Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 164

Thread: УЖАС отиде си една красива 166-ца

  1. #91

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Така колеги да споделя до тук какво стана ! Сутринта бях в КАТ подадох ВЪЗРАЖЕНИЕ дадоха ми вх.номер , но ми казаха да дойде чак след 30дена да видя какво са решили ? От там отидох и до ЛЕВИНС и ме приеха доста учтиво , обясниха ми че на този етап почват оценка и каквото и да било решението им ще ми дадат 50% от сумата заради СЪВИНАТА ! Обясних им че обжалвам , а те ми казаха че това не ги бърка , ако ми отпадне акт-а да отида пак и тогава след преоценка ще ми се изплатът и другите 50% ! Знам ли засега май добре а колеги ?
    Задължително обжалвай да падне НП на 100%,защото разликата в сумата по щетите на колата ти няма да е малко,падне ли НП-а то трябва да падне, ще вземеш парите бавно,но на 100%.

    Съжелявам за неприятния инцидент,хубаво е че сте здрави.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #92
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колеги стана и без жената ! Колкоко до КАТ има още 18 дена до решението им , но не мисля да се отказвам ДА ! И има още 10-на дена до застрахователната оценка ще ви държа в течение
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  3. #93
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колеги ето ако някой има интерес за малко дреболийки от алфата http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=75028
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  4. #94
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Да ви попитам знаещите пак ! Колеги като отида до КАТ , и ако се окаже че не са ми приели жалбата и си имам наказателно постановление какъв е принципа по-натам ! Трябва да го платя и после в съда ли , защото аз няма да се откажа или не трябва да го взимам и подписвам , плащам и да си карам с стария АКТ и пак в съда или е някакъв друг принципа !
    Благодаря ви !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  5. #95
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото си спомням:

    1 - Нищо не трябва да плащаш.
    2 - Трябва да вземеш входящ номер на жалбата и караш с този документ и копие от акта, докато съдът се произнесе.
    3 - Чакаш призовка от съда да се явиш на делото на което ще се реши жалбата ти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #96

    Default

    Има няколко много тънки момента в ситуация като тази - ако другата кола беше ударила тебе (както беше с мен в абсолютно същата ситуация), със сигурност другия е виновен - един вид ти си си минал и той не те е отразил и те е ударил. При ситуацията, която си описал, по-скоро разсъжденията са в такава насока - другия е преценил, че има пролука да мине, тръгнал е да минава и ти си долетял с превишена скорост и си го ударил...

    Не знам дали успях да го обясня разбираемо...
    Нещо подобно е ако например размелеш някой, който се включва в движението и те засича - ако го удариш отстрани (или той тебе), той е тръгнал да се включва без да се съобразява с предимството ти. Обаче той успее ли да застане пред тебе и ти го удариш отзад, той е преценил, че има възможност да влезе в колоната, но ти си долетял с превишената скорост и си го ударил отзад...

    Нали се сещаш, че разликата в ситуациите за които говоря е половин метър като разстояние и част от секундата като реакция - обаче за това кой е виновен би могло да има огромно значение...

    Дано ти приемат възражението, но не разчитай 100% на това. Както вече всички други са казали, най-важното е да няма пострадали хора, важно е също и всеки от участниците да си извади поуките от ситуацията за себе си.

  7. #97
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Добре де ОК , но тя не знам какво е преценила , но спря пред мен това е много важно като я ударих беше спряла ! Иначе по-важното за мен сега е как да процедирам напред !
    Благодаря ви пак
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  8. #98
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Добре де ОК , но тя не знам какво е преценила , но спря пред мен това е много важно като я ударих беше спряла ! Иначе по-важното за мен сега е как да процедирам напред !
    Благодаря ви пак
    Оттук нататък всичко ще се реши в съда.
    Най-вероятно ще бъдете призовани трите страни. Ти, тя и КАТ.
    Случвало ми се е да подавам жалба срещу НП и на делото съм се явявал сам и човека от КАТ (този, който ми е писал акта). Делото се реши бързо в моя полза.
    При теб е малко по-заплетена ситуацията и не знам дали няма да е по-добре да се явиш с адвокат. Защото не изключвам това "тя" да се яви с такъв. Тогава шансовете ти вероятно ще намалеят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #99
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Да ви попитам знаещите пак ! Колеги като отида до КАТ , и ако се окаже че не са ми приели жалбата и си имам наказателно постановление какъв е принципа по-натам ! Трябва да го платя и после в съда ли , защото аз няма да се откажа или не трябва да го взимам и подписвам , плащам и да си карам с стария АКТ и пак в съда или е някакъв друг принципа !
    Благодаря ви !!!
    Вземаш си наказателното постановление и си записваш на коя точно дата си го взел. Срокът за обжалване е 7-дневен. Внимаваш да не го пропуснеш.
    Ако искаш професионална помощ, пиши ми лично съобщение.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #100
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Добре де Любо тя за какво да я призовават тя нали си има АКТ аз си обжалвам моя знам ли ? И значи ако имам наказателно постановление си го взимам без да подписвам и плащам нищо ли и си оставам с моя АКТ ли как точно става ? И да ми го удължат обжалвания АКТ или да си платя и взема талона
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  11. #101
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Добре де Любо тя за какво да я призовават тя нали си има АКТ аз си обжалвам моя знам ли ? И значи ако имам наказателно постановление си го взимам без да подписвам и плащам нищо ли и си оставам с моя АКТ ли как точно става ? И да ми го удължат обжалвания АКТ или да си платя и взема талона
    Има вероятност нея да я призоват в качеството на свидетел. Не знам. Мисля си, че има такава вероятност.
    Като ти излезе НП, ще се подпишеш затова, че ти е връчено. Това е в реда на нещата. Но няма да плащаш нищо и ще подадеш жалба с която да обжалваш НП. С копие от жалбата с входящ номер, с копие от НП и от акта, ще си караш докато съдът постанови решение на жалбата. Талонът естествено няма да го вземаш.
    Платиш ли си НП за да си вземеш талона - означава, че се съгласяваш с НП.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #102

    Default

    Девойката с джипката се явява в качеството си на свидетелка,за това че ти умишлено не си предотвратил ПТП-то.След това нейният застраховател завежда дело срещу теб,тъй като акта ти от бъдещето дело е потвърден.С колкото и адвоката да се консултираш,все тая ...ще ти вземат парите.Акта ти е...
    Все пак си я ударил в задната част.За това и КАТ ти е написал акт.
    Дори и да спечелиш делото/което ти пожелавам/ като теглиш чертата,след хонорара на адвоката,защото без такъв е немислимо за такова дело да се явяваш,да не излезне че трябва да ходиш до банкомата?

  13. #103
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Добре де Link аз ако бях завъртял волана на дясно , а не на ляво щях да я ударя отпред , тогава как щяха да стоят нещата а ?
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  14. #104

    Default

    Написах го вече - ти си доказано невинен само ако тя теб те е ударила, а не ти нея... Парадокса е, че това е могло да стане ако си карал по-бързо и си се шмугнал пред нея - така отнемането на предимство от нейна страна е причинило катастрофата, а както си описал случката, твоята несъобразена скорост е причинила катастрофата, а отнемането на предимство само е "помогнало"...

  15. #105

    Default

    Ако ще се ходи на дело си трябва адвокат с опит в такива дела, като си има предвид, че и юрист на застрахователя ще бъде на ответната страна.
    От голямо значение е как ще се представят събитията - ние тук може си приказваме, но там в залата е истината.
    А, разноските по делото може да бъдат присъдени на виновника.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •