Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 142

Thread: Ремап и премахване на DPF?

  1. #121
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Колега, с цялото ми уважение, но нещата не са толкова прости. И тук не говорим за заяждане.

    Франция обмисля забраната на дизеловите двигатели до 2020 година заради научните сведения, че изгорелите газове от дизелови автомобили са изключително канцерогенни:

    http://www.autoblog.com/2014/12/01/f...to-ban-diesel/
    http://www.ft.com/cms/s/0/627c6812-7...#axzz3hDNeAWCQ

    Ето и данните от самото изследване:
    http://www.iarc.fr/en/media-centre/p...fs/pr213_E.pdf

    Великобритания е също страна, която вероятно ще приеме тази мярка с цел опазване на околната среда и намаляване на респираторните заболявания:

    http://www.telegraph.co.uk/news/eart...ners-warn.html

    И това не е някаква конспирация, става въпрос за верига химични реакции, предизвикани от вещества в дизеловите газове, които повреждат ДНК-то на клетките в дробовете и водят до възпаление и рак. Същият процес се случва при пушенето на цигари.

    И докато цигарите са въпрос на личен избор, то дизеловите изпарения стигат до всички.

    В крайна сметка страна, основен производител на дизелови двигатели, предприема мярката. Не виждам бизнес идея в това...
    На мен пък точно това най ми мирише на бизнес. До 2020 или ще измислят нови ДПФ-и, за които ще пишат, че са най-екологичните, или ще засилят продажбите на бензинови мотори. Или пък на хибриди. За да не можем ние да се возим с 2-ра ръка хибриди. Щото ще са им умрели батериите на 2-рата ръка хибриди. Всяка статия може да бъде платена. Докато ние си разискваме, тия от които зависи това си правят кинтите и си свиркат. Ние сме обикновени хора и, маса и винаги всеки удар ще е срещу нас, но ще ни убеждават, че е за добро.

    Иначе аз по принцип дизелова кола нямам. Карам дърт кенеф с АГУ. Доколко е екологичен, никой не днае, ма дотам ми се простират възможностите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #122
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Абсолютно подкрепям франсетата. Това, че изгорилите газове на дизеляците са канцерогенни, не е нито тайна, нито мит, а факт.
    Боби, според мен дори кола с обикновена газова (мисля, че твоята е такава), на която горивната смес никога не е кой знае колко точна, е доста по-екологична от Multijet.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #123
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Абсолютно подкрепям франсетата. Това, че изгорилите газове на дизеляците са канцерогенни, не е нито тайна, нито мит, а факт.
    Боби, според мен дори кола с обикновена газова (мисля, че твоята е такава), на която горивната смес никога не е кой знае колко точна, е доста по-екологична от Multijet.
    Тези работи с мислене само не стават. Има изчисления кое колко и с какво замърсява. И да, обикновено на газ е "по-чисто" от другите горива. Но не мисля, че би останал в затворен гараж, с работещ вътре бензинов двигател... Както и да е, какво общо има това с темата или общи приказки са ви тесни, че се налага и тук да се спами?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  4. #124
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Тези работи с мислене само не стават. Има изчисления кое колко и с какво замърсява. И да, обикновено на газ е "по-чисто" от другите горива. Но не мисля, че би останал в затворен гараж, с работещ вътре бензинов двигател... Както и да е, какво общо има това с темата или общи приказки са ви тесни, че се налага и тук да се спами?
    Ами нали темата е за премахването на DPF-a и коментират хората какви са ефектите от това, което излиза от ауспуха на дизелите...
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  5. #125

    Default

    Екологията е една много удобна тема за спекулация и да се правим, че заради нея трябва да плащаме едни ХХХХХ пари. Много яко, значи мен с моето евро 3-4 ще ме спрат от движение ако нямам ДПФ, защото съм го махнал, а по пътищата се движат още държавни Чавдари, Зилове и Джугани? Еми да спрат корабите, те са дизели и много замърсяват. Истината обаче е, че колите са едни от най-малките замърсители на въздуха. А това, че разни комапнии замърсяват цели реки при добивите си, по този въпрос се мълчи. Защото малките е лесно да се натискат. Ето който се интересува за замърсеността на въздуха по градове
    http://www.vesti.bg/sviat/evropa/vyz...evropa-5996037
    Нима в Бирмингам и Франкфурт има по-малко коли отколкото в Пловдив, Плевен и Добрич ли?

  6. #126
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Екологията е една много удобна тема за спекулация и да се правим...
    Стига сте повтаряли тия Чавдари, Джугани и т.н. камиони, как за тях можело, а за вас не. Очевидно е че може за всички - на камионите никой не им прави проблем че цапат, и на вас никой не ви прави проблем че си махате ДПФ-а
    Причината да се движат по улиците подобни камиони е същата поради която вие имате свободата да си избирате дали да карате с ДПФ или без - няма контрол.
    Като почнат да спират от движение, че си без ДПФ, ше почнат да спират и Джуганите. А всяко общество си избира - в Бирмингам предпочитат да са с ДПФ, ама да знаят че не дишат пушека на Джугана. Други предпочитаме да дишаме пушека на Джугана, ама да можем да си махнем ДПФ

    В центровете на градовете не работят фабрики, там замърсявънето е по-скоро битово, не индустриално. Това че във Бирмингам въздуха е чист, а пък колите са повече от Пловдив не е доказателство, че колите са най-малкия замърсител. Просто хората са си направили нещата - стимулират по-екологични коли, имат истински контрол(в Англия MOT-а е като ТЮВ в Германия), имат добър обществен транспорт да разтоварят трафика, направили са велоалеи, поддържат достатъчно зелени площи и т.н.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  7. #127
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Моля, нека модератора да отдели екологията в отделна тема, а тази да си остане за каквото е мислена! Благодаря!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #128
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Добър ден...
    Още преди две страници призовах за това и спрях да пиша в темата...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #129
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Някой, който има автоматик може ли да сподели как се държи колата след ремап?
    Оказва ли по някакъв начин влияние върху превключването на скорости?
    Вредно ли е за самата кутия?
    Също така прочетох, че май скоростната кутия си има отделно ECU и там трябва също да се пипа.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  10. #130
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    М дамм правилно си прочел, ако правиш ремап се пипа и в кутията и така нещата "заспиват" както се казва
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #131
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    М дамм правилно си прочел, ако правиш ремап се пипа и в кутията и така нещата "заспиват" както се казва
    Съмнявам се някой в България да е барал ЕКУ-то на кутията.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #132
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Съмнявам се някой в България да е барал ЕКУ-то на кутията.
    Абе май има хора дето я пипат.
    Гледам на моята торк лимитъра е на 450 сложен, а фабрично май е на 440.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  13. #133
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Почти всички автоматици са калибрирани и за по-високи мощности, така че в повечето случаи при stage 1 няма нужда да се пипа там.

    При айсина пък няма инструмент който да го чете и пише, така че никой не ви е пипал в кутиите и няма и да пипа. Отделно че няма и нужда.

    При TCT кутиите се налага в по-новите модели, и при другите марки автомобили също. Например VAG групата от Multitronic, през всички DSG и S-Tronic. Tам се пипа дори и в stage 1.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #134
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Малко да възродя темата. Как е 2.4 след ремап и опериране защото тука някви ремапнати коли с 16ки 17ки гуми ми се пънат (Audi a4 6b 131hp + remap 167 и BMW 320 е90 +chip 194hp). Вярно ,че съм с 19ки и колата ми е с 200кг по тежка ама до 3-4 та предавка добре после нещо ме дърпат леека полека. с 210 коня и турбо на 1500 оборота пускам на 1ва и 2ра си хапи гумите по пътя а турбината си е ок пълни си 1.6 бара.
    И да ми кажеш после алфата не върви и е боклук много ме напряга.
    (не ме мислете за състезател просто някой път ей така за кушията).
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  15. #135
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Малко да възродя темата. Как е 2.4 след ремап и опериране защото тука някви ремапнати коли с 16ки 17ки гуми ми се пънат (Audi a4 6b 131hp + remap 167 и BMW 320 е90 +chip 194hp). Вярно ,че съм с 19ки и колата ми е с 200кг по тежка ама до 3-4 та предавка добре после нещо ме дърпат леека полека. с 210 коня и турбо на 1500 оборота пускам на 1ва и 2ра си хапи гумите по пътя а турбината си е ок пълни си 1.6 бара.
    И да ми кажеш после алфата не върви и е боклук много ме напряга.
    (не ме мислете за състезател просто някой път ей така за кушията).
    Великолепна, особено както си с ръчна кутия. Носи доста вдигане.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •