Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Колко цола най-големи джанти влизат?

  1. #1

    Default Колко цола най-големи джанти влизат?

    Здравейте колеги,интересува ме колко цола са най-големите джанти,които могат да влязат и да се движи нормално ГТВ 2000 кубика фаза 2 155 коня модела Говорим без преправяне на окачването,фланци и т.н. Обмислям за 19 цола 8,5 Ж ЕТ 30 5 по 98 с централен отвор 58,1.И какви гуми мога да си монтирам на тях?225/35/19 или 235/35/19 или други?Харесал съм си едни чисто нови, и в тоя ред на мисли понеже евентуално ще ми станат 3-ти комплект ще пусна в раздел продава едни оригинални 16-ки шайба с 2 комплекта гуми,ако на някой му трябват може да се обади Ще се увеличи ли разхода на гориво,ще падне ли ускорението и топ скоростта на колата също ме интересува.Коментирайте колеги

  2. #2

    Default

    Имаше тука едно гтв на 19ки,синьо,така че едва ще е проблем било то 225 или 235 на тоя профил.
    Иначе какво ще стане - ще почне да друса повече,да скърца и тропа повече,да върви по-малко,да спира по-трудно и ред други негативи,особено ако с надкачване на цоложа не пипнеш/свалиш окачването, управлението става по-зле. А и не на последно място това ще го усещаш в пъти повече...
    Въпреки всичко,подкрепям, най-малкото гтв-то е кола,която заслужава
    '99 156 1.9 JTD SP3

  3. #3

    Default

    8,5 инча широчина според мен няма как да станат без фланци, дори и ако са с ЕТ 30.5 (което мен лично ме съмнява, защото по-голямата част от афтър маркет джанти са с ЕТ 35, което е някакво "средно" и става на повечето коли, за които евентуално са предназначени).

    Ако ги има в нета дай линк да ги видим какви са точно тия 19-ки с оригиналното ЕТ на ГТВ, че ми е интересно...

    А дали ще върви повече/харчи повече и т.н. зависи само и единствено от теглото им заедно с гумите спрямо другите, в общия случай ще са по-тежки, освен ако не са някой мега-рейсинг турбо ри'ръш ли магнезиев едишън... По темата има изписани десетки страници в по-популярните раздели (като 147/156 примерно).

  4. #4

    Default

    при мен на 18" джанти опираха в макферсона на оригиналните амортесьори. Проблема се решава с Кони Спорт. Също така на 225/40/18 опира при пълно навъртане на волана в предния подкалник. От друга страна на Бобо на ГТВ-то не опира на същия размер никъде. Ако не втвърдиш окачването при неравности ще ти търка и отзад. Поне при мен беше така. Иначе с доста по-големи гуми имаш и доста по-сериозна контактна площ. Респективно малко по-слабо ускорение, по-добра стабилност и по-добро спиране. Много зависи колко тежат самоте джанти и какви гуми ще сложиш.

  5. #5
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Отново смях...Питайте Люси от Свищов,колко цола стават(без фланци)....20 ; )
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  6. #6
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Моите 19-ки са 7.5 инча и 35 офсет та даже май са 37.5 и подпират леко при навит волан. С 8.5 май ще си е приключение ,но пък с 30 офсет може и да не е толкова зле положението ,не мога да кажа със сигурност ,трябва да се пробва. Ако подпират много слагаш фланци и тва е ,само задните да не излезнат прекалено много и да почнат да подпират в калника... Гумите са ми 215/35/19 и според мен максималният размер който ще се събере под макферсона е 225/35/19 ,гуми с по голям диаметър в никакъв случай няма да влезнат с оригинално окачване! Всяка от джантите ми тежи по 14 кила ,с гумата може би 22-25 Разхода нагоре ,ускорението надолу ,средната скорост на шофиране с много км/ч надолу Комфорт? на мен така ми харесва повече За около 5-6000 километра вече съм позакривил борда на 2 от джантите
    Приготви си пари за хубави гуми ,не прави грешката да си купуваш китайчета като мен ,вият ,вибрират и не държат. Аааа и ако имаш връзки с Бат Бойко му кажи да действа навсякъде не само по магистралите
    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    8,5 инча широчина според мен няма как да станат без фланци, дори и ако са с ЕТ 30.5 (което мен лично ме съмнява, защото по-голямата част от афтър маркет джанти са с ЕТ 35, което е някакво "средно" и става на повечето коли, за които евентуално са предназначени).

    Ако ги има в нета дай линк да ги видим какви са точно тия 19-ки с оригиналното ЕТ на ГТВ, че ми е интересно...
    Оригиналните 16-ки мисля са с 35 офсет ,а не 30.5....
    Last edited by mochko1; 30-10-2012 at 02:50.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Моите 19-ки са 7.5 инча и 35 офсет та даже май са 37.5 и подпират леко при навит волан. С 8.5 май ще си е приключение ,но пък с 30 офсет може и да не е толкова зле положението...

    Оригиналните 16-ки мисля са с 35 офсет ,а не 30.5....
    Аз мога да ти кажа, 5 единици разлика в офсета е грубо 5 милиметра. 1 инч разлика в широчината на джантата е 2.54/2 (само от едната страна) = 12.7 мм, тоест нетно разликата отвътре е грубо към 7.7 мм по-навътре от твоите ако са с еднакво ЕТ.

    Оригиналните джанти за ГТВ са с ЕТ 30.5. Все пак това е спортна кола, каквото и да говорят неграмотните хейтърчета за модела.
    Ще се самоцитирам по темата, за да не си правя "реклама" с линк:
    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Най-важното (или "интересното") за тези джанти, за собствениците на 156/147/ГТ е следното: ЕТ-то (или офсета) на тези джанти е по-малка цифра отколкото е на стандартните за 156/147/ГТ, което означава, че те ще седят леко по-изнесени навън ако се монтират на такъв модел Алфа (тоест по-красиво ще "запълват" калника и колата ще е една идея по-стабилна с тях, защото "стъпката" и ще стане по-широка с почти 2 см). Разбирайте го, че в сравнение с оригиналните на тези модели, тези джанти стоят все едно, че сте им монтирали по 1 см дистанциращ фланец (само дето ще си ползвате оригиналните болтове и реално фланец няма да има).
    Last edited by badmadafaka; 30-10-2012 at 09:20.

  8. #8

    Default

    Оригиналните 16-ки при мен са с ЕТ 35 или 37,не си спомням с точност,но в никакъв случай не са 30,5.Говорим за шайбата с 6-те големи дупки,колата ми е фаза 2.Гледах каталози за 19-ки за ГТВ и там ги дават ,че трябва да са с ЕТ 30 19-ките.Това ,което ме притеснява,е че ги дават с 8 Ж ,а тези са 8,5 Ж и пише ,че не са рън флат тези,което не знам със сигурност какво значи.За гуми ми препоръчаха 225/35/19 с индекс 96 И,определено няма да си купя китайски.Парите не са проблем,нито за гумите,нито за джантите,но въпроса е спорен,защото не искам да преработвам окачването,защото е перфектно,имам друг комплект чисто нови олекотени 16-ки немски освен това много красиви,показвал съм и снимки,тези 19-ки които съм харесал тежат 12кг всяка,гумите също са високоскоростни и май са олекотени.Не знам индексите точно как вървяха.Не съм се претръшкал за 19-ки,даже някои от вас знаят,че аз съм противник на тези неща,които не са застъпени от производителя,просто тези ми харесаха и реших и с това колата да прави впечатление.Обаче идеятата ми е да карам бърза кола,точно затова си държа ГТВ-то,ако едни такива джанти биха я спънали,по-скоро бих се отказал.Не обичам разни "доработки" и цигании,при другата ми колата просто взех 18-ки АМГ и ги монтирах,без фланци,без ексцентрични болтове и никакви такива.Просто отвиваш едните и слагаш другите.Ако и при ГТВ-то е такава ще ги купувам,ако не,според мен няма смисъл.

    Благодаря на всички за отговорите,умишлено не писах досега,исках да прочета мненията ви.Ще се радвам да пишат хора с 19-ки,какви са си купили,какви проблеми са имали и т.н.И това за падането на ускорението,и аз мислех,че ускорението пада,разхода се вдига,джантите се криват заради скапаните пътища и ниския профил на гумите,обаче за разхода и скоростта ми обясниха,че нямало да е точно така,защото джантите са по 12кг парчето,не били тежки,а гумите по каталог ги дават 225,че може,само,че за 17-ки,а тука при 19-ките вместо да са 225/45/17 стават 225/35/19.

    Абе объркано е много...Мнения различни,май всичко опира до тва дали искам да се изхвърлям,а в решението липсва всяква рационалност,дано да греша

  9. #9
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    E тая шайба я няма фабрично на ГТВ има ама ''17 а 16-ки от 156 може всеки да си сложи.

  10. #10

    Default

    Има я. 17-ка с ЕТ 30.5.

  11. #11
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Има я. 17-ка с ЕТ 30.5.
    Така де...ама се слага на фейс-а с по силните мотори А колегата твърди яе неговите са ''оригиналните'' (за модела) Което е грешно инфо

  12. #12
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Нали ви казах,че и 20-ки може да се сложат,колко повече искате!!
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Така де...ама се слага на фейс-а с по силните мотори А колегата твърди яе неговите са ''оригиналните'' (за модела) Което е грешно инфо
    И пак интерпретации...На 100 места съм написал,че оригиналните джанти на колата ми са 16 цола шайба с ЕТ 35 или 37,никъде не твърда,че са 17 с ЕТ 30,5,моля четете внимателно колеги
    Днес бях в един тунинг център и ми казаха,че колата няма да гори повече,няма да е по бавна,няма да спира по бавно(както беше написано тук),единственото било,че можело гумите да опират,те евентуално били проблемни,но не би трябвало след като да кажем сложа 225,производитела дава като възможност 225/45/17,което е същото като 225/35/19,разликата била едва ли не в профила на гумата и джантата,вярно ли е всикчо това ? На кой да повярвам?

  14. #14
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Братле по какъв начин трябва да ти обеснят колегите, че тези ОРИГИНАЛНИ 16ки с 5те кръга са ОРИГИНАЛНИ ЗА МОДЕЛА 156 и са с ЕТ39 или 41 не се сещам точно. А за ГТВ оригинални с 5те кръга точно като твоите произвеждат 17ки и те са с ЕТ30.5 както и всички други джанти които са излезли оригинално за ГТВ.
    В тунинг центъра могат да ти кажат, че и с новите джанти ще ти гори и по малко масло колата.... Вярвай тук какво ти пишат защото ще се подведеш лошо. Помисли малко...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Братле по какъв начин трябва да ти обеснят колегите, че тези ОРИГИНАЛНИ 16ки с 5те кръга са ОРИГИНАЛНИ ЗА МОДЕЛА 156 и са с ЕТ39 или 41 не се сещам точно. А за ГТВ оригинални с 5те кръга точно като твоите произвеждат 17ки и те са с ЕТ30.5 както и всички други джанти които са излезли оригинално за ГТВ.
    В тунинг центъра могат да ти кажат, че и с новите джанти ще ти гори и по малко масло колата.... Вярвай тук какво ти пишат защото ще се подведеш лошо. Помисли малко...
    Значи това е 156,не ГТВ фаза 2 така ли?Щото аз като напиша ГТВ фаза 2 картинки и ми излиза тази,която е точно като моята с точно като моите джанти,с точно ЕТ 35 Явно и гугъл ме лъже?

    http://www.google.bg/imgres?q=GTV+ph...d=1t:429,i:133

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •