Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 142

Thread: Ремап и премахване на DPF?

  1. #61

    Default

    При мен нещата се нормализираха и сега след 90 минати км градско разхода е 12/100. Иначе аз лятото съм с 225/55/16 и съм горе долу доволен, но зимата съм с 215/55/16 и направо плача!!!! Адски е ниска колата и задирам навсякъде! За мен под 18-ки на тази кола си е приоключение страшно!

  2. #62

    Default

    Доверен сервиз в района на гр.Русе за премахване на ДПФ...

  3. #63
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by FCB View Post
    Доверен сервиз в района на гр.Русе за премахване на ДПФ...
    Това реклама ли е, въпрос ли е или нещо друго ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #64

    Default

    Колеги какво мислите за почистването с машина на ДПФ филтрите, като алтернатива или това е само начин за манипулация с цел печалба, струва ли си инвестицията или въпроса стои също както с добавките за почистване? Случайно попаднах на тази публикация - опит за заблуда ли е или иманещо вярно?:

    http://www.dunevmotorsport-r21.com/p...tar-s-mashini/

  5. #65
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има много препарати за почистване вече. Машини също така. Въпроса е кое го е накарало да се задръсти толкова много. Обикновено мотора го запушва. Когато започне да отделя повече сажди поради някакви изменения (дюзи, цилиндри и т.н.) както и начина на шофиране. Едно такова почистване наистина работи, но въпроса е за колко време ще остане така.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #66

    Default

    Един от аргументите, които дават и ме кара да се замисля е, че двигателя е проектиран да работи с въпросният филтър и неговото премахване нарушава дадени работни параметри - което вече някой по-запознат по въпроса може да каже дали е добре или не е добре за двигателя.

  7. #67
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Двигателят се чуства много по-добре без него. Всяко едно нещо монтирано на входа му или изхода с цел екология го спъва. Да не говорим как действат регенерациите на маслото и като цяло на двигателя и турбината. За мотора е по-добре да го няма. За екологията не може да се каже същото, но... такова е положението.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #68

    Default

    По мое мнение ако има възможност остави DPF-a.

    Не за друго, а защото се заговори за изменение на Закона за МДТ и за въвеждане на изискване при преминаване на ГТП да се измерва и концентрацията на въглеродни емисии в изгорелите газове от двигателя и в зависимост от това да се определя данъка.

    Ако това стане за автомобилите с премахнат DPF данъка ще е "солен"...

    Ще търсиш DPF, а нов е около 1000 кинта.

    За техническите характеристики при премахната ДПФ не споря.

  9. #69
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Абсолютно подкрепям от личен опит!С течение на времето се научих да карам така,че да не оставям големи черни кълбета след себе си.Относно ГТП те и сега ми мерят СО2 и нямам проблеми.Пък що се отнася до промени в закона и данъците то
    дотогава сигурно вече всички ще караме Джулия(т.е. след 7-8 г. хаха)!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  10. #70

    Default

    Имам два въпроса към тези с премахнат ДПФ и ремап - как се държи спрямо преди това автомобила в ниските обороти, има ли забележима разлика в пъргавината или не...и наистина ли разхода спада като цяло ( градско/извънградско)?

  11. #71
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    На мен премахването на ДПФ беше комбинирано с махане на клапи и ремап, така че не съм сигурен от какво дава ефект. Преди това вървеше много, сега върви зверски.

    Но пък не се полакомих да продам ДПФа за жълти стотинки и ми си стои. Ако се наложи, винаги мога да го монтирам пак, естествено след обстойно почистване.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #72

    Default

    А като разход има ли разлика? (разбира се това са относителни неща - разхода и пъргавината в ниските обороти зависят от много работи), просто ги дават като основен аргумент в полза на премахването и ремапа...

  13. #73
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Използваният в автомобилите с дизелови двигатели покриващи стандарта Euro-4 филтър за твърди частици DPF, представлява метален цилиндър, запълнен със специални огнеупорни керамични материали с клетъчна структура, която е способна да задържа малки твърди частици. Всеки филтър за твърди частици DPF има определена пропусквателната способност. След запълването му със сажди и други частици, които се отделят при изгарянето на дизеловото гориво, филтъра се нуждае от почистване от отложилите се по него твърди частици. Този процес се нарича регенерация.

    Регенерацията на филтър за твърди частици DPF бива пасивна и активна. При пасивната регенерация, саждите се изгарят при продължителна работа на двигателя на високи обороти. Например движение по автомагистрала. В този случай температурата в регенериращият филтър за твърди частици достига 350-400 градуса и повече.

    При движение в града или на малки разстояния, в случая когато не може да загрее DPF филтъра до нужната температура, а датчиците отчитат, че пълнотата на филтъра е над нормата, се стартира процес на активна регенерация. В цилиндърите на двигателя, след подаване на основната порция гориво, се подава още една допълнителна. Клапанът на системата EGR се затваря, при необходимост се изменя алгоритъма на управление на геометрията на турбината. Не напълно изгорялата горивна смес, чрез изпускателния колектор попада в катализатора, които е монтиран пред регенериращият филтър за твърди частици, и там се осъществява неговото доизгаряне. При тази температура изпуснатите газове минаващи през катализатора значително се повишават. Последващото движение на загретите газове по-изпускателниата система, води до повишение на температурата в запълненият филтъра за твърди частици до 500-700 градуса. Саждите започват да изгарят. За това може да се съди по-черния дим, излизаш от тръбата на ауспуха. Моменталният разход на гориво и оборотите на двигателя се повишават.
    Извадка от интернет

    Сами си правете сметка трябва ли му това "животно" на колата или не !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  14. #74

    Default

    Ако го маха, да си го запази за в случай че му потрябва.
    Реформаторите имаха идея да въвеждат такива класификации в ЗМДТ.Ако ги въведат нищо чудно данъка на автомобил 200 коня без ДПФ "да скочи" с 1/3 до 600лв ...

    Винаги може да го продаде ...

  15. #75

    Default

    Реших в крайна сметка да я карам при първа възможност за махане на филтъра и ремап. Принципно си обслужвам колите във Вентура и мисля там да я свършим тая работа, филтъра ще го запазя. В крайна сметка много е тъпо да имаш такава кола, а да не и използваш капацитета. В момента 166-цата ми която е 2.4 ЖТД, 136 коня е по-пъргава, икономична и по-мощна от 159-ката, дето е 200 коня с по-модерен двигател...не мога да се примиря с това аз

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •