Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 164

Thread: УЖАС отиде си една красива 166-ца

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Не колеги , ако я видите на живо на дали бихте се заели с правене отказвам се и съвсем скоро ще я пусна на части (тя е с добро оборудване) ! Нека да си минат експертизите да видим колко ще отпуснат и после ще го мислим , дано в последствие падне и акта и така колеги

    ---------- Post added at 17:10 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

    Ето я милата прибрана в гаража чакаща своя край ! Идени и двамата с жената да ревнем толкова се привързахме към тази кола през тези 5 години с нея
    каквито и пари да отпуснат не се наемай да я правиш защото няма смисъл просто земи си друга такава за тия пари дето ще ти дадът и тази ще ти стои за части
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #62

    Default

    По гражданска понякога плащат по-добре и от каско. Че не плащали по гражданска са митове.

    Колега, прибери си парите и я продай на части, опитай да вземеш 100%, ако стане и така. Надявам се с парите да си купиш пак хубава и стегната кола. Като я пуснеш на части 100% много неща ще се продадат бързо, а много ще си висят, няма как... винаги е така. Но за 166 дори и от скраба след като продадеш интересните части дават бая пари
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  3. #63
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    По гражданска понякога плащат по-добре и от каско. Че не плащали по гражданска са митове.

    Колега, прибери си парите и я продай на части, опитай да вземеш 100%, ако стане и така. Надявам се с парите да си купиш пак хубава и стегната кола. Като я пуснеш на части 100% много неща ще се продадат бързо, а много ще си висят, няма как... винаги е така. Но за 166 дори и от скраба след като продадеш интересните части дават бая пари
    1.Това което твърдиш се супер рядки случаи,може би 1:100
    2.Никой застраховател не изплаща 100 % тотал щета.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by aav View Post
    абсолютни глупости са твойте приказки.
    Може и така да е, но интересно защо - вземи понапиши още нещо.Ако решиш да отговориш не забравяй, че решението за виновността е взето от полицай на улицата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    1.Това което твърдиш се супер рядки случаи,може би 1:100
    2.Никой застраховател не изплаща 100 % тотал щета.
    За либрата, един пич се заблея и метресна отзад. Щетите бяха броня, стоп и леко огънат калник. Платиха ми 500лв, ремонтът излезе 450 или нещо такова.

    Баща ми 2 пъти са го удряли преди, с една стара панда беше той. и двата пъти за по една врата му дадоха цената на вратата втора ръка по 2 поне.

    Приятел го удариха много лошо отзад (пежо 206). Взе над 1200лв, ремонтът беше малко над 1000.

    Не казвам, че дават безумно много, но плащат по принцип.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  6. #66
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Колега, какво стана с акта за "несъобразена" скорост?
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Може и така да е, но интересно защо - вземи понапиши още нещо.Ако решиш да отговориш не забравяй, че решението за виновността е взето от полицай на улицата.
    ... защото има два метода за изчисляване на скорост при ПТП м/у две коли. Колкото до конкретното ПТП, полицаите не са вчерашни, вероятно е имало нещо гнило което колегата увърта. Подозирам какво е и ако полицаите са написали добре акта и НП излезе добре написано, колегата няма шанс в съда

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by aav View Post
    ... защото има два метода за изчисляване на скорост при ПТП м/у две коли. Колкото до конкретното ПТП, полицаите не са вчерашни, вероятно е имало нещо гнило което колегата увърта. Подозирам какво е и ако полицаите са написали добре акта и НП излезе добре написано, колегата няма шанс в съда
    Твърденията ти се базират на това, че колегата го усуква и, че полицая е опитен, само, че колегата може да не е преодолял шока от катастрофата и това да е използвано от полицая когато е съставял акта, както и да е корумпиран.
    А методите може да се използвват от съдебно-техническата експертиза, но едва ли полицая използва тези научни подходи.
    Тъй, че когато правиш оценки за някой се съобразявай.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #69
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by aav View Post
    ... защото има два метода за изчисляване на скорост при ПТП м/у две коли. Колкото до конкретното ПТП, полицаите не са вчерашни, вероятно е имало нещо гнило което колегата увърта. Подозирам какво е и ако полицаите са написали добре акта и НП излезе добре написано, колегата няма шанс в съда
    Значи колега нито съм пил тогава нито пък съм се дрогирал нито съм бързал , нито някой от полицаите се поинтересува за мнението ни след като видя 2 сериозни ударени мерцедеса (единият на 2 месеца S 6.5 АМG) и дори се и познаваха и направо ме викнаха за подпис на акта ми !!!!!!!!!!!!!!!!! Пък и най-малко виждам да имам някаква полза да увъртам пред вас имам и други катастрофи и не съм крил вината си НИКОГААА ! И ако смяташ че може да си ми полезен бих дори и снимал и качил акта си кажи ,ако не ЖИВ И ЗДРАВ
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  10. #70

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Значи колега нито съм пил тогава нито пък съм се дрогирал нито съм бързал , нито някой от полицаите се поинтересува за мнението ни след като видя 2 сериозни ударени мерцедеса (единият на 2 месеца S 6.5 АМG) и дори се и познаваха и направо ме викнаха за подпис на акта ми !!!!!!!!!!!!!!!!! Пък и най-малко виждам да имам някаква полза да увъртам пред вас имам и други катастрофи и не съм крил вината си НИКОГААА ! И ако смяташ че може да си ми полезен бих дори и снимал и качил акта си кажи ,ако не ЖИВ И ЗДРАВ
    Чакай сега, какви 2 мерцедаса те преследват - ти нали си с Алфа.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #71
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Чакай сега, какви 2 мерцедаса те преследват - ти нали си с Алфа.
    Нали ударих ML-а и той се завъртя и удари S-класа , който беше спрял на место И се оказа че единия му фар струвал колкото моята алфа и следователно се сещате полицията коя страна ще вземе
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Нали ударих ML-а и той се завъртя и удари S-класа , който беше спрял на место И се оказа че единия му фар струвал колкото моята алфа и следователно се сещате полицията коя страна ще вземе
    При това положение е ясна работата - завъртяли са се разни телефони и естествено най-безболезнено за разни баровци е да се подели вината.
    Дори и да отидеш в Съда те пак ще се намесят - ако търсиш справедливост трябва да намериш някой адвокат-ентусиаст, който да се заеме от спортна гледна точка с проблема, но ми се струва, че това е кауза пердута.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #73
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    От това което се вижда на снимките, Мл-а е ударен в задна дясна част, та поразпитах и се оказва следното:

    В случая на колегата пишат съвина, ако се бяха праснали челно нямаше да има съвина, но щом е "почти взел завоя" насрешния участник е отнел предимството, но колегата се е движил по бързо и насрещния не е можел да прецени.....та несъобразена скорост и съвина.
    Оня ден мой приятел кара дясна лента, до него има бус лента, та тръгва да завива на дясно в пряка и не видял че в бус лентата има кола, та колата го удря в предна дясна врата и назад. Та моя човек бил виновен, защото отнел предимство "засекъл" дрлугия нищо че оня е в бус лентата на него си му писали акт за каране в бус лента, обаче ако удара е бил в задната врата другия участник щял да е виновен.
    Та имат си някакви тълкувания.....
    То че с обжалването на акта нищо няма стане ясно, но наказателното в съда има шанс особено ако твоя приятел каже че си карал с 50 и преди кръстовището си намалил под 40 а тъпата патка предполагате че е решила че спираш и директно ви е засекла естествено и адвоката трябва да е на ясно къде да атакува.

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    От това което се вижда на снимките, Мл-а е ударен в задна дясна част, та поразпитах и се оказва следното:

    В случая на колегата пишат съвина, ако се бяха праснали челно нямаше да има съвина, но щом е "почти взел завоя" насрешния участник е отнел предимството, но колегата се е движил по бързо и насрещния не е можел да прецени.....та несъобразена скорост и съвина.
    Оня ден мой приятел кара дясна лента, до него има бус лента, та тръгва да завива на дясно в пряка и не видял че в бус лентата има кола, та колата го удря в предна дясна врата и назад. Та моя човек бил виновен, защото отнел предимство "засекъл" дрлугия нищо че оня е в бус лентата на него си му писали акт за каране в бус лента, обаче ако удара е бил в задната врата другия участник щял да е виновен.
    Та имат си някакви тълкувания.....
    То че с обжалването на акта нищо няма стане ясно, но наказателното в съда има шанс особено ако твоя приятел каже че си карал с 50 и преди кръстовището си намалил под 40 а тъпата патка предполагате че е решила че спираш и директно ви е засекла естествено и адвоката трябва да е на ясно къде да атакува.
    Несъобразена скорост от гледната точка на патката - интересно, защо ли това е меродавното.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #75
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    ...Дори и да отидеш в Съда те пак ще се намесят - ако търсиш справедливост трябва да намериш някой адвокат-ентусиаст, който да се заеме от спортна гледна точка с проблема, но ми се струва, че това е кауза пердута.
    Не е така, в съда не е той срещу мерцедеса, дори не е той срещу катаджиите а той срещу неправомерно издаденото наказателно постановление.
    Даже ако има здрави гащи, нека сам се яви пред съда, може да го спечели и без адвокат.
    Друго, ако мерцедес се държи неправомерно /май такава беше формулировката/ водача на алфата може да предприеме други маневри, за да избегне удара в резултат на които да стане и по-лошо, вината пак е на мерцедеса, след като заради него се получава ситуация и си носи последствията! Ами ако заради тая маневра алфата беше дръпнала надясно, зад колата и се качи на тротоара, кой/кои/какви хора може да са там и да бъдат изтрепени заради мерцедеса?!
    Понякога избираш малкия дявол и биеш странично, за да не отидеш в насрещното за челно или да отнесеш невинни на тротоара.
    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    ... И ако смяташ че може да си ми полезен бих дори и снимал и качил акта си кажи ,ако не ЖИВ И ЗДРАВ
    Винаги има хора, на които им бяга основната идея на форумите- а тя е хората да си помагат, а не да си мислят, че никога няма да им дойде на главите и тогава да видят кой крив, кой прав. И да си бил с превишена, да са те хванали за превишена и да са ти наложили наказание, за нещо , предизвикано от действията на други, едва ли вината би могла да е твоя.
    Макар, че ако наистина си гърбил яко и безогледно, ще е добра обица на ухото на теб и всеки, който гони без да мисли и създава опасност за останалите участници в движението, с това мисля, че и сам ще си съгласен - ако всеки цървул подгони с 100 из града, къде ще му излезе края ?!
    Last edited by Liminat; 01-11-2012 at 06:35.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •