Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 85

Thread: Възрастова граница ГО

  1. #61
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    Застраховки на автомобили, а не ГО!!! Примерът ми отново важи с пълна сила, като изключим застраховката живот!
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

  2. #62
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Да разбирам ли че според посоченият от теб пример на хипотетичния субект всяка година му биват изплащани премии по ГО+каско по-големи от вноските които е направил?
    Ако искаш да опростим и да смятаме само за ГО
    Правилно ли разбирам че повечето сключили ГО ежегодишно причиняват произшествия с които принуждават "горките" застрахователи да изплащат премии по-големи от стойността на застраховката?
    Прочете ли изобщо това което ти писах за КФН, а простичките изчисления на Ивайло?
    Last edited by Old Fox; 30-10-2012 at 17:29.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by crazy_dude_ View Post
    Застраховки на автомобили, а не ГО!!! Примерът ми отново важи с пълна сила, като изключим застраховката живот!
    А кой ги бие застрахователите да правят ГО? Май сами се натискат, а? Дали ако е губещо ще пускат масово реклами за това?
    Lexus IS200

  4. #64
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Да разбирам ли че според посоченият от теб пример на хипотетичния субект всяка година му биват изплащани премии по ГО+каско по-големи от вноските които е направил?
    Ако искаш да опростим и да смятаме само за ГО
    Правилно ли разбирам че повечето сключили ГО ежегодишно причиняват произшествия с които принуждават "горките" застрахователи да изплащат премии по-големи от стойността на застраховката?
    Прочете ли изобщо това което ти писах за КФН, а простичките изчисления на Ивайло?
    Не е задължително да размажеш няколко коли за да е на загуба застрахователя от теб
    Ще дам друг пример със себе си.
    Колата ми е застрахована за 10 000 лв. За Година плащам 464 лв. Надраха ми я на една автомивка. Аз отидох при застрахователя и написах всичко както е било. Те обаче ме посъветваха, да напиша, че щетата е получена на паркинг, тъй като нямало как да си търсят парите от автомивката. За една драскотина на вратата и една на калника ми платиха 411.90 лв. След няколко месеца една котка ми беше издрала тавана от едната страна, ясно си личаха котешките нокти. Платиха ми още 490 лв. Като гражданската ми е 307 лв. Драскотините ми ги оправи един приятел без пари, но човека с това се занимава и има хубави материали.
    Е, аз ли съм на загуба в случая?
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

  5. #65
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Говориш за каско, не за ГО.
    От ГО нито котки нито мивки ще ти платят.
    Но да го оставим така. Всяка година ли ти плащат такива щети и на един като теб колко само плащащи се падат, а?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  6. #66
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Да за каско съм съгласен ама аз съм длъжен да платя едни 400лв.при които ако се случи нещо по вина на метеорологични условия или нещо подобно аз не мога да си ползвам застраховката както е било преди години(аз съм бил пеленаче тогава),а нали си затраховам колата.Пример от 5 години и половина имам книжка и от толкова имам кола и все съм им плащал застраховки,а тези компании към,които съм сключвал договора не са ми дали нито стотинка лично на мен.Е дали са на загуба и не съм само аз,а са доста хора.По-възрсастните знаят как е било преди години,каквото и да се случи дори и по моя вина ми изплащат обезщетение.Спирам да дописвам поста,че много се впрегнах особено и като видях новата наредба за точките и благодарих искрено на всички управници на жълтите павета в София.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  7. #67
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Говориш за каско, не за ГО.
    От ГО нито котки нито мивки ще ти платят.
    Но да го оставим така. Всяка година ли ти плащат такива щети и на един като теб колко само плащащи се падат, а?
    Ами точно Застрахователната ми компания вече е на загуба и от гражданската отговорност, която съм сключил заедно с каското, без дори да е платила стотинка по ГО!

    И сега искаш да ми кажеш, че драскотините и леките щети не са ежедневие, или се опитваш да ми кажеш, че хората не си ги завеждат, защото са само драскотини?


    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Да за каско съм съгласен ама аз съм длъжен да платя едни 400лв.при които ако се случи нещо по вина на метеорологични условия или нещо подобно аз не мога да си ползвам застраховката както е било преди години(аз съм бил пеленаче тогава),а нали си затраховам колата.
    Колега, каквото е за тебе, същото е и за мене. Направи си каско! Какво значи "аз съм длъжен"? Аз не съм ли?...всички тук във форума не са ли? В крайна сметка никой не задължава никого да шофира. Нищо лично разбира се

    П.П. Ни най-малко искам да сметнете, че защитавам застрахователите...просто от моята камбанария това виждам. Не искам да убеждавам никого в нещо което не вярва
    Останете си със здраве!
    Last edited by crazy_dude_; 30-10-2012 at 20:11.
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

  8. #68
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 01:51.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #69
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    [QUOTE=crazy_dude_;1137427]Ами точно Застрахователната ми компания вече е на загуба и от гражданската отговорност, която съм сключил заедно с каското, без дори да е платила стотинка по ГО!

    Човече ти да не си Симеон Дянков. Щото само той би могъл да си вярва че ще убеди трезвомислещ човек че твоя застраховател ти е взел 300 лева ГО и е на загуба без да ти плати и стотинка по нея.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #70
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    [QUOTE=Alexanderbb;1137523]
    Quote Originally Posted by crazy_dude_ View Post
    Ами точно Застрахователната ми компания вече е на загуба и от гражданската отговорност, която съм сключил заедно с каското, без дори да е платила стотинка по ГО!

    Човече ти да не си Симеон Дянков. Щото само той би могъл да си вярва че ще убеди трезвомислещ човек че твоя застраховател ти е взел 300 лева ГО и е на загуба без да ти плати и стотинка по нея.

    Не знам колко си трезвомислещ, ама аз съм платил 760 лв, за двете застраховки, а съм взел 1000 до момента.
    Какъв е извода?...че е на печалба?
    Last edited by crazy_dude_; 30-10-2012 at 23:01.
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

  11. #71
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 01:53.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #72
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    [QUOTE=crazy_dude_;1137526]
    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post


    Не знам колко си трезвомислещ, ама аз съм платил 760 лв, за двете застраховки, а съм взел 1000 до момента.
    Какъв е извода?...че е на печалба?
    Колега спри се че разсмя формула. Колко е РАЗХОДА на застрахователя ти по ГО - ОГРОМНА КРЪГЛА 0. Колко му е прихода - 300 лева. Какво по-очевидно от това. Тази задача и първокласник би я решил. И не ми казвай че си си застраховал и банята пък тя протекла и там си на печалба.
    А да и извода от това че си платил 760 по двете а си взел 1000 от каското е че догодина премията ти по каското ще е по-голяма.
    Last edited by Alexanderbb; 31-10-2012 at 07:58.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #73
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    [QUOTE=Alexanderbb;1137578]
    Quote Originally Posted by crazy_dude_ View Post

    Колега спри се че разсмя формула. Колко е РАЗХОДА на застрахователя ти по ГО - ОГРОМНА КРЪГЛА 0. Колко му е прихода - 300 лева. Какво по-очевидно от това. Тази задача и първокласник би я решил. И не ми казвай че си си застраховал и банята пък тя протекла и там си на печалба.
    А да и извода от това че си платил 760 по двете а си взел 1000 от каското е че догодина премията ти по каското ще е по-голяма.
    Факт, може и така да се получи, аз това не го оспорвам. Обаче аз следващата година може и да не направя каско. А фактите говорят за прихода и разхода за тази година, разбира се пак казвам от моята камбанария.

    Този отгоре със смешния коментар, хич не мисля да го коментирам!
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

  14. #74

    Default

    Все още има алтернативи и не виждам какво се шашкате Ще стане "дървено" но има още време до тогава
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  15. #75
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •