Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Колко цола най-големи джанти влизат?

  1. #16
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Голям спор за тъпия офсет.... Оригиналните джанти 16-ки са 35мм ,не се заблуждавайте. Не съм у дома ,иначе щях да ви направя снимки за доказателство и поради същата причина не мога да дам конкретните отстояния на моите гуми от калниците...
    Аз съм ЗА 19-ките ,но с 8.5 инча сигурно ще трябва да сложиш фланец ,освен ако няма да караш само направо тестване му е майката!

    Ето един човек тука ,който е написал всичко както си е http://www.homdrum.net/alfa/wheels.html
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  2. #17
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    И пак интерпретации...На 100 места съм написал,че оригиналните джанти на колата ми са 16 цола шайба с ЕТ 35 или 37,никъде не твърда,че са 17 с ЕТ 30,5,моля четете внимателно колеги
    Днес бях в един тунинг център и ми казаха,че колата няма да гори повече,няма да е по бавна,няма да спира по бавно(както беше написано тук),единственото било,че можело гумите да опират,те евентуално били проблемни,но не би трябвало след като да кажем сложа 225,производитела дава като възможност 225/45/17,което е същото като 225/35/19,разликата била едва ли не в профила на гумата и джантата,вярно ли е всикчо това ? На кой да повярвам?
    Какви интерпретации ? Интерпретираш имаш ти ! И то със знания които нямаш За теб тегло на гума и джанта нищо не значат... (заеби) Ето едно съветче от мен: Огледай се после премини
    Last edited by _power_; 31-10-2012 at 03:03.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Говорим за шайбата с 6-те големи дупки,колата ми е фаза 2.
    Прав си а ние (дето говорим за ЕТ 30.5) сме в груба грешка - ясно си е написано, че си с някакви шайби с 6 дупки ама ние сме си помислили за едни други оригинални алфови джанти, които са известни като "шайби", но са с 5 дупки... Явно неразбирането е от невнимателно четене (поне от моя страна) и обърквация на кои джанти се казва "шайби", така че е много възможно да греша (а предполагам и другите, които споделят моето мнение).

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    И пак интерпретации...На 100 места съм написал,че оригиналните джанти на колата ми са 16 цола шайба с ЕТ 35 или 37,никъде не твърда,че са 17 с ЕТ 30,5,моля четете внимателно колеги...
    Днес бях в един тунинг център и ми казаха...
    Е щом на 100 места го има, значи е така. Това 30.5 за което аз говоря съм го виждал общо на 8 места (гравирано в отливката на всяка една от двата комплекта джанти за ГТВ, които имам), но това явно не значи, че е меродавна информация - от линковете се вижда, че разни хора казват, че ЕТ35 е оригиналното ЕТ на модела...

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    На кой да повярвам?
    На тунинг центъра. Тия форуми са пълни комплексирани клавиатурни плъхчета дето нищо не разбират ама само дават акъл наляво и надясно...

  4. #19
    закоравял алфист alfa20's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Свищов
    Posts
    141

    Post

    страхотни спорове
    моите са235 30 20 джантите са 8,5 ет не знам но съм с 20мм преходни фланци

    карал съм също с 245 30 20 на 156,147,ГТ,ГТВ и на никоя от колите не са ми опирали нито колата върви по малко само е като заварена за пътя и на тези коли сложих нисък Ейбах 4е ми се виждаха много високи
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 270620121125.jpg  
    Last edited by alfa20; 31-10-2012 at 20:25.
    alfa giulietta QV TCT
    alfa GT q4 GTB 2268 VKLR Black Line300+++
    alfa GT selespeed Edizione sportiva
    alfa GT 1.9jtd
    alfa 145 2.4 20v 400+++
    lancia tesis 2.0 20v turbo
    alfa brera 2.4 jtdm 350+++
    Audi A3 R32
    Audi A4 CABRIO
    VW GOLF 6R CABRIO
    VW Beetle CABRIO1.8 turbo 300+++

    bySpaghetti PerformanceGarage

  5. #20
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    все тая братле, и 22 да сложиш пак колата ще изглежда ужасно. лично мнение!
    грандоманщината на българина няма граница
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Голям спор за тъпия офсет.... Оригиналните джанти 16-ки са 35мм ,не се заблуждавайте. Не съм у дома ,иначе щях да ви направя снимки за доказателство и поради същата причина не мога да дам конкретните отстояния на моите гуми от калниците...
    Аз съм ЗА 19-ките ,но с 8.5 инча сигурно ще трябва да сложиш фланец ,освен ако няма да караш само направо тестване му е майката!

    Ето един човек тука ,който е написал всичко както си е http://www.homdrum.net/alfa/wheels.html
    Полезна информация колега,благодаря!
    Относно спора...Аз просто си чета в книжката и на джантите,то си пише всичко,е ако на някой друг колата е сбиртак,то е нормално да се заблуди...Ама какво очаквам от форум,в който се плюе най-хитовото купе за края на 90-те...Жалко е тва колеги,жалко е ,че във всеки друг форум колегиалността е на много по-високо ниво,че хората си хвалат колите,а тука само се завижда и се плюе.И много не се разбира,ама много!!!И извадки от нета се вадат,не,еди кой си от тука е казал и 50 мишока почват да се мазнат и вярват сляпо...Научете се да имате мнение,не бъркайте лицето с гъза!Ок разбрах,че карам 156,фаза 1 с джанти с ет 30,5,убедихте ме!!!И понеже в раздел ГТВ се сере,сере се на поразия,моля администратор да ми изтрие профила,тъй като вече няма желание да си губа времето и да вода безсмислени спорове с дървеняци.За съжаление липсват хора с инженерна мисъл,да се направат точните сметки ,а еди кой си каза,тва не е аргумент...А и мислех,че тъй като това е това раздел ГТВ ще се обсъждат расови коли,не мелези и гаражни сглобки...
    Благодаря на всички,които са давали полезни съвети,написаното по-горе не се отнася за тях!

    ТРИЙТЕ МИ ПРОФИЛА,МНЕНИЯТА И Т.Н.

  7. #22
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Полезна информация колега,благодаря!
    Относно спора...Аз просто си чета в книжката и на джантите,то си пише всичко,е ако на някой друг колата е сбиртак,то е нормално да се заблуди...Ама какво очаквам от форум,в който се плюе най-хитовото купе за края на 90-те...Жалко е тва колеги,жалко е ,че във всеки друг форум колегиалността е на много по-високо ниво,че хората си хвалат колите,а тука само се завижда и се плюе.И много не се разбира,ама много!!!И извадки от нета се вадат,не,еди кой си от тука е казал и 50 мишока почват да се мазнат и вярват сляпо...Научете се да имате мнение,не бъркайте лицето с гъза!Ок разбрах,че карам 156,фаза 1 с джанти с ет 30,5,убедихте ме!!!И понеже в раздел ГТВ се сере,сере се на поразия,моля администратор да ми изтрие профила,тъй като вече няма желание да си губа времето и да вода безсмислени спорове с дървеняци.За съжаление липсват хора с инженерна мисъл,да се направат точните сметки ,а еди кой си каза,тва не е аргумент...А и мислех,че тъй като това е това раздел ГТВ ще се обсъждат расови коли,не мелези и гаражни сглобки...
    Благодаря на всички,които са давали полезни съвети,написаното по-горе не се отнася за тях!

    ТРИЙТЕ МИ ПРОФИЛА,МНЕНИЯТА И Т.Н.
    С една дума тегли една майна на всички собственици на ГТВ във форума...независмо от опита който имат с точно с този модел....интересно....

  8. #23

    Default

    Добре де, оказва се, че всички с ГТВ-та, които джантите им са с ЕТ30.5 карат "сбиртак" "гаражна сглобка", така ли..?
    Можеш ли да снимаш или сканираш с нещо тая книжка дето я четеш, че на мен ми стана още по-интересно.

  9. #24
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Люси се включи със снимков материал,показа нагледно 20-ки(слагани на ГТВ),Вие почнахте да плюете...нали питате колко може,е човека ви показа !!!
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  10. #25
    закоравял алфист alfa20's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Свищов
    Posts
    141

    Default

    [QUOTE=italfen;1137659]все тая братле, и 22 да сложиш пак колата ще изглежда ужасно. лично мнение!
    грандоманщината на българина няма граница [/QUOT
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 081020121198.jpg  
    Last edited by alfa20; 02-12-2012 at 10:32.
    alfa giulietta QV TCT
    alfa GT q4 GTB 2268 VKLR Black Line300+++
    alfa GT selespeed Edizione sportiva
    alfa GT 1.9jtd
    alfa 145 2.4 20v 400+++
    lancia tesis 2.0 20v turbo
    alfa brera 2.4 jtdm 350+++
    Audi A3 R32
    Audi A4 CABRIO
    VW GOLF 6R CABRIO
    VW Beetle CABRIO1.8 turbo 300+++

    bySpaghetti PerformanceGarage

  11. #26
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Явно за някой хора степента за показване колко си богат е в размера джанти
    Ми тогава да беше сложил някой bbs гъзаре, а не тая дървената джанта дето не се вързва с нито едим детаил на колата говоря за гт-то а това че няма разлика във вървежа и горенето в някой друг форум тея изказвания.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #27
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Явно за някой хора степента за показване колко си богат е в размера джанти
    Ми тогава да беше сложил някой bbs гъзаре, а не тая дървената джанта дето не се вързва с нито едим детаил на колата говоря за гт-то а това че няма разлика във вървежа и горенето в някой друг форум тея изказвания.
    +1 !!!

  13. #28

    Default

    Last edited by badmadafaka; 01-11-2012 at 09:55.

  14. #29
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Кво коментирате на човека колата,това му харесва,има възможност сложил си е като не ви допада си задръжте мнението от благоприличие.Една тема няма която да не се превърне в пи.комерене.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  15. #30
    закоравял алфист alfa20's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Свищов
    Posts
    141

    Post

    [QUOTE=italfen;1137849]Явно за някой хора степента за показване колко си богат е в размера джанти
    Ми тогава да беше сложил някой bbs гъзаре, а не тая дървената джанта дето не се вързва с нито едим детаил на колата говоря за гт-то а това че няма разлика във вървежа и горенето в някой друг форум тея изказвания.[/Q
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 251276_189358651113830_100001190908381_442408_4307113_n.jpg   253731_189361354446893_100001190908381_442416_918399_n.jpg  
    Last edited by alfa20; 14-07-2014 at 20:38.
    alfa giulietta QV TCT
    alfa GT q4 GTB 2268 VKLR Black Line300+++
    alfa GT selespeed Edizione sportiva
    alfa GT 1.9jtd
    alfa 145 2.4 20v 400+++
    lancia tesis 2.0 20v turbo
    alfa brera 2.4 jtdm 350+++
    Audi A3 R32
    Audi A4 CABRIO
    VW GOLF 6R CABRIO
    VW Beetle CABRIO1.8 turbo 300+++

    bySpaghetti PerformanceGarage

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •