Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 85

Thread: Възрастова граница ГО

  1. #46
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Интересно ми е...ако в отсечката Севлиево- Габрово те изпревари някое БМВ....ти какво правиш?
    Палиш цигара или даваш газ..?))
    Пътищата не са писти.Да най-вероятно ще запаля цигара и ще мисля разсъдно какво може да се случи в следващия момент ако тръгна да се гоня с него.Да на аватара ми пише BMW killer,но както казах тук имаме летище,на което се събираме почти всяка неделя и аз лично там показвам какво може колата ми.Има една права от около 2км. на излизане от Габрово към Севлиево,там всяка вечер ходят да се гонят,а аз дори не съм ходил да гледам,нямам намерение да си показвам възможностите на Алфата където могат да пострадат невинни хора.

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Какви идиоти, изроди и убийци сме могат да разберат според това, какви прегрешения имаме пред КАТ, а не по възрастта ни, ако ти можеш да ме убедиш в обратното няма да ти давам гатанка, а ще ти стисна виртуално ръката! Извинявай, че се обръщам на ти, дано нямаш против...
    Не нямам нищо против,че ми говориш на ти.Да точно това е,че могат да разберат какви сме само след проверка на архивите в КАТ.

    П.П.Съгласен съм напълно с един от постовете на колегата ecotronic,да се определя застраховката не по колата,а по водача.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  2. #47
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by crazy_dude_ View Post
    Това е просто чесане на езици ( клавиатури в случая). Няма как подобна мярка да е работеща, докато застраховката се плаща за автомобила, а не за водача, както е в белите страни например. Навсякъде възрастта има значение, но също така и провиненията на водача.
    Да, за 18 годишен водач застраховката ще е малко по-скъпа, но с всяка следваща година ще намалява, ако шофьорът е добросъвестен. Така че не е болка за умиране.
    За всеки е ясно, че ГО за всички застрахователи е губеща застраховка, но го правят, защото така привличат клиентела и за другите си застраховки. Факт е, че напоследък нещата в нито една сфера не са цветя и рози.
    Въобще не мисля, че ГО е губеща, даже напротив, тя е много печеливша.
    Това, че застрахователите, разправят, че губят е чиста наглост и лакомия от тяхна страна, те просто искат да печелят още повече.
    Прост пример- 2 000 000 застраховани автомобила в БГ, те са повече ама толкова да турим * 150 лв /средна застраховка, и тя е повече, ама нейсе/ прави 300 000 000 милиона.А кажи сега колко са изплатените щети!?
    За другото в поста съм съгласен
    Last edited by fred; 29-10-2012 at 08:43.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #48
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Не искам да обвинявам или защитавам никоя възрастова група, но личния ми шофьорски опит показва, че 90% от ..да кажем опасните ситуациите, които са ме спохождали на пътя са създавани от хора на 40+ години. Пак казвам това си е лично моя статистика и аз внимавам повече с чичкото с лупи 5 диоптер, хванал здраво волана с двете ръце и втренчил се в пътя право напред, карайки с 35-40км и натискайки спирачката било то със и без причина сакън да не ги надвиши, както и на магистралата, карайки с 80-90, защото било по-безопастно.
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  4. #49
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    Не искам да обвинявам или защитавам никоя възрастова група, но личния ми шофьорски опит показва, че 90% от ..да кажем опасните ситуациите, които са ме спохождали на пътя са създавани от хора на 40+ години. Пак казвам това си е лично моя статистика и аз внимавам повече с чичкото с лупи 5 диоптер, хванал здраво волана с двете ръце и втренчил се в пътя право напред, карайки с 35-40км и натискайки спирачката било то със и без причина сакън да не ги надвиши, както и на магистралата, карайки с 80-90, защото било по-безопастно.
    Сега остава да вкараме в темата мъже и жени и ще стане тотално мазало
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #50
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Сега остава да вкараме в темата мъже и жени и ще стане тотално мазало
    Ааа не, колкото жени са ме засичали, толкова и мъже, а и смея да твърда че карам по-добре от едно 80% от мъжете Но както казваш тва е друга тема на разговор. Между другото ако не се лъжа при каското има значение възрастта
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  6. #51
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Geri_ms View Post
    Ааа не, колкото жени са ме засичали, толкова и мъже, а и смея да твърда че карам по-добре от едно 80% от мъжете Но както казваш тва е друга тема на разговор. Между другото ако не се лъжа при каското има значение възрастта
    Добре съгласих се за 80% . Ужким има значение ама на практика не мисля че оказва чак такова влияние на премията
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #52
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    То се е видяло ще пиша колата на баба.В ДЗИ ако колата се води на нейно име(62 годишна с 40 години шофьорски стаж) ГО е 164лв.,а ако е на мое име е 468лв. чак се чудех дали сънувам или не.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  8. #53
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Като е губеща защо я правят? Много прост, не е губеща. Достатъчно е да погледнеш собствените им цифри които са принудени щат нещат да публикуват.
    Ако си беше направил труда да дочетеш изречението, щеше да видиш, че съм написал защо, а не да ме питаш отново. Но аз съм добър и ще ти го напиша отново, специално за теб
    Да седнеш да ми обясняваш, как застрахователите печелели от твоите 200 лв е просто смешно. Като се има предвид, че дори и Лада да удариш, парите ти няма да покрият щетите. Друг е въпросът, че те се правят на "ударени" и не изплащат реалните обезщетения.
    Не искам да навлизам с никого в дълги спорове, защото всички знаем, че мнението е като задника, всеки го има... и е различно!
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

  9. #54
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 01:50.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #55

    Default

    Няма справедлива оценка за риска при застрахователите, защото както споменаха колеги - Чичо Пичо с Москвичо не е бил санкциониран, но това не го прави по-малко рисков, а други каращи постоянно и изкарващи хляба си с шофиране са били надвишили отвреме-навреме скоростта с по 20км./ч. са твърде рискови.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #56
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Няма справедлива оценка за риска при застрахователите, защото както споменаха колеги - Чичо Пичо с Москвичо не е бил санкциониран, но това не го прави по-малко рисков, а други каращи постоянно и изкарващи хляба си с шофиране са били надвишили отвреме-навреме скоростта с по 20км./ч. са твърде рискови.
    За тая цел трябва да се ползват виновно причинени ПТП... а не актове.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #57
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by crazy_dude_ View Post
    Ако си беше направил труда да дочетеш изречението, щеше да видиш, че съм написал защо, а не да ме питаш отново. Но аз съм добър и ще ти го напиша отново, специално за теб
    Да седнеш да ми обясняваш, как застрахователите печелели от твоите 200 лв е просто смешно. Като се има предвид, че дори и Лада да удариш, парите ти няма да покрият щетите. Друг е въпросът, че те се правят на "ударени" и не изплащат реалните обезщетения.
    Не искам да навлизам с никого в дълги спорове, защото всички знаем, че мнението е като задника, всеки го има... и е различно!
    Понеже противно на твоето мнение освен че имам задник обичам и да чета тук там да видим какво казва Комисията за финансов надзор по въпроса (данните са за миналата година но от тогава само премийте са нарастнали):

    198,4 млн. лева са обезщетенията, изплатени от всички застрахователни компании у нас по линия на застраховката „Гражданска отговорност” към края на септември. Данните на КФН показват още, че брутният премиен приход, който са получили компаниите от бранша по линия на общото застраховане, възлиза на 971,8 млн. лева. 71,1 на сто от тези пари са постъпили от застраховки на автомобили.

    71% от 971 милиона е 690 милиона. Дори и само половината да са приходи по ГО (а те са поне 2/3) ясно се вижда дали са на загуба или не
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #58
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Няма справедлива оценка за риска при застрахователите, защото както споменаха колеги - Чичо Пичо с Москвичо не е бил санкциониран, но това не го прави по-малко рисков, а други каращи постоянно и изкарващи хляба си с шофиране са били надвишили отвреме-навреме скоростта с по 20км./ч. са твърде рискови.
    Много съм съгласен с теб.

    П.П.За изплащането явно зависи от застрахователната компания.Преди 2 години една сутрин намерих Браво-то ми(бившото) със сгънат калник,пукната броня и счупени уши на фара,след като намериха виновнка(евала на полицията,по-точно мой комшия полицай) застраховката на му беше в Български имоти.След оглед на автомобила ми казаха до 14 работни дни ще изплатят парите.Аз очаквах нещо от рода на 130-140лв.На 12-тия ден ми преведоха цели 300лв.,за което съм много доволен специално от тази компания.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  14. #59
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Понеже противно на твоето мнение освен че имам задник обичам и да чета тук там да видим какво казва Комисията за финансов надзор по въпроса (данните са за миналата година но от тогава само премийте са нарастнали):

    198,4 млн. лева са обезщетенията, изплатени от всички застрахователни компании у нас по линия на застраховката „Гражданска отговорност” към края на септември. Данните на КФН показват още, че брутният премиен приход, който са получили компаниите от бранша по линия на общото застраховане, възлиза на 971,8 млн. лева. 71,1 на сто от тези пари са постъпили от застраховки на автомобили.

    71% от 971 милиона е 690 милиона. Дори и само половината да са приходи по ГО (а те са поне 2/3) ясно се вижда дали са на загуба или не
    Приятелю, макар да имаш претенции, че си чел, май осмислянето на прочетеното е по-важно Тук отчетът е за общо застраховане, което включва всеки продукт, който предлагат застрахователните компании!!!
    Ще дам прост пример:
    Човек отива да сключи застраховка за колата си, която струва примерно 100 000 лв. Да речем, че става въпрос за 3 литров мотор със застраховка ГО 500 лв, грубо. След това плаща каско, което възлиза на около 6 -7000 лв. При положение, че е при застрахователен брокер или в съответната компания, решава да си направи и застраховка живот, като пак плаща съответната сума, която автоматично се отчита в тия милиони, които ти си изредил по-горе.
    Е, при положение, че човекът е оставил да речем 8 000 лв в застрахователната компания, от които реално 500 са за ГО, пак ли ще твърдиш, че половината от тези милиони са приход от ГО???
    Освен това, тук става въпрос за всички застрахователни компании, като при всички положения приходите и разходите им не са еднакви.
    Last edited by crazy_dude_; 30-10-2012 at 16:44.
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

  15. #60
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by crazy_dude_ View Post
    ....
    Не четеш. Човека е написал 71% проицената са постъпили от застраховки на автомобили.
    Какви застраховки живот какви 5лв на стотинки.
    ГО е един от най-печелившите продукти. Няма място за спор, отчетите на всички застрахователи са публични и се изпращат до КФН.
    Досега не е имало година, в която постъпленията от ГО да са по-малко от изплатените премии по ГО.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •