Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 164

Thread: УЖАС отиде си една красива 166-ца

  1. #1
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default УЖАС отиде си една красива 166-ца

    Колеги с голяма тъга ви съобщавам ,че вчера след обяд стана ПТП при което алфата стана пълна щета !!!
    Искам накратко да обясня случая и да ви попитам няколко въпроса ! Беше ми отнето предимството на кръстовище от джип ML завиващ наляво пред мен (движещ се от жена) следствие на което аз я ударих и ни написаха актове и на двамата СЪВИНА на нея за отнемане на предимство , а на мен за несъобразена скорост !
    Така аз написах , че имам претенции към моя акт и ще обжалвам ! Най-лошото в случая е че каското ми изтече септември месец и не го поднових , за което сега съм сещате се как , и разчитам на нейната гражданска !
    Пътувах с едно приятелче , но и двамата сме живи и здрави колата ни опази невредими !
    1. Как да процедирам с акта и протокола кое по напред и как ?
    2.Наистина ли ще получа пари били те и 50 % ?

    Много ще съм ви благодарен за съветите ви !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20121026_170533.jpg   20121026_165519.jpg   20121026_165514.jpg  
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  2. #2

    Default

    пари от гражданска ще получиш може и голяма сума може и малка иди в клон с твои хора аз таказа предна броня на 156-ца ми дадоха 280лв а на мене броня 80+100лв боя и бях готов

    иначе за акта ако ти се занимава се посъветвъй с добър адвокат, така може и дело да се заведе за щети към колата и други вече те ги знаят освен обжалването на акта
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3

    Default

    Колега ако не се обжалва Наказателното постановление, което ще ти бъде издадено на база на Акта ти нямаш шанс да получиш пари от гражданска защото ще се води, че имаш вина.Варианта ти е да обжалваш НП-то ти.От застрахователната компания на виновната ще изискат всички материали за ПТП-то и като видят, че имаш вина почти съм сигурен, че ще ти откажат плащане.Това е от практиката ми, като юрист.Другата ми практика е на времето бях спрял на един тротоар и си намерих Фиата помлян.Добре, че намерих едни познати, които говореха с когото трябва защото полицаите искаха да ми пишат акт и на мен, че съм спрял на тротоара и тогава нямаше да видя никакви кинти.В последствие не писаха, че съм спрял неправилно и взех доста добри пари от гражданскат на виновната.поне съм доволен от обезщетението.цялата работа около 3-4 месеца до като си взема парите.

    Поздрави и здрави нерви ти пожелавам.Ще си вземеш по готина кола.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Съчувствам, беше мн лачена 166. Не се ядосвай, щеси купиш и по хубава, важно, че сте добре.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Адашче, много съжалявам за случилото се.

    Най-важното обаче е това, че сте живи и здрави.

    Другото са ламарини и разправии.
    Не съм много в час със застрахователните постановки, но слушай по-вещите колеги и дано всичко да се подреди в твоя полза.

    Желая ти успех и дано скоро пак да си на пътя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колеги с голяма тъга ви съобщавам ,че вчера след обяд стана ПТП при което алфата стана пълна щета !!!
    Искам накратко да обясня случая и да ви попитам няколко въпроса ! Беше ми отнето предимството на кръстовище от джип ML завиващ наляво пред мен (движещ се от жена) следствие на което аз я ударих и ни написаха актове и на двамата СЪВИНА на нея за отнемане на предимство , а на мен за несъобразена скорост !
    Така аз написах , че имам претенции към моя акт и ще обжалвам ! Най-лошото в случая е че каското ми изтече септември месец и не го поднових , за което сега съм сещате се как , и разчитам на нейната гражданска !
    Пътувах с едно приятелче , но и двамата сме живи и здрави колата ни опази невредими !
    1. Как да процедирам с акта и протокола кое по напред и как ?
    2.Наистина ли ще получа пари били те и 50 % ?

    Много ще съм ви благодарен за съветите ви !
    Обжалвай акта още в понеделник.Отиваш в КАТ, но не помня на кое гише беше и си пишеш възражението.
    Това със скоростта е супер тъпо.. Ако полицая докаже с каква скорост си се движил.. хубаво, ама няма как да докаже.
    Има едно отнемане на предимство, това е положението.Кой с колко е карал е все тая без доказателство.
    Отивай да обжалваш.Имаш три дни, за да го направиш.
    Last edited by analitik; 27-10-2012 at 15:55.

  7. #7
    Младши алфист S_Ivanchev's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София-Кюстендил
    Posts
    23

    Default

    Колега много съжалявам за колата.Относно обжалването предполагам ,че много зависи от това дали си се разписал в графата „нарушител” в акта.По принцип,ако си се разписал на нарушител,акта направо си заминава...и никой няма да ти гледа писаните възражения.Тва го знам от приятели полицаи,а от скоро и от собствен опит.Знайте ,че ако ви съставят акт и вие не сте съгласен с написаното в него,можете да напишете възраженията си,но не се разписвайте на „нарушител”,а само на „получих копие от акта” и те трябва да ви дадат копие.Разпишете ли се на „нарушител”,вие се съгласявате с всичко написано в него... и остава да си чакате наказателното постановление.

  8. #8

    Default

    Ааауу....много съжалявам братле за случилото се....Но важното е че сте живи и здрави ..... тенекийте ще ги оправите....

  9. #9
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    S_Ivanchev: няма такъв филм...
    Може да се разпишеш отгоре до долу, да не пишеш никакви възражения и нещата си седят по абсолютно същия начин пред съда. Възраженията са, за да се зачете началника и да прецени какво да е наказанието. С възражения или без, когато излезе наказателното постановление - пишеш жалба и го връщаш на гишето да си го движат към съда. В понеделник няма какво да правиш там, защото наказателното постановление ще мине време докато го направят. Иди след две седмици, през това време обиколи няколко адвоката и се консултирай. Ако не са най-добрите актопишачи на планетата тия полицаи - значи гаранция в съда ще спечелиш, още повече имайки предвид обстоятелствата. От 8 жалби - 8 акта съм спечелил в съда, плащам си естествено на адвокати... Последните 2-3 години не съм имал вземане-даване, но не вярвам нещо да се е променило. Успех, ще мине време докато си оправиш колата или вземеш друга, но такъв е живота, важното е ти да си здрав
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Споделям мнението на колегата Gorbi. В 99 % от случаите, когато подаващият жалба относно наказателно постановление е убеден, че има основание за възражение, КАТ се провалят в съда. Знам го и от личен опит.
    Няма значение какво си писал в акта или дали си се подписал. Чакаш наказателното постановление и като излезе, го обжалваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    100% обжалваш наказателното постановление и си виж в полицата до колко дни трябва да съобщиш на застрахователя за ПТПто,за да не пропуснеш срока.Застрахователя на насрещната страна трябва да ти снима колата и да ти изплати някакви пари.Обжалвай постановлението първо пред длъжностното лице,което го е издало по административен ред и ако не проработи-по съдебен ред.Този термин "несъобразена скорост" е разтегливо понятие и подлежи на атакуване.

  12. #12
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Търси си правата до край! Не се давай и не казвай майната му, накрая ще сполучиш!

    Радвам се, че сте живи и здрави!
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  13. #13
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колеги благодаря за съчувствието ! Полицаите ми казаха че ще ми платат при всевина , но мен ми е съмнително писаха я нея участник 1 и третата пострадала кола от МЛ-а който се заби в нея CL 6.5 AMG също беше с изтекло каско та и на тях им казаха да ходят при нейните застрахователи както и на мен , а не при моите ?
    Така аз не разбирам от ремонти на коли много , много а от миене и пазтиране та мисля че е тоталка , защото радиаторите са леш масло , антифриз изтече , ангренажа беше под колата срязан , усукана е и от ляво и от дясно предницата , тавана чак се е сгънал и едната колонка !
    Да ви попитам и ако от Гражданската ми платат доволно колата искат ли като каското да я взимат ! Аз така или иначе няма да я правя решил съм да взема фейслифта и ако ми я оставят ще я пусна на части !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  14. #14
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Много жалко за красавицата колега , но всяко зло за добро, пожелават ти в най-скоро време да се яхнеш на фейслифт 3.2
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  15. #15

    Default

    Много неприятно колега... За съжаление е тотал при всички положения, малко страховито се е сгънала над вратата, при по-висока скорост не ми се мисли... Важното е, че сте добре. Пълна идиотщина е това, където са писали и теб виновен. Какви доказателства имат, че си карал бързо? Дано ти платят и скоро да си пак на пътя с друга красавица !
    Колкото до застрахователя, чел съм, че оставят колата и може да се продаде на части.
    Last edited by Doomguy; 27-10-2012 at 20:29.

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •