Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 142

Thread: Ремап и премахване на DPF?

  1. #1
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default Ремап и премахване на DPF?

    Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
    Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

    Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
    ....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
    Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

    Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
    ....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....
    За ремап направо си отговори сам, за затапването на ЕГР-а също, аз имах дилема само за дпф-а, видя ми се голям филм с неясно съотношение ползи/вреди и за сега го оставих. Ако ми направи беля разбира се изобщо няма да се замисля да го разкарам.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
    Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

    Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
    ....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....
    Моето мнение е твърдо НЕ.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4

    Default

    Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

    Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

    Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...
    Аз па си мисля,че на теб проблема с разхода е от бензиностанциите,смени ги и нещата може да се променят,моята с нафта от Лукойл,лятото 9,сега вдигна на 10 като астудя................Ако си мислиш,че ремапа ще ти свали разхода с 3 л. се лъжеш жестоко,макс 1л.,при мен беше горе долу толкова...........

    ---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:38 ----------

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Моето мнение е твърдо НЕ.
    Батко,ако ремапа се направи от правилния човек,колата става адски приятна за каране,движи се с лекота.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

    Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...
    Аз имах същия случай със същата кола. Смених диференциалния датчик и се оправи. Показваше каквото си иска и не искаше да пусне регенерация. Провери си датчика по време на движение какви стойности показва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
    Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

    Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
    ....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....

    Покарай първо малко колата без ремап, усети я, пък после ще си решиш. 159 с 2.4 не съм карал, но предполагам , че няма да е спреляк като 1.9.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз па си мисля,че на теб проблема с разхода е от бензиностанциите,смени ги и нещата може да се променят,моята с нафта от Лукойл,лятото 9,сега вдигна на 10 като астудя................Ако си мислиш,че ремапа ще ти свали разхода с 3 л. се лъжеш жестоко,макс 1л.,при мен беше горе долу толкова...........[COLOR="Silver"]
    Братле, с на Лукойл нафтата на 147 й се разказа играта - грешки нон стоп и се оправи след смяна на горивен филтър и нафтова помпа..... това за кола на 80 000 км.... мани ти лукойл

  9. #9

    Default

    Поне ако не си ремапвате колите то поне тоя филтър го махнете, направо не знам даже как карате с него... аз няма да издържа и 1 ден, също и ЕГР-ра...
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    DPF не е лоша система. Вече има достатъчно добри добавки за почистването на филтрите, има също и решения за удължаване живота на ДПФ чрез ремап тъй като някои от стратегиите от режимите за регенерация могат и се използват при ремап, това води до намаляване на образуването на сажди и по-доброто им изгаряне.

    Друг е въпроса, че поради наличието на ДПФ не може да се изстиска максималната мощност на мотора по ред причини.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...
    Моята е с ремап,така я купих
    Нямам оплаквания от вървежа ,но въпреки всичко ще я водя на дино,да видя за какво иде реч
    От разхода също нямам оплаквания,дори през ум не ми е минавало,че купувайки си 159 ще ми харчи малко
    За протокола:
    градско ми харчи 10-11,не я "ръчкам" много,но и не я жаля
    Зареждам от ОМВ,слагам и добавка на Castrol
    Имам оплаквания от улиците във Варна ! С тези 18-ки,всеки божи ден споменавам кмета...

    п.п.
    ДПФ-а още не ме е зарадвал
    Като ме,тогава ще го мисля
    п.п.п.
    Бо,като се видим ще покараш и моята
    Last edited by viki; 26-10-2012 at 12:08.
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Братле, с на Лукойл нафтата на 147 й се разказа играта - грешки нон стоп и се оправи след смяна на горивен филтър и нафтова помпа..... това за кола на 80 000 км.... мани ти лукойл
    А коя според теб е ОК..?

    Аз засега също съм на мнение, че въпросната "най-става"... Имам опит с нафтата от всички големи вериги в беге, без трибуквената австрийска (защото те много одавна ме отказаха с подобието си на високооктанов бензин и техните бензиностанции имам навика да ги игнорирам несъзнателно)...

    По темата бих казал, че нещо ако работи не се пипа (въпреки, че някои от пишещите в нея ме познават добре и знаят, че аз лично съвсем, съвсем не го спазвам)...

  13. #13
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Тези филтри за твърди частици са неподходящи за коли, каращи се в градски условия.
    В момента имам наблюдения върху два еднакви автомобила, като единият се кара само извънградско, а на другия по-голяма част от пробега е в града.
    На извънградския автомобил проблеми с филтъра за 150 000 км - никакви, на градския - за 70 000 км - няколко пъти се налага да се прави принудителна регенерация.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #14

    Default

    В Лукойл не зареждам принципно - не ме кефи провежданата от компанията политика. Най-добре се чувства колата със скъпите навти на ШЕЛ и ОМВ, както и с вносна нафта

    Тази година ходих до Венеция с колата и сипвах в Словения на ОМВ. Разход за 2500 км 5,5/100 с четири човека, много багаж и каране на максималното позволена скорост. На влизане в БГ спах нафта от Лукойл на ОРИОН, защото бях на лампа. Две седмици колата прекъсваше, не вървеше и се чудише какво съм й дал...

    и те така...

  15. #15

    Default

    зареждайки само на лукойл никога не съм имал подобен проблем

    като заредя на омв/шел колата гори по литър отгоре

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •