Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 164

Thread: УЖАС отиде си една красива 166-ца

  1. #31
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Обжалвай акта, а не наказателното постановление.Има разлика!
    Ако обжалваш постановлението, значи си съгласен с акта, а това не е много умно.
    Имаш три дни от дата на акта, за да го обжалваш.
    Май не се води обжалване на акт, а възражение, води се възражение и се прави пред шефа на КАТ. Обжалва се наказателното постановление чрез началника на КАТ до съда.

    ---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Добре де дори и полицаите ми казаха да отивам при нейната компания че при СЪВИНА имам право на 50%-то обезщетение ! Колкото до катастрофата стана много бързо от там минавам всеки ден и не съм очаквал въобще , че може така да ме засекат и то в последните метри преди да премина ! Скоростта с която бях беше около 70 не вярвам някой да кара по бул. с по малка скорост
    П.С. и с 45км/ч да бях пак щях да се забия в нея но много по леко ... защото се вижда как аз имам завит ляв волан да я отбегна , но тя се панира и спря в средата на кръстовището пред мен !!!
    няма никакво значение какво казват полицаите, дори ако не беше намачкана колата не бива да им вярваш, че е катастрофирала...
    Ти може да си бил спрял и тя да те е намляла, но тогава нямаше да ти сложат "несъобразена скорост" а че "не си направил необходимото да избегнеш автопроизшествието"... Така, че рипай до небесата, търси свидетели, завеждай дело, щипни на адвокат /щото аз КАТ си ги съдя без адвокати/ и т.н.
    ......
    П.с. Ми да, като не могат да карат да си лежат в леглата и да си врат вибраторите в задника, дееба и тъпите кокошки, аз поне съм бесен винаги като ме изтресе някой!
    Last edited by Liminat; 28-10-2012 at 10:58.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Май не се води обжалване на акт, а възражение, води се възражение и се прави пред шефа на КАТ. Обжалва се наказателното постановление чрез началника на КАТ до съда.
    Точно!В три дни има право да възрази срещу това което му е написано в акта и то след написването му.
    Седем дневен е срока за отмяна на наказателно постановление въз основа на написан акт и то когато излезе самото постановление.Срока в които ще получиш призовка за това дело е приблизително една година.
    С обжалването на акта пред началника няма да направиш абсолютно нищо,освен ако баджанака ти не е кум на баджанака на КАТ.

  3. #33
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ...С обжалването на акта пред началника няма да направиш абсолютно нищо,освен ако баджанака ти не е кум на баджанака на КАТ.
    Точно, да има готовност да понесе ъъъъ... професионалното им учудване от това, че не приема експертнтното им решение, че на око е карал бързо, накар, че оная го е гонила из пътя кат кокошка из лозе и не е имал кой знае какви шансове да и се измъкне, е, освен ако по това време не е бил в басейна да плува, казвам в басейна, щото в морето щеше да го настигне с джет или моторница.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #34
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Май не се води обжалване на акт, а възражение, води се възражение и се прави пред шефа на КАТ. Обжалва се наказателното постановление чрез началника на КАТ до съда.

    ---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:50 ----------


    няма никакво значение какво казват полицаите, дори ако не беше намачкана колата не бива да им вярваш, че е катастрофирала...
    Ти може да си бил спрял и тя да те е намляла, но тогава нямаше да ти сложат "несъобразена скорост" а че "не си направил необходимото да избегнеш автопроизшествието"... Така, че рипай до небесата, търси свидетели, завеждай дело, щипни на адвокат /щото аз КАТ си ги съдя без адвокати/ и т.н.
    ......
    П.с. Ми да, като не могат да карат да си лежат в леглата и да си врат вибраторите в задника, дееба и тъпите кокошки, аз поне съм бесен винаги като ме изтресе някой!
    Възражение/обжалване... Все едно.Важното е да го направи.Процедурата е елементарна и отнема 10-15 минути.Нека случая да го разгледат и други.Катаджията си е свършил работата според собствената си преценка.Абе.. един вид второ мнение търсиш по тоя начин.
    Аз съм отървавал акт за гражданска отговорност така, а там няма мърдане по принцип, или имаш, или нямаш, но понякога номера минава след едно преразглеждане.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #35
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Абе пробвай и възражение да напишеш и ако не помогне - обезателно обжалвай постановлението. Не мисля че има начин да докажат с каква скорост си се движил, ако на място не са направили експертиза. Ти твърдиш че си се движил със съобразена с мястото и видимостта скорост, без да надвишаваш максималната и само свръхбързата ти реакция е попречила да няма жертви при произшествието
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  6. #36
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колеги с голяма тъга ви съобщавам ,че вчера след обяд стана ПТП при което алфата стана пълна щета !!!
    Искам накратко да обясня случая и да ви попитам няколко въпроса ! Беше ми отнето предимството на кръстовище от джип ML завиващ наляво пред мен (движещ се от жена) следствие на което аз я ударих и ни написаха актове и на двамата СЪВИНА на нея за отнемане на предимство , а на мен за несъобразена скорост !
    Така аз написах , че имам претенции към моя акт и ще обжалвам ! Най-лошото в случая е че каското ми изтече септември месец и не го поднових , за което сега съм сещате се как , и разчитам на нейната гражданска !
    Пътувах с едно приятелче , но и двамата сме живи и здрави колата ни опази невредими !
    1. Как да процедирам с акта и протокола кое по напред и как ?
    2.Наистина ли ще получа пари били те и 50 % ?

    Много ще съм ви благодарен за съветите ви !

    Колегаа аз те видях много гадно .... на Мл само бронята ебати късметлията те тея дето са виновни с малко се отървават мисля че от гражданската дават пари при положение че не си виновен ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #37
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Колегаа аз те видях много гадно .... на Мл само бронята ебати късметлията те тея дето са виновни с малко се отървават мисля че от гражданската дават пари при положение че не си виновен ...
    МЛ дори не е в движение задната гума където го и нацелих влезе в подкалника подаде му задната врата и се откъсна задната броня , но да той си подлежи на ремонт
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  8. #38
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Моята катастрофа с 9-ката беше подобна пак жена с джип тръгна наляво от лента за направо само, че на кръгово и аз тръгнах да бягам та ме сурна с джипа във вратите странично. Винаги съм отпускал аванс за грешки на другите, а от тази случка насам карам все едно всички други са малоумни и да ти кажа помага

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #39

    Default

    Абсолютни глупости са, че някой може да установи, че си се движел с несъобразена скорост, без да си засечен от радар, тъй че всички други твърдения отпадат - спирачния път при ABS не може да се установи.
    Важно е какво си подписал и дали си имал възражения в акта - дори и да не си имал, пак може да отпаднат в Съда.
    Дано да попаднеш на добросъвестен и не дотолкова алчен адвокат.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #40
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Лоша работа.... важното е, че нищо ви няма и сте живи и здрави. Ще си купиш по-нова и по-хубава.

    Към коя застрахователна компания е гражданската на виновната? Ако колата ти е над 10 години ще ти смятат щетите по експертна оценка, което означава много по-ниска ставка, неоригинални части или части втора употреба. Хубавото е, че много от частитете не могат да се намерят неоригинални или и да има неоригинални са на много високи цени. Би трябвало да ти изплатят добра стойност. Най-добре е колата да се закара в техен доверен сервиз в който имаш познат. След разглобяването и могат да се опишат много детайли за подмяна или ремонт, като колата се опише на съставните и части. Прави се предварителна проформа за стойността на ремонта на базата на която ще ти изплатят някаква стойност(най-вероятно ще е тотална щета).
    Само виж този акт да го оспориш защото мисля, че ще е проблем.
    По принцип колата ти подлежи на ремонт. Във всеки сервиз разполагащ със стенд могат да я разпънат и нагласят. Друг е въпроса, че по-скоро не си струва да я правиш на фона на 166-ци за по 3-4000 лв в сравнително добро състояние.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #41
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default вина

    Казано е: при вина и алкохол - забрави за каквото и да е било обезщетение от застрахователя. Съвина, второстепенна вина, солидарна вина и т.н. все има какво? - на алфата не можеш да и кажеш че е голфче, примерно.
    Без значение какво те убеждават пътни полицаи, които няма обаче да се разпишат никъде за думите си - освен разбира се, на съставения ти като нарушител акт, какъвто разбирам, че притежаваш.
    Дано поне си възразил в 3дневния срок срещу така съставения ти акт, копие от това възражение с вх.Nо. би ти помогнало на по-късен етап.
    Last edited by adv_petrov; 29-10-2012 at 13:30.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  12. #42
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Абсолютни глупости са, че някой може да установи, че си се движел с несъобразена скорост, без да си засечен от радар, тъй че всички други твърдения отпадат - спирачния път при ABS не може да се установи.
    Важно е какво си подписал и дали си имал възражения в акта - дори и да не си имал, пак може да отпаднат в Съда.
    Дано да попаднеш на добросъвестен и не дотолкова алчен адвокат.
    Ти си професор,ама не знаеш,че в Сф едно време като паднеш в дупка и си счупиш колата,идва КАТ и ти пишат акт за несъобразена скорост с пътната обстановка,това е задължение на шофьора,да прецени с каква скорост да се движи.Формулировката е,че ако се движиш покрай спрели коли трябва да се движиш със скорост от 5 до 20 км/ч
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ти си професор,ама не знаеш,че в Сф едно време като паднеш в дупка и си счупиш колата,идва КАТ и ти пишат акт за несъобразена скорост с пътната обстановка,това е задължение на шофьора,да прецени с каква скорост да се движи.Формулировката е,че ако се движиш покрай спрели коли трябва да се движиш със скорост от 5 до 20 км/ч
    Правиш нескопосани опити да се заяждаш, но базата ти за сравнение е неадекватна, пък и е пълно в съдилищата със спечелени дела срещу Общините за дупките.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #44
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Така колеги да споделя до тук какво стана ! Сутринта бях в КАТ подадох ВЪЗРАЖЕНИЕ дадоха ми вх.номер , но ми казаха да дойде чак след 30дена да видя какво са решили ? От там отидох и до ЛЕВИНС и ме приеха доста учтиво , обясниха ми че на този етап почват оценка и каквото и да било решението им ще ми дадат 50% от сумата заради СЪВИНАТА ! Обясних им че обжалвам , а те ми казаха че това не ги бърка , ако ми отпадне акт-а да отида пак и тогава след преоценка ще ми се изплатът и другите 50% ! Знам ли засега май добре а колеги ?
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  15. #45

    Default

    Без да те отчайвам ... навивай се че си доволен на 50-те %.

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •