Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 85

Thread: Възрастова граница ГО

  1. #1
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default Възрастова граница ГО

    Здравейте колеги,миналата вечер като гледах новините нещо много фрапантно видях.То е,че застрахователните компании искат да въведат възрастова ганица за застраховка ГО и под 30 годишна възраст на собственика цената да е около 400лв.Понеже ние се водим рискови шофьори.Това е малко пресилено,искат да ни откажат да караме коли въобще ли.Да ОК няма проблем,но как примерно аз съм рисков шофьор като правя по 3-4000 километра на месец,а типичен пример имах бивш колега,който беше на 35 години и освен във учебната кола в друга не се беше качвал да кара,как прецениха примерно,че аз съм по-рисков шофьр от него.Нека да разискаме тая тема,че ми стана много интересно какво ще се случи в този аспект.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Честно казано си е така.Да, има идиоти и в горните възрастови граници естествено.Все пак по младите са по импулсивни и често пъти действията им са за сметка на разума.То и статистики си има по въпроса, та като цяло е правилно това решение.
    От друга страна застрахователите у нас са си като хиени и гледат под различни предлози да могат да смучат повече от народното стадо
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Че има разни келемета, които като качат п..ка в 18 годишното си БМВ и си мислят, че са в кораба на Хан Соло - има. Има обаче едно голямо НО! Колкото неадекватни чичовци около 50-те виждам ежедневно по улиците на столицата и по пътищата на страната, просто не е истина.

    За тях такива неща като маркировка и огледала за обратно виждане не съществуват!

    Не може да караш с 40 км/ч настъпил и 2-те активни ленти на Цариградско шосе, и да се учудваш защо ти свирят и те псуват!

    Не може да караш по магистрала с 80 км/ч, и да изпреварваш сума ти време някой друг като теб с 85км/ч!

    Не може да очакваш другите водачи да са роднини на петричката врачка, само защото ти не използваш мигачи!

    Според мен тези хора са доста по-рискови от младежите, и са основната причина за повечето катастрофи от типа на челни удари по двупосочни пътища, като създават тапи и изнервят нормално каращите водачи. За тях трябва да има увеличаване на ставката за възраст.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4

    Default

    Е, ми да вземат да направят и ставки за блондинки, независимо от възрастта.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #5
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Единствената смислена ставка е на база предишни години със/без сериозни ПТП... другото е гушене на застрахователи.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #6

    Default

    Сегрегация, де юре.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Крайно време е Комисията за защита от дискриминация да си оправдаят заплатите.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #8
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Е, ми да вземат да направят и ставки за блондинки, независимо от възрастта.
    Тия са ясни
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #9
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    ...То е,че застрахователните компании искат да въведат възрастова ганица за застраховка ГО и под 30 годишна възраст на собственика цената да е около 400лв...
    Разделяй и... граби.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Целия проблем е че застрахователите се чудят от къде да намерят пари. Заради кризата доходите им от каско и други доброволни застраховки са спаднали драстично. ДЗИ са си съкратили почти половината персонал и затварят офиси, при другите предполагам е същото. Единственото което им остава е сигурното ГО. И затова измислят глупости и ползват платените си лобита да ни дерат по 10 кожи
    Last edited by Alexanderbb; 28-10-2012 at 18:26.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #11
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Единствената смислена ставка е на база предишни години със/без сериозни ПТП... другото е гушене на застрахователи.
    Ето така е направено в Англия например - никой не се интересува преди колко години си се родил, важното е как караш! Просто са си измислили още един начин да смучат парички нашите... Само да не стане като с Витоша - за пореден път частниците да извият ръцете на държавата! Това, което казва Alexanderbb наистина е вярно, и положението никак не им е розово, затова явно са прибегнали до това...
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  12. #12

    Default

    Споко пак като едно време ще станат всички коли прехвърлени на бащи, дядовци и т.н...
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    90% от новоизлюпените шофьорчета и пониятие си нямат, не само от правилника за движение по пътищата, но и от управление на автомобил
    Ако някой 20 годишен иска да ме оспорва...Моля, ще му дам една загадка да я реши на теория)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #14
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Да,че има идиоти около моята възраст (23 години),които искат да се покажат е ясно,особено тук както е малък град и повечето се знаят.Тук много лапетии хванали коли по 90 коня(купени от мама и тате) и вижте ме кой съм аз и колко ми е бърза колата и кара все едно е сам на пътя,да съгласен съм,но защо слагат всички под общ знаменател.Да и на мен ми се кара бързо,но си имаме летище и се събираме всяка неделя,аз там отивам да карам със 100++км/ч. ,но никога където могат да пострадат невинни хора и вярвам,че не съм само аз на тази възраст,който мисли трезво.Колегата по-горе спомена по-възрастните хора,за мен също са по-рискови водачи като карат по този начин.Това е много добро решение да се гледа кой колко нарушения има,но в нашата мила родина няма кой да го види това.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Да,че има идиоти около моята възраст (23 години),които искат да се покажат е ясно,особено тук както е малък град и повечето се знаят.Тук много лапетии хванали коли по 90 коня(купени от мама и тате) и вижте ме кой съм аз и колко ми е бърза колата и кара все едно е сам на пътя,да съгласен съм,но защо слагат всички под общ знаменател.Да и на мен ми се кара бързо,но си имаме летище и се събираме всяка неделя,аз там отивам да карам със 100++км/ч. ,но никога където могат да пострадат невинни хора и вярвам,че не съм само аз на тази възраст,който мисли трезво.Колегата по-горе спомена по-възрастните хора,за мен също са по-рискови водачи като карат по този начин.Това е много добро решение да се гледа кой колко нарушения има,но в нашата мила родина няма кой да го види това.
    Интересно ми е...ако в отсечката Севлиево- Габрово те изпревари някое БМВ....ти какво правиш?
    Палиш цигара или даваш газ..?))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •