Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 136 to 150 of 164

Thread: УЖАС отиде си една красива 166-ца

  1. #136

    Default

    Македонец,виждаме че си в час,но все пак не е лошо да се загледаш в снимките,след което да прочетеш и какви са последствията от удара които е нанесъл Лекето на "овцата" и къде се е озовала тя!
    Пропускаш много съществен момент.
    Ако си адвокат не бих те наел в този случай.Най-много да ми треснат не съвина а цялата вина.И малко дете да види снимките с удара ще прецени че Лекето е карал поне с 100км/ч и е нямало как да реагира камо ли да спре,същото важи и за "овцата".

  2. #137
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Македонец,виждаме че си в час,но все пак не е лошо да се загледаш в снимките,след което да прочетеш и какви са последствията от удара които е нанесъл Лекето на "овцата" и къде се е озовала тя!
    Пропускаш много съществен момент.
    Ако си адвокат не бих те наел в този случай.Най-много да ми треснат не съвина а цялата вина.И малко дете да види снимките с удара ще прецени че Лекето е карал поне с 100км/ч и е нямало как да реагира камо ли да спре,същото важи и за "овцата".
    Няма значение с колко е карал - недоказуемо е. Второ, със 100км/ч щетите са много по-големи, повярвай ми. Дано не го изпитваш! Трето - тя е правила ляв завой и му е отнела предимство - виновен!!! А дали е леке колегата - не си ти този, който ще го съди, нали?
    П.П. Ламарините на алфа са меки, а самите коли са пригодени да се гънат при удар за да омекотяват инерционния момент и камшичния удар. А рогът не е прав като релса. А и май ти трябва да разгледаш снимките и да видиш какви коли са се ударили - едната е лек, другата се води джип.
    Ето ти подобен удар със 100км/ч - https://www.youtube.com/watch?v=R0ag...e=results_main
    Last edited by makedoneca1968; 03-01-2013 at 20:33.

  3. #138

    Default

    leketo84 това е никнейм , а не определение.
    Last edited by lordliness; 03-01-2013 at 20:31.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #139
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    leketo84 това е никнейм , а не определение.
    Ясно, ама да го изпише както е никнейма, а не на български. Има друго звучене

  5. #140

    Default

    Quote Originally Posted by makedoneca1968 View Post
    Няма значение с колко е карал - недоказуемо е. Второ, със 100км/ч щетите са много по-големи, повярвай ми. Дано не го изпитваш! Трето - тя е правила ляв завой и му е отнела предимство - виновен!!! А дали е леке колегата - не си ти този, който ще го съди, нали?
    П.П. Ламарините на алфа са меки, а самите коли са пригодени да се гънат при удар за да омекотяват инерционния момент и камшичния удар. А рогът не е прав като релса. А и май ти трябва да разгледаш снимките и да видиш какви коли са се ударили - едната е лек, другата се води джип.
    Повярвай точно на този модел алфа ламарините и това под тях не са никак меки.Още повече че те има сниман до такава която разглобяваш
    Леке е щото такъв му е ника,това разбира се не означава че е такъв..още повече че се познаваме лично с него.
    А от това че го познавам произлиза и факта че му казвам че е наполовина виновен.Не случайно омразните за мен катаджийчета са му написали съвина.Нещо което е очебийно!

  6. #141
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Повярвай точно на този модел алфа ламарините и това под тях не са никак меки.Още повече че те има сниман до такава която разглобяваш
    Леке е щото такъв му е ника,това разбира се не означава че е такъв..още повече че се познаваме лично с него.
    А от това че го познавам произлиза и факта че му казвам че е наполовина виновен.Не случайно омразните за мен катаджийчета са му написали съвина.Нещо което е очебийно!
    Ами меки са. Подпрях се на единия калник и той тръгна да се гъне. Виж колко мм е дебел, а и щетите по купето не са чак толкова. Със 100км. щеше да е смазана

  7. #142

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Повярвай точно на този модел алфа ламарините и това под тях не са никак меки.Още повече че те има сниман до такава която разглобяваш
    Леке е щото такъв му е ника,това разбира се не означава че е такъв..още повече че се познаваме лично с него.
    А от това че го познавам произлиза и факта че му казвам че е наполовина виновен.Не случайно омразните за мен катаджийчета са му написали съвина.Нещо което е очебийно!
    Ми ти и makedoneca1968 познаваш индиректно.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #143

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ми ти и makedoneca1968 познаваш индиректно.
    Така ли стана??
    Абе Любо я кажи сега на нас с колко си карал да спрем да спориме

    -------------
    Македонец,Цецко,душо,кажи че си ти да спрем да млатим по клавиатурата бре.Шо ме караш да се морим.
    Last edited by Linkestis; 03-01-2013 at 20:56.

  9. #144
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Така ли стана??
    Абе Любо я кажи сега на нас с колко си карал да спрем да спориме

    -------------
    Македонец,Цецко,душо,кажи че си ти да спрем да млатим по клавиатурата бре.Шо ме караш да се морим.
    ХАхаХАхахАХ много смех сите се знаеме ! Leketo (защото имам фирма за почистване и така , а 84 сещате се защо ) иначе карах с 70 км. съдя по това че дори не бях на 6-та , а и въобще не бързах ! Колкото до самия удар той бе изненада за мен спирачките натиснах преди самата среща с Мл-а и колата легна под джипа и го дигна ! Не съм очаквал , че може такава лева работа да направи "шишорката" и не догледах(това ми е грешката) а и не бях сам !
    П.С. Тя след удара слезна и ми каза ти луд ли се бе да караш начервено , което значи че тя не знае какво е еднозначно кръстовище
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  10. #145
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    изчетох темата от началото и да ви кажа, ако обжалва трябва експертиза / плаща се от него - ако спечели делото ще му върнат парите/и сега тънкия момент - целта на експертизата е само една - можело ли е да бъде избегнат удара.Смята се по една лайняна формула, измислена преди 50 години, в нея не са включени иновациите / сегашни гуми и от преди 50 години - различно сцепление, оттам спирачен път, никъде не се смята ABS с колко скъсява спирачния път и тн/.В тоя смисъл - несъобразената скорост ще падне от акта гарантирано, освен ако не вземеш тъпак адвокат, но с експертизата не мога да дам мнение - там трябват измервания на спирачен път и тн, от там може да стане добре може и зле, защото ще се изчисли математически колко е била скоростта ти и цифрите са кофти - за 40км/ч спирачния път таблично е нереално дълъг и ще излезеш виновен мисля.Чисто практично щом казваш , че каката е била спряла - все едно си ударил дърво, което автомат те прави виновен.На практика полицая е тъпак, защото ти е писал несъобразена скорост - ти си си бил с определено с превишена скорост, която се доказва не само с радар / може и да си слаб шофьор/.Според мен ще обориш акта на полицията, но ако се назначи експертиза ще гризнеш дръвце , така че целувай ръка и взимай каквото са ти дали.
    Изненадан съм само от някой от мненията изказани от хора, твърдящи че са адвокати.

    http://www.crashbg.com/downloads/predimstwo.pdf
    за който иска детайли по въпроса с птп
    Last edited by ivo_63; 04-01-2013 at 11:29.

  11. #146

    Default

    Следствен експеримент - това е начина, който може да даде яснота по въпроса.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #147
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    изчетох темата от началото и да ви кажа, ако обжалва трябва експертиза / плаща се от него - ако спечели делото ще му върнат парите/и сега тънкия момент - целта на експертизата е само една - можело ли е да бъде избегнат удара.Смята се по една лайняна формула, измислена преди 50 години, в нея не са включени иновациите / сегашни гуми и от преди 50 години - различно сцепление, оттам спирачен път, никъде не се смята ABS с колко скъсява спирачния път и тн/.В тоя смисъл - несъобразената скорост ще падне от акта гарантирано, освен ако не вземеш тъпак адвокат, но с експертизата не мога да дам мнение - там трябват измервания на спирачен път и тн, от там може да стане добре може и зле, защото ще се изчисли математически колко е била скоростта ти и цифрите са кофти - за 40км/ч спирачния път таблично е нереално дълъг и ще излезеш виновен мисля.Чисто практично щом казваш , че каката е била спряла - все едно си ударил дърво, което автомат те прави виновен.На практика полицая е тъпак, защото ти е писал несъобразена скорост - ти си си бил с определено с превишена скорост, която се доказва не само с радар / може и да си слаб шофьор/.Според мен ще обориш акта на полицията, но ако се назначи експертиза ще гризнеш дръвце , така че целувай ръка и взимай каквото са ти дали.
    Изненадан съм само от някой от мненията изказани от хора, твърдящи че са адвокати.

    http://www.crashbg.com/downloads/predimstwo.pdf
    за който иска детайли по въпроса с птп
    Не съм нещо наясно моля да ми разясниш за каква експертиза се говори за ПТП станало преди 4,5 месеца че то оттогава може и да има още 3 катастрофи та и повече там дори да е преасфалтиран пътя или маркирoвaн на ново ! Нейната кола от тогава е направена ,ако нея е разбила пак вече ,а моята е на вторични !
    П.С. Много ме обърка
    Last edited by leketo84; 04-01-2013 at 20:56.
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  13. #148
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    е колега на катастрофата в бяла например и правиха петорна експертиза 3 години след случая - асфалта ли са пазили.Обясних ти процедурата на разговорен език - има си вероятно снимки, има описание на птп и може да се възпроизведе кой, къде и как се движил и тн , а скоростта се изчислява математически

  14. #149
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    е колега на катастрофата в бяла например и правиха петорна експертиза 3 години след случая - асфалта ли са пазили.Обясних ти процедурата на разговорен език - има си вероятно снимки, има описание на птп и може да се възпроизведе кой, къде и как се движил и тн , а скоростта се изчислява математически
    Благодаря ти за разговорния език
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  15. #150
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колеги днес беше делото за което получих призовката седмица преди това ! И като цяло май мина добре , но го отложиха поради объркани някакви документи по техен служебен път ! Иначе ми беше допуснат свидетеля за разпит , а полицаите въобще не ни познаха кои сме адвокатката се представи на ниво ,според нея върви добре делото , но всичко зависи от съдията , който отреди 2-ро дело чак след 3 месеца
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •