Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 85

Thread: Възрастова граница ГО

  1. #31
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 01:49.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето накратко моето становище по темата:


    Въпреки, че статистиката доказва наличие на рискова възрастова група, не съм съгласен такова разграничаване да се въвежда по отношение на ГО.
    Защото аз познавам олигофрени от всякаква възраст.
    И не е правилно да гледаш на един човек като на потенциален убиец, само защото той е на 25.

    Но трябва нещата да се променят по начина, за който говорих в предишните си постове.

    Защото аз не искам повече да плащам за олигофренията на другите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Какви идиоти, изроди и убийци сме могат да разберат според това, какви прегрешения имаме пред КАТ, а не по възрастта ни, ако ти можеш да ме убедиш в обратното няма да ти давам гатанка, а ще ти стисна виртуално ръката! Извинявай, че се обръщам на ти, дано нямаш против...

    п.п. Мисля, че всички сме виждали "специалистите" на по 50+ години с Жигулките, които мислят, че щот имат книжка от 30+ години са най-великите шофьори и голяма ра'ота кат' завият надясно от най-лява лента...един такъв например ми отнесе предницата преди около година а оправданието беше, че той бил карал повече от мене и знаел по-добре, пък и минавал оттука секи ден!
    ))..ти май се припознаваш....IS...е пак БМВ..ама стара версия...обръщението ми беше към автора на темата...ама щом си набрал скорост давай....и за какво иде реч от тваоя страна да спорим виртуално.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    По скоро не кара това което караше. А и F1 отдавна не е това което беше.
    Единствената логична и сьответно - допустима диференциация е на база брой ПТП. Останалото е дискриминация.
    F1 е нещо съвсем различно, там условията са други, както и задачите - пилотите често са неадекватни по отношение на движението по улиците и пътищата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #35
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Наборе, недей да се силиш толкова.
    Нагледен пример ми е сина, който е на 25г. - усвоил е всичко от мен, реакциите са му по-бързи, но има проблем с опита и в крайна сметка крайните резултатите са едни и същи.
    Движели сме се в комплект заедно с две сходни коли на дълъг път и съм съпоставял предимствата на младостта и зрелостта.
    ...и къде отиде младоста?
    Опитът е от значение при дадена ситуация...!!!
    реакцията е от значение при шофиране...просто създаден навик...ако е грешен навика ...си аут....ако вземе да мислиш по време на движение...също си аут....това не е математика....а усет да реагираш адекватно...затуй..математици, учени и тем подобни....са слаби шофъори....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...и къде отиде младоста?
    Опитът е от значение при дадена ситуация...!!!
    реакцията е от значение при шофиране...просто създаден навик...ако е грешен навика ...си аут....ако вземе да мислиш по време на движение...също си аут....това не е математика....а усет да реагираш адекватно...затуй..математици, учени и тем подобни....са слаби шофъори....
    Може би стремежа към баланс между разума и емоцията е разковничето.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #37
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Може би стремежа към баланс между разума и емоцията е разковничето.
    Да когато балансираш...винаги печелиш, независимо за какво иде на реч!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Да когато балансираш...винаги печелиш, независимо за какво иде на реч!
    Не винаги - в едни моменти печелиш, в други губиш, но остават ценностите, че човешкия живот е ценен и от него зависят животите на други човешки същества.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #39
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Не винаги - в едни моменти печелиш, в други губиш, но остават ценностите, че човешкия живот е ценен и от него зависят животите на други човешки същества.
    Нещо не ме разбра....
    ..я ми кажи кога губиш, щом си осъществил баланса...
    .а бе старче я, смени гумаджията...да не ти тресе предницата))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Нещо не ме разбра....
    ..я ми кажи кога губиш, щом си осъществил баланса...
    .а бе старче я, смени гумаджията...да не ти тресе предницата))
    Нямам претенции да съм осъществил баланса, а наистина днес установихме, че тресе предницата на Малката Алфа - явно напролет ще сменяме летните Бричстони, защото станаха вече на 7г. и нещо започнаха да и опускат теловете.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    Това е просто чесане на езици ( клавиатури в случая). Няма как подобна мярка да е работеща, докато застраховката се плаща за автомобила, а не за водача, както е в белите страни например. Навсякъде възрастта има значение, но също така и провиненията на водача.
    Да, за 18 годишен водач застраховката ще е малко по-скъпа, но с всяка следваща година ще намалява, ако шофьорът е добросъвестен. Така че не е болка за умиране.
    За всеки е ясно, че ГО за всички застрахователи е губеща застраховка, но го правят, защото така привличат клиентела и за другите си застраховки. Факт е, че напоследък нещата в нито една сфера не са цветя и рози.
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

  12. #42
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by crazy_dude_ View Post
    Това е просто чесане на езици ( клавиатури в случая). Няма как подобна мярка да е работеща, докато застраховката се плаща за автомобила, а не за водача, както е в белите страни например. Навсякъде възрастта има значение, но също така и провиненията на водача.
    Да, за 18 годишен водач застраховката ще е малко по-скъпа, но с всяка следваща година ще намалява, ако шофьорът е добросъвестен. Така че не е болка за умиране.
    За всеки е ясно, че ГО за всички застрахователи е губеща застраховка, но го правят, защото така привличат клиентела и за другите си застраховки. Факт е, че напоследък нещата в нито една сфера не са цветя и рози.
    Много правилно..ама не сме бяла страна за съжеление...
    п.п....подписа ти страшно... приляга на изказването

    ---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Нямам претенции да съм осъществил баланса, а наистина днес установихме, че тресе предницата на Малката Алфа - явно напролет ще сменяме летните Бричстони, защото станаха вече на 7г. и нещо започнаха да и опускат теловете.
    А бе наборче...исках да знам дали младото е по добро от теб!??...а ти ми говориш врели..некипели...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе наборче...исках да знам дали младото е по добро от теб!??...а ти ми говориш врели..некипели...
    Това е едно единоборство и засега сме взаимосвързани.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #44
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by crazy_dude_ View Post
    За всеки е ясно, че ГО за всички застрахователи е губеща застраховка, но го правят, защото така привличат клиентела и за другите си застраховки. Факт е, че напоследък нещата в нито една сфера не са цветя и рози.
    Като е губеща защо я правят? Много прост, не е губеща. Достатъчно е да погледнеш собствените им цифри които са принудени щат нещат да публикуват.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  15. #45
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето накратко моето становище по темата:


    Въпреки, че статистиката доказва наличие на рискова възрастова група, не съм съгласен такова разграничаване да се въвежда по отношение на ГО.
    Защото аз познавам олигофрени от всякаква възраст.
    И не е правилно да гледаш на един човек като на потенциален убиец, само защото той е на 25.

    Но трябва нещата да се променят по начина, за който говорих в предишните си постове.

    Защото аз не искам повече да плащам за олигофренията на другите.
    Не бих могла да го кажа по-добре
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •