да живеем на по-чисто, не е само до чакане на контрол, мотивация и някой на сила да ни накара. Трябва и малко самоинициатива - насила хубост не става. Така че как махате сичко ЕКО-МЕКО, щото "тука е така" за мен са оправдания.
    А няма нужда от оправдания, щото никой не обвинявам, всеки сам си избира и никой не е виновен че държавата не го информир, че това което прави е вредно за него самия, нито осъществява контрол върху нещо, което пак казвам е забранено от закона Просто споделям и другата страна на монетата да си знаем, щото хората мислят че ДПФ-а с него и без него, ама на 2 милиона коли само в София, като махнеш ДПФ-а на 2/3-ти от дизелите и разликата в качеството на въздуха става осезаема, болестите - реални, така че не е с тях и без тях
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  3. #93
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Прав си за идеологията !
    Прав ще си ако колите бяха нови или на малко години (2-4), но тези дърти кранти които можем да си позволим екото е ЧАО ! А пари за ново няма, примерно ДПФ.
    Така че, тези ЕКО вече не действат и саво вдигат разхода и както казах, ние не можем да си го позволим.

    П.П.
    Турист от Русе (да не се обиждат колегите от района) на ски в Панпорово му прилошава ! Доктора вика има нужда от въздух- сложили го да вдиша от ауспуха на една работеща кола и човека се съвзел
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #94
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Прав си за идеологията !
    Прав ще си ако колите бяха нови или на малко години (2-4), но тези дърти кранти които можем да си позволим екото е ЧАО ! А пари за ново няма, примерно ДПФ.
    Така че, тези ЕКО вече не действат и саво вдигат разхода и както казах, ние не можем да си го позволим...
    Не, мене това ми е ясно, за това казвам че не обвинявам никой от колегите Всъщност не обвинявам никой друг освен държавата за масовото махане на ДПФ. Просто казвам как стоят нещата, за да си знаем последствията от собствените ни действия. Иначе ми е съвсем ясно, че с тоя нисък стандарт на живот няма как да сме много напред с екологията. То с никой елемент на цивилизацията няма как да сме напред де, ама просто да си знаем до къде сме
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #95
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Смокче, баце - стига....

    Ти мислиш ли, че всички тук са толкова прости, че трябва да проповядваш мощно схващанията си? Аман от дървени философи, честно!

    Затова все по малко хора пишат в тоя раздел! Защото нон стоп, някой, който даже не притежава 159ка ръси мозък и налива акъл и е отгоре на всичко!

    Аз съм търпелив човек, неконфликтен, ама и на мене взе да ми писва вече.
    И резултата от това да ми писне е да спра и аз да пиша и да чета.
    И като останете само многознайковците, давайте си акъл на вас си, па да видим има ли смисъл цялата работа...


    Не че ще те уплаша, не че ми и пука, дали ще те уплаша. Просто казвам.

    Тука все пак обсъждаме не еко-нормите, а колите си. И ако това има някаква връзка, и ти си толкова еко-морално-полит-икономо-загрижен, ми направи специална тема :

    " Еко нормите и резултата от премахвантето на дпф, егр, катализатор, и др."
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #96
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Или си купи колело...в София били 2милиона...ми живи и здрави, това е в следствие на ниския стандарт в останалата част на изтормозената ни държавица
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #97
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Ти мислиш ли, че всички тук са толкова прости, че трябва да проповядваш мощно схващанията си? Аман от дървени философи, честно...
    Не "проповядвам мощно", зададох само въпрос. Някои отговориха (включително ти), някои съгласни, други не, трети фифти-фифти - нормално разпределение на мненията. Ако никой не беше отговорил, нямаше да "проповядвам" Стана разговор - форума е за дискусии, всеки има право да каже мнение, а според мен екологията е част от темата, що да пускам нова като има
    Не смятам че всички са толкова прости, има достатъчно интелигентни, да знаят туй-онуй и без да "проповядвам". Това че не са прости не ми отнема правото да задам въпрос - който иска да отговори. Който не иска - не е длъжен, не го карам на сила. До тук ОК

    Ся, що се сърдите - неколкократно подчертах че никого не съдя, точно за да няма сърдити
    Ок, не си съгласен с някого - трябват ли епитети, няма да наричам ги обидни, щото не ме обиждат, ама не звучат добре - "дървени философи", "многознайковци", "ше си останете само вие" И аз не съм съгласен с доста мнения, но гледам да не квалифицирам хората.
    И аз като теб, като ми дойдат повече дето не съм съгласен спирам да чета и пиша, и кво от тва?
    Като останат не-дървните философи и не-многознайковците, да са във форума само за да си махнат катализатора на Алфата преди да иде на вторични и да вземат Фолцваген, щото Алфата много се чупела - тва също не виждам да има смисъл

    Трето, във "вашия" раздел, като вечния отговор е "ти нямаш 159", сякаш само 159 е с ДПФ - направете то скрит като рейсърския и да се влиза само с тайни покани като масонска ложа

    Но понеже виждам, че да се пишат в темата неща с които има несъгласни, го приемате за нарушение на частна собственост (не знам само кои сте й собствници ), приемам зажележката и обещавам тия дни да пусна отделна тема, даже ще питам някой модератор в кой раздел е удобно и къде няма да пречи на никой
    Last edited by Sm0k; 23-07-2015 at 02:16.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  8. #98
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Не "проповядвам мощно", зададох само въпрос. Някои отговориха (включително ти), някои съгласни, други не, трети фифти-фифти - нормално разпределение на мненията. Ако никой не беше отговорил, нямаше да "проповядвам" Стана разговор - форума е за дискусии, всеки има право да каже мнение, а според мен екологията е част от темата, що да пускам нова като има
    Не смятам че всички са толкова прости, има достатъчно интелигентни, да знаят туй-онуй и без да "проповядвам". Това че не са прости не ми отнема правото да задам въпрос - който иска да отговори. Който не иска - не е длъжен, не го карам на сила. До тук ОК

    Ся, що се сърдите - неколкократно подчертах че никого не съдя, точно за да няма сърдити
    Ок, не си съгласен с някого - трябват ли епитети, няма да наричам ги обидни, щото не ме обиждат, ама не звучат добре - "дървени философи", "многознайковци", "ше си останете само вие" И аз не съм съгласен с доста мнения, но гледам да не квалифицирам хората.
    И аз като теб, като ми дойдат повече дето не съм съгласен спирам да чета и пиша, и кво от тва?
    Като останат не-дървните философи и не-многознайковците, да са във форума само за да си махнат катализатора на Алфата преди да иде на вторични и да вземат Фолцваген, щото Алфата много се чупела - тва също не виждам да има смисъл

    Трето, във "вашия" раздел, като вечния отговор е "ти нямаш 159", сякаш само 159 е с ДПФ - направете то скрит като рейсърския и да се влиза само с тайни покани като масонска ложа

    Но понеже виждам, че да се пишат в темата неща с които има несъгласни, го приемате за нарушение на частна собственост (не знам само кои сте й собствници ), приемам зажележката и обещавам тия дни да пусна отделна тема, даже ще питам някой модератор в кой раздел е удобно и къде няма да пречи на никой
    Е те това имам предвид... С тази многословност и подробност се разводнява темата, която не е за ЕКОЛОГИЯ по принцип, а за цените и ефектите ВЪРХУ КОЛАТА от премахване на ДПФ...

    Нали се сещаш че 2/3 от мненията ти тукмогат да се считат за чиста проба спам?
    В доста други форуми щяха да са омахани отдавна...

    Нищо лично, просто моля за конструктивност и конкретика!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #99
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ооо, цяла сутрин търся тема в която да се заям със всички и да скандализирам форума и ето че открих Заемам се с удоволствие

    Ся, искам да питам колегите, които си махат ДПФ-а...
    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Е те това имам предвид... С тази многословност и подробност се разводнява темата, която не е за ЕКОЛОГИЯ по принцип, а за цените и ефектите ВЪРХУ КОЛАТА от премахване на ДПФ...

    Нали се сещаш че 2/3 от мненията ти тукмогат да се считат за чиста проба спам?
    В доста други форуми щяха да са омахани отдавна...

    Нищо лично, просто моля за конструктивност и конкретика!

    Абе аз чета тоя раздел от два месеца и чак сега разбирам какво имаха предвид някои като разправяха, че в тоя раздел цари ужасТ и безумие.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  10. #100
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Защото нон стоп, някой, който даже не притежава 159ка ръси мозък и налива акъл и е отгоре на всичко!
    А сега. Отдавна не съм писал тук, 'щтот няма как да наливаш мозък в главата на безмозъчните. Който си има мозък, си го ползва вече.
    Аз съм на мнение, че ДПФ-а се маха само тогава, когато прави проблем. Ако не прави проблем, то трябва да стои.
    И съм на мнение, че трябва по принцип да се замени, но предвид цената му и средната заплата в България, то не съм противник на идеята да се премахне. Но както казах - само ако прави проблеми.
    А пък ако основните изминати километри на колата са само градски, то предпочитам по-здрав двигател, вместо нафта в маслото и тогава отново се връщаме на идеята, че може и да се махне.

    В най-крайна сметка при 159-ката е лесна цялата ситуация, че самия филтър се маха лесно, защото е отделен модул и може да си го пазиш. Има коли, при които премахването и последващо връщане на филтъра е почти необратим процес, без сериозна инвестиция.
    Last edited by BO; 23-07-2015 at 10:22.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #101
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Е те това имам предвид... С тази многословност и подробност се разводнява темата, която не е за ЕКОЛОГИЯ по принцип...
    Ако два абзаца ти се струват много, ше ти го синтезирам - многознайковците и дървените философи отдавна сме останали сами в тоя форум - тва важи и за теб и за мен. 90% от хората с които беше смислено да се говори, спряха да пишат активно преди 5-6 години. А тия от които зависи съдържанието и състоянието на форума почти са вдигнали ръце от него.

    Темата започва с тоя въпрос - "Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?" и това че не е за екология е твоето тълкувание. Моето е друго и не виждам кое дава на твоето тълкувание по-голяма тежест от на моето и що трябва аз да приема твоето виждане за конструктивно и конкретно като ти не приемаш моето

    А в тия форуми в които моите мнения щяха да бъдат премахнати заради спам, щяха да бъдат премахнати и твоите за "дървени философи ръсещи акъл само на себе си" заради нарушение на добрия тон Нашия обаче не е от тях и вината за тва не е само на дървените философи. Или ти обратната страна на монетата не я броиш, гледаш си само твойта
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  12. #102
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз съм на мнение, че ДПФ-а се маха само тогава, когато прави проблем.
    Някой мислил (тествал) ли е в посока елиминиране само на EGR-a, който изглежда е в основата на всички поразии? Както може да се прочете на много места (извадка по-долу), повишеното отделяне на сажди и съответно умъртвяване на DPF-a се дължи на поддържането на ниска температура на горене чрез бухане на част от отработените газове в горивните камери (като по пътя омазват колектор и клапи с гняс).
    От друга страна пък ефективността на EGR за редуциране на азотните оксиди се оказва доста ниска, поради което камионджийските мотори ползват друг метод (AdBluе).

    EGR valves reduce the available oxygen in the cylinder, this in turn increases the production of particulates (fuel which has only partially combusted). This is most commonly experienced by diesel engines traditionally been a problem with diesel engines. These particulates are one of the main reasons diesel engines are now fitted with the diesel particulate filters or DPFs. A faulty EGR valve that is stuck open will increase the amount of particulates produced by the engine, causing your DPF to become blocked quicker than usual.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #103
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А сега. Отдавна не съм писал тук, 'щтот няма как да наливаш мозък в главата на безмозъчните. Който си има мозък, си го ползва вече.

    Тебе не те имах предвид, но ти сам се припозна...



    Смокче, аре стига, няма да ти отговарям повече, защото ти само потвърждаваш това, което исках да кажа с последните си няколко поста.

    А и след като считаш че във форума са спрели да пишат стойностните хора - ти за какво се напиняш?
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #104
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Смокче, аре стига, няма да ти отговарям повече...А и след като считаш че във форума са спрели да пишат стойностните хора - ти за какво се напиняш?
    Ми като няма да ми отговаряш повече, що ми задаваш въпроси е брато
    Аз квото имах да казвам по темата го казах вчера с първите си постове, от там нататък ти ме занимаваш с твоите желания кой кво да говори във форума. Чужди гледни точки явно не те вълнуват, така че таз безмислена говорилня по-добре верно да я спрем
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  15. #105

    Default

    Смоки,брат,като нямаш чинията 159 що пишеш къде не ти е работата.Немаш право да даваш наклон на извънземните не го ли разбра?
    Другия път на обед бирата от теб.....
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •