Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Някакво тропане от към двигателя

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default Някакво тропане от към двигателя

    Здравейте колеги,имам едно странно тропане от към двигателя което днес определено ме притесни.Не бях вдигал капака сигурно 1 месец,днес реших да видя как са обичайните неща масло ,вода и т.н и като чух определено си спомням че не беше така преди.Все едно някои под капака на двигателя тропа,все едно някои тропа вкъщи на вратата.Дайте някакви предположения,да обърна внимание на време.Колата е 156 1.8 с газов инжекцион,върви си нормално,вдига колкото пише на километража,нз от какво тропа така.Ето едно клипче да придобиете малко представа , http://www.vbox7.com/play:b1460fd084

  2. #2

  3. #3
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Това чукане не е от вариатор има проблем ... вътре бие като на клапани или нещо покривено .... но не е вариатор вариатора ако се чува като работа на дизел не тропане ....
    Last edited by SandoOne; 28-10-2012 at 09:40.
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #4
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Ти маслото поглеждал ли си го, че си мисля да не му е много ниско нивото При мен се получи доста звучно чукане от към мотора и се оказа че нивото е паднало доста под долната граница. Като долях към 1 литър и мотора затихна отново.
    Last edited by mmitaka83; 28-10-2012 at 11:13.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Това чукане не е от вариатор има проблем ... вътре бие като на клапани или нещо покривено .... но не е вариатор вариатора ако се чува като работа на дизел не тропане ....

    И аз мисля че не е вариатор,защото него като запаля си го чувам чат пат и утихне,а това си е постоянно. Вариатора отпада

    А до колко до нивото на маслото,е на долната чертичка ,но това не е 1 литър и половина масло както каза колегата че е досипал и не мисля че може да е от това

  6. #6
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by android88 View Post
    И аз мисля че не е вариатор,защото него като запаля си го чувам чат пат и утихне,а това си е постоянно. Вариатора отпада

    А до колко до нивото на маслото,е на долната чертичка ,но това не е 1 литър и половина масло както каза колегата че е досипал и не мисля че може да е от това
    Трябва да ти е малко под максимума колега ако е по малко е лошо .... може и и от това да тропа ма ме съмнява ... ссигорно си покривил нещо надува ли загрява ли мощност губи ли нещо от тея симтоми имаш ли ?
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ..

    точно това е странното,че не губи мощност,вкарвам я в обороти,върви,не прекъсва,нито на бензин нито на газ,оборотите са си в нормите.Когато я купих беше много тиха,но разбира се след слагане на газовия инжекцион и 25 000 на газ,нормално да промени звука,но този си звук е различен,не е тракане,а чукане.Но все пак вътре в купето не го чувам.

    Но ще послушам колегата и утре ще долея много малко масълце да си стигне точно нормата за всеки случай.А иначе приемам мнения всякакви от колеги които са имали подобен шум из под капака им .

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Прегледай тампоните на двигателя а така също се опитай да установиш дали звукът не идва от нещо по пистовия ремък - щайба на колянов вал, алтернотор, компресор......


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    По клип трудно се хваща, но ако нямаш терминални щети по лагерите примерно за още няколко дена, и колата си върви както преди - тва си е чиста проба вариатор....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Прегледай тампоните на двигателя а така също се опитай да установиш дали звукът не идва от нещо по пистовия ремък - щайба на колянов вал, алтернотор, компресор......
    Oт към ремъците и ролките няма звук,Тропането е точно на капака на центъра където пише алфа,даже като си сложа ръката и натисна капака леко,усещам все едно някой ме чуква по ръката

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ще си трака вариаторът, трака си. Но този по-ниския тупащ звук сякаш съвпада с работния ход на клапан, въпреки, че клапани обикновено издават звук с по-висок тембър.
    Добре е все пак да провериш състоянието на гърбиците на валовете.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Тоя вариатор за да тропа така трябва да е едва ли не сух. Търси причината другаде, не и давай много зор докато не разбереш от къде е.

  13. #13
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by android88 View Post
    Oт към ремъците и ролките няма звук,Тропането е точно на капака на центъра където пише алфа,даже като си сложа ръката и натисна капака леко,усещам все едно някой ме чуква по ръката
    Я си провери свещите . Аз като я купувах моята и така тракаше , оказа се разхлабена свещ . Още в авто къщата я разглобих и така си се влюбих и ареее
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ..

    От утре ще погледна всичко което ми казахте ,да се надявам,причината да е от нещо незначително

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Вариатор със сигурност + някакъв кофти шум, който трябва да се гледа .. Скоро ми се случи Алфа със чукане, което се оказа от ударен изп. колектор - едната гарнитурка към главата беше духнала, след слагането на нова спря да чука. Може и от тампони - да опира някъде и от още 100 неща, слушане му е майката в краен случай със слушалки от тия докторските

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •