Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 85

Thread: Възрастова граница ГО

  1. #16
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Интересно ми е...ако в отсечката Севлиево- Габрово те изпревари някое БМВ....ти какво правиш?
    Палиш цигара или даваш газ..?))
    Аз лично не му обръщам внимание, като му се бърза да си бърза. Ама и не пуша пък и категорично забранявам да се пуши в колата
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #17
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Аз лично не му обръщам внимание, като му се бърза да си бърза. Ама и не пуша пък и категорично забранявам да се пуши в колата
    ))..ти си ми ясен... макар, че и ние старчетата правим глупости по някога....така се подмладяваме....въпроса ми беше към БМВ убиеца....много са ми интересни такива момчета.....когато говорят за култура на движението...а в аватара им пише убиец....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #18
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Какви идиоти, изроди и убийци сме могат да разберат според това, какви прегрешения имаме пред КАТ, а не по възрастта ни, ако ти можеш да ме убедиш в обратното няма да ти давам гатанка, а ще ти стисна виртуално ръката! Извинявай, че се обръщам на ти, дано нямаш против...

    п.п. Мисля, че всички сме виждали "специалистите" на по 50+ години с Жигулките, които мислят, че щот имат книжка от 30+ години са най-великите шофьори и голяма ра'ота кат' завият надясно от най-лява лента...един такъв например ми отнесе предницата преди около година а оправданието беше, че той бил карал повече от мене и знаел по-добре, пък и минавал оттука секи ден!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #19

    Default

    Това си е така, годините не те правят по- добър шофьор, дори Шумахер вече не е това което беше.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това си е така, годините не те правят по- добър шофьор, дори Шумахер вече не е това което беше.
    Така си е - възрастта 30-50г. е най - зрялата и ползотворна, но има всякакви изключение извън тези граници.

    Както споменаха няколко колеги - застрахователите си измислят всякакви условия, за да максимизират печалбите си.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Ще ме скъсате от смях!
    Не знам защо си въобразявате, че щом си на 50 години и си вече немощен старец с деменция, който дори не знае от къде да седне в колата.
    Съвсем наскоро ще навърша 50 лазарника и мога да ви уверя, че нито рефлексите са ми намаляли, нито акъла ми е мръднал. Точно между 50 и 60 е силата на един мъж.
    Като бях на 20, трийсет годишните ми изглеждаха дърти, а 40 си беше направо кошмар.
    Има обаче една категория хора, които още на около 20-25 годишна възраст вместо креватната гимнастика предпочитат бутилката.
    Това ги прави по-мъжествени в техните и на съселяните им очи.
    На 30 вече само си приказват за секс, а на 40 изглеждат като старци.
    Такива са, защото тостестерона и някои други хормони отдавна ги няма и простатата е отдавна атрофирала и още на 40 е със старческа деменция.
    Да не ви давам примери с един общо взето известен човек , който и на 90+ беше в чудесна кондиция.
    За мене възрастовите ограничения са си чиста дискриминация.
    Познавам много келеши, които карат съвсем прилично, както и много "узрели господа", които са просто да им вземеш книжката и "сто на голо".
    Всеки ден гледам, как някакви профани не знаят защо са лентите за ускоряване и намаляване.
    Вместо да ускори е лентата, идиота директно изкача на магистралата, а после се чуди защо му свиркат.
    От крайна лява лента завива на дясно и те изпреварва , защото трябва да завие под носа ти надясно.
    При повечето положения, това води до пресичане на двойна непрекъсната линия.
    Това у нас не се санкционира по принцип. Не така е в чужбина.
    За такова нещо в Гърция взимат книжката за 45 дена плюс солена глоба.
    Ето как се решават нещата, а не с противопоставяне на хората.
    Иначе е лесно
    "разделяй и владей"
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    И все пак, все още ГО не се прави персонално, а на автомобила, пък кой каква кола кара - не е ясно.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ще ме скъсате от смях!
    Не знам защо си въобразявате, че щом си на 50 години и си вече немощен старец с деменция, който дори не знае от къде да седне в колата.
    Съвсем наскоро ще навърша 50 лазарника и мога да ви уверя, че нито рефлексите са ми намаляли, нито акъла ми е мръднал. Точно между 50 и 60 е силата на един мъж.
    Като бях на 20, трийсет годишните ми изглеждаха дърти, а 40 си беше направо кошмар.
    Има обаче една категория хора, които още на около 20-25 годишна възраст вместо креватната гимнастика предпочитат бутилката.
    Това ги прави по-мъжествени в техните и на съселяните им очи.
    На 30 вече само си приказват за секс, а на 40 изглеждат като старци.
    Такива са, защото тостестерона и някои други хормони отдавна ги няма и простатата е отдавна атрофирала и още на 40 е със старческа деменция.
    Да не ви давам примери с един общо взето известен човек , който и на 90+ беше в чудесна кондиция.
    За мене възрастовите ограничения са си чиста дискриминация.
    Познавам много келеши, които карат съвсем прилично, както и много "узрели господа", които са просто да им вземеш книжката и "сто на голо".
    Всеки ден гледам, как някакви профани не знаят защо са лентите за ускоряване и намаляване.
    Вместо да ускори е лентата, идиота директно изкача на магистралата, а после се чуди защо му свиркат.
    От крайна лява лента завива на дясно и те изпреварва , защото трябва да завие под носа ти надясно.
    При повечето положения, това води до пресичане на двойна непрекъсната линия.
    Това у нас не се санкционира по принцип. Не така е в чужбина.
    За такова нещо в Гърция взимат книжката за 45 дена плюс солена глоба.
    Ето как се решават нещата, а не с противопоставяне на хората.
    Иначе е лесно
    "разделяй и владей"
    Наборе, недей да се силиш толкова.
    Нагледен пример ми е сина, който е на 25г. - усвоил е всичко от мен, реакциите са му по-бързи, но има проблем с опита и в крайна сметка крайните резултатите са едни и същи.
    Движели сме се в комплект заедно с две сходни коли на дълъг път и съм съпоставял предимствата на младостта и зрелостта.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #24
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 02:46.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато въведоха ГО, плащах по около 40 лв. годишно.
    В момента плащам по 200.

    За тези близо 20 години откакто е въведена ГО, аз не съм причинил нито едно произшествие а си плащам като поп.
    И всяка година ми се обяснява, че трябва да ми се увеличи още, защото застраховката е губеща.......

    И сега моля тези от вас, които говорят за дискриминация да ми отговорят на следния въпрос:


    Заради хора като мен ли застраховката е губеща???

    Вземете да мислите бре !

    Смятам, че при ГО e крайно време да се променят 2 неща:

    1 - Застрахователят да има достъп до архивите на КАТ и на този, който доказано системно причинява злополуки, застраховката да му стане примерно 1000 лв. Ако иска да си я плаща..........
    На този, който не допуска произшествия - 20 лв годишно си е супер печелившо.

    2 - За да стане възможно горното, следва застраховката да се олицетворява със шофьора а не с автомобила.

    Така и никога не можах да проумея, защо тя се пише на автомобила а не на водача на автомобила.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Младши алфист nelkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    0

    Default

    old alfist извинявай, но не мисля, че е нужно да нападате блондинките или жените шофьори. Повярвай ми има жени,които могат да сложат доста голяма част от мъжете в малкия си джоб относно шофирането. А това със застраховките е пълна глупост. Предпоставките за ПТП не идват от възрастта на шофьора, а от акъла му!

  12. #27

    Default

    Глупости тотални. Мислят някаква простотия и си избърсват ръцете с това, че младите били по-рискови. Поредния начин да цоцат повече. Всичко опира до човек и какво самосъзнание има. Познавам "келеши" които карат много внимателно, познавам и такива, които карат абсолютно безразсъдно. Аз като "келеш" на деветнайсе се определям някъде по средата. Обичам скоростта, но винаги се съобразявам с обстановката. Според мен ще е доста по-полезно да се затегне контрола при ГТП. Огромен процент от хората тук карат коли, които и една права гума нямат, обаче натискат здраво.

  13. #28
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 02:47.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Щото като си оставиш колата на паркинга, не знаеш какво тя ще прави в твое отсьствие.
    Какво "реват" застрахователите и каво е полужението в действителност са две различни неща.
    То и така моральт на задьлжителната застраховка е сьмнителен, ама като хукнаха да проверяват за застраховки по автомобили извьн движение, вече беше ясно какво става.
    E хубаво де, но нали се сещаш, че когато на волана на един и същи автомобил стоят различни водачи, този автомобил представлява съвсем различни степени на опасност.
    Това за да се промени не трябват нито кой знае какви средства, нито кой знае колко акъл.
    Просто трябва малко воля за справедливост.
    А нея я няма............
    Защо ли ???


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by nelkata View Post
    old alfist извинявай, но не мисля, че е нужно да нападате блондинките или жените шофьори. Повярвай ми има жени,които могат да сложат доста голяма част от мъжете в малкия си джоб относно шофирането. А това със застраховките е пълна глупост. Предпоставките за ПТП не идват от възрастта на шофьора, а от акъла му!
    Ни най-малко, моите уважения към блондитата, но както много пъти съм споменавал - за мен шофирането е предимно мисловен процес.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •