Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Грешка Lamba sensor integrator

  1. #1
    Младши алфист jaffar_1's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    sofia
    Age
    43
    Posts
    14

    Default Грешка Lamba sensor integrator

    даде тази грешка не знам защо идея какво е ????

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by jaffar_1 View Post
    даде тази грешка не знам защо идея какво е ????
    Газовата

  3. #3
    Младши алфист jaffar_1's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    sofia
    Age
    43
    Posts
    14

    Default

    не е, тя е изключена

  4. #4
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by jaffar_1 View Post
    даде тази грешка не знам защо идея какво е ????
    Грешката кой номер е ?
    Ако дадеш номер ще я видя в аутодата и ще ти кажа възможни какво препоръчват
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  5. #5
    Младши алфист jaffar_1's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    sofia
    Age
    43
    Posts
    14

    Default

    ами 63 в момента не я дава но съм сигурен че пак ще се появи. Прегледах кавелите но са ок с нова сонда съм и пак !

  6. #6
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Хм няма да е "63" Буква и 4-ри цифри трябва да е и при мен беше така . Имам 4 нови сонди не е от това (които съм сменял) не е от това.Беше изпискане от всмукателната система при мен точно едно мъркуче което връща бензиновите изпарения , но смених и едни гарнитурки на колекторните тръби .
    Не си спомням как точно беше номера иначе щях да ти копирам текста от аутодата , там има поне 4 препоръки , какво трябва да провериш и от какво може да дава тази грешка . С Фиат еку скан ли проверяваш?
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  7. #7
    Младши алфист jaffar_1's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    sofia
    Age
    43
    Posts
    14

    Default

    значи "0а" и пише че е "причината за тази грешка е прекъсната връзка" но не е
    и от долу броячът на грешки е 63

    ---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

    да с тази програмка

  8. #8
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by cais View Post
    Хм няма да е "63" Буква и 4-ри цифри трябва да е и при мен беше така . Имам 4 нови сонди не е от това (които съм сменял) не е от това.Беше изпискане от всмукателната система при мен точно едно мъркуче което връща бензиновите изпарения , но смених и едни гарнитурки на колекторните тръби .
    Не си спомням как точно беше номера иначе щях да ти копирам текста от аутодата , там има поне 4 препоръки , какво трябва да провериш и от какво може да дава тази грешка . С Фиат еку скан ли проверяваш?
    намерих и грешка "63" пише - circuit/component protection time-out , каквото и да значи
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  9. #9
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    На мен му я дава от година. Изтривам и отново след 1-2к км. Но не повлиявам на нищо. Нито разход нито вървенето.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #10
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    На мен му я дава от година. Изтривам и отново след 1-2к км. Но не повлиявам на нищо. Нито разход нито вървенето.
    Какъв разход ти дава ?
    На ниските обороти , когато си спрял при загряла кола , играят ли ти обороти?
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  11. #11
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by cais View Post
    Какъв разход ти дава ?
    На ниските обороти , когато си спрял при загряла кола , играят ли ти обороти?
    При мен го има този проблем. Оборотите на празен ход ми играят, дава ми същата грешка - Ламбда Интегратор и ми дава разход от порядъка на 16-17 градско (на газ) при положение че я карам супер спокойно ....

    ???
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  12. #12
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Encislav View Post
    При мен го има този проблем. Оборотите на празен ход ми играят, дава ми същата грешка - Ламбда Интегратор и ми дава разход от порядъка на 16-17 градско (на газ) при положение че я карам супер спокойно ....

    ???
    Явно това е проблем , който е често срещан в Алфите .
    За съжаление трудно се открива аз съм дал стотици лева за диагностика и ламбди сонди различни .
    Трябва Ви майстор с търпение за да открие проблема защото практически може да е на много места. При мен беше в една тръбичка , която вкарва бензиновите пари в всмукателният колектор , но може да е пробив (теч) по цялата всмукателна или изпускателна система .
    Препоръчвам Ви да си свалите една версия на autodata (за ползвам 3.3 и да почетете.За съжаление малко майстори се хващат с проблем , който не може да им донесе 100 лв за един час (може и да обидя някой , но направо ми е писнало от "майстори").
    При проверка използвайте метода с дезодоранта за откриване на вакум теч - ефективен е
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  13. #13
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    А какво означава по принцип като вземе да я изписва тая грешка?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by cais View Post
    Явно това е проблем , който е често срещан в Алфите .
    За съжаление трудно се открива аз съм дал стотици лева за диагностика и ламбди сонди различни .
    Трябва Ви майстор с търпение за да открие проблема защото практически може да е на много места. При мен беше в една тръбичка , която вкарва бензиновите пари в всмукателният колектор , но може да е пробив (теч) по цялата всмукателна или изпускателна система .
    Препоръчвам Ви да си свалите една версия на autodata (за ползвам 3.3 и да почетете.За съжаление малко майстори се хващат с проблем , който не може да им донесе 100 лв за един час (може и да обидя някой , но направо ми е писнало от "майстори").
    При проверка използвайте метода с дезодоранта за откриване на вакум теч - ефективен е
    Дай малко повече информация за тръбичката, как откри проблема?
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  15. #15
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Encislav View Post
    При мен го има този проблем. Оборотите на празен ход ми играят, дава ми същата грешка - Ламбда Интегратор и ми дава разход от порядъка на 16-17 градско (на газ) при положение че я карам супер спокойно ....

    ???
    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    А какво означава по принцип като вземе да я изписва тая грешка?
    fault location :
    long term , fuel trim - at increased engine RPM

    probable cause:
    intake/exhaust leak , HO2S , fuel pressure , fuel system , mechanical fault , ECM

    ето това пише в Autodata за тази грешка
    1-вото е какво следва от тази повреда
    2-рото е къде може да се крие проблема

    1-во "Неравномерно подаване на гориво - увеличаване на оборотите на двигателя"
    2-ро "Прием/Изтичане на отработените газове HO2S, налягане на горивото, горивна система, механична неизправност, ECM
    Вие пробвайте къде точно е грешката във вашите коли

    ---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Дай малко повече информация за тръбичката, как откри проблема?
    Метода с дезодоранта не го ли знаеш?Като пръснеш с дезодорант около тръбите за вакумите ако се повишат оборотите рязко и драстично там трябва да търсиш
    Сваляш кората и започваш маркуч по маркуч , гарнитури на колекторите , тръбичките за бензиновите пари ( те са най отгоре една синя и бяла , те са с бързи връзки и там има едни "О" пръстенчета )
    В Пловдив имам едни момчета когато са свободни мога да ги помоля да ти потърсят проблема , но пак казвам много не им се занимава защото е много работа за нищо по- добре ще е ако сам си локализираш проблема , а те ти го оправят по принцип се занимават с шарнири,спирачки, ходова част предимно .
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •