Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 142

Thread: Ремап и премахване на DPF?

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Категорично проблема е в дифеенциалния датчик. Ще се сменя, мамка му и прасе!
    Честито

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Иначе вчера сипах за пръв път от много време в Лукойл и днес 15,5/100.

    Дано се дължи на зверските задръствания щото иначе....
    Това е зверски разход. Имаш някъде проблем за решаване. Тази кола не трябва да гори повече от 11- 12 в стоково състояние - градско.
    Last edited by oem; 29-10-2012 at 10:26.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32

    Default

    Именно! факт, че е за доста къс преход. Ще покарам още малко и ще видя до колко ще до сваля.

  3. #33

    Default

    Здравейте вече един месец съм с премахнат дпф.филтър егр.клапа и ремъп колата ми е 159 1.9.150 конски за сега колата е перфектна без никакви проблеми.В продължение на три месеца колата ми светеше чека закачаме и тестваме егр клапа в грешка отчиташе.Смених ме с чисто нов егр,пак същото се получи сменихме и дебитомера пак същата грешка отчита най на края махнахме дпф .и егр,повярвайте ми все едно карам съвсем друга кола .Вече месец без никакви ядове колата върви доста по добре от преди.

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

    Само дето от както съм я купил вече една година на компа за разхода ми дава винаги неверни стойности когато колата и подавам газ разхода и се смалява а при отнемане на газта тя се покачва когато не на ход даже ми изписва 50 на 100 пример когато е на свободна предавка и колата се движи винаги ми показва 50 на 100?Ако някои знае нещо моля да помогне <>?

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Иначе вчера сипах за пръв път от много време в Лукойл и днес 15,5/100.
    Там имат някаква "игра" с франчайза - трябва да видиш какво пише на касовата бележка, за да си сигурен, че бензиностанцията е собственост на Лукойл, а не някакъв франчайз... Хората се оплакват предимно от горивата на франчайзери на въпросната фирма по нета...

  5. #35
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Там имат някаква "игра" с франчайза - трябва да видиш какво пише на касовата бележка, за да си сигурен, че бензиностанцията е собственост на Лукойл, а не някакъв франчайз... Хората се оплакват предимно от горивата на франчайзери на въпросната фирма по нета...
    По скоро са същите горивата ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by tanosat View Post
    Здравейте вече един месец съм с премахнат дпф.филтър егр.клапа и ремъп колата ми е 159 1.9.150 конски за сега колата е перфектна без никакви проблеми.В продължение на три месеца колата ми светеше чека закачаме и тестваме егр клапа в грешка отчиташе.Смених ме с чисто нов егр,пак същото се получи сменихме и дебитомера пак същата грешка отчита най на края махнахме дпф .и егр,повярвайте ми все едно карам съвсем друга кола .Вече месец без никакви ядове колата върви доста по добре от преди.

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

    Само дето от както съм я купил вече една година на компа за разхода ми дава винаги неверни стойности когато колата и подавам газ разхода и се смалява а при отнемане на газта тя се покачва когато не на ход даже ми изписва 50 на 100 пример когато е на свободна предавка и колата се движи винаги ми показва 50 на 100?Ако някои знае нещо моля да помогне <>?
    Обърни си от менюто да ти показва l/km В момента ти показва колко км можеш да изминеш със еди си колко литра или нещо подобно. Не го помня точно
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Категорично проблема е в дифеенциалния датчик. Ще се сменя, мамка му и прасе!

    Иначе вчера сипах за пръв път от много време в Лукойл и днес 15,5/100.

    Дано се дължи на зверските задръствания щото иначе....
    Ako искаш,мога да ти дам моя за проба,да видиш дали ще се оправи проблема,ама според мен е по-добре тези пари,които ще дадеш за диференциален датчик/не е евтин да знаеш/ да ги дадеш направо за махане на ДПФ-а и край с проблемите.Ники Багера така го навихме,неговата имаше проблем с диференциалния датчик,и той постъпи разумно,даде парите за махане на ДПФ-а а не за тъпия датчик...........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ako искаш,мога да ти дам моя за проба,да видиш дали ще се оправи проблема,ама според мен е по-добре тези пари,които ще дадеш за диференциален датчик/не е евтин да знаеш/ да ги дадеш направо за махане на ДПФ-а и край с проблемите.Ники Багера така го навихме,неговата имаше проблем с диференциалния датчик,и той постъпи разумно,даде парите за махане на ДПФ-а а не за тъпия датчик...........................
    Принципно е много правилен избора Просто някои хора ходят в чужбина и там знаеш как ти дават зелена точка за да караш например в Берлин.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39

    Default

    това е вариант. Ако диференциалния датчик е някаква цифра изобщо няма да се занимавам.

  10. #40
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Какъв е този ненормален разход? МЛ-а ми прави 12,5л/100км градско, Алфата над 15-16л/100км също не е скачала
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #41
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    9-ката от последно зануляване ми показва 90часа каране 3099км средна скорост 34км/час 9,1л/100 това по борд не ми е останало ред да я засека на колонка, като се има предвид, че напоследък често ходя с нея на 500метра студена, т.е. в най-отвратителните режими.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Именно! факт, че е за доста къс преход. Ще покарам още малко и ще видя до колко ще до сваля.
    Колега изчисти си датчика за налягането на турбото който е в едно с температурния.намира се на всмукателния колектор и е с едно болтче звезда.Внимавай като го изваждаш има О пръстен на датчика ,да не остане вътре.Свали ми разхода с 1,5-2.0 литра след почистване.Колата нямаше никакви грешки всичко и работи ше в норми.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  13. #43

    Default

    другата седмица влизам в сервиз, за да намерим проблема. Успях да сваля разхода до 12,7/100 при минати 45 км в градкси режим. Пак е висок. Прави ми впечатление, че дига разхода, когато колата работи на място - отива над 13/100. Нещо има....

  14. #44
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нормално. Минаваш малко километри, а разхода на гориво върви. Много чакаш по задръствания ми се струва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Нормално. Минаваш малко километри, а разхода на гориво върви. Много чакаш по задръствания ми се струва.
    сутрин и вечер карам в час пик и пътувам по един час. В почивните дни същото разстояние го взимам за под 10 минути.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •