Results 1 to 6 of 6

Thread: 156-цата ми гори масло

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default 156-цата ми гори масло

    Здравейте момчета, купих колата преди 2 -3 месеца и собственика ми каза ,че капка масло не гори и ми изглеждаше точен и то така де , за месец някъде не я усетих да ми гори масло , но после се прецака термостата и карах 20-тина км и колата беше загряла на 110 градуса , но червената лампичка не светна , точно преди да светне я спрях , за малко да стане белята , но както и да е , може ли от това прегряване да е станал някой фал ? И постоянно ми губи антифриз с по малко но губи и постоянно трябва да доливам , пък съединенията ги сменях "Уж" и са здрави. Сега го проверих маслото и е на първата точка . Да доливам ли и кое масло е добро за 156 1.8 Т.С ?

  2. #2

    Default

    а защо си я карал ??? спираш и дърпане ест. че може да е станала беля
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Запален алфист Staikov's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Смолян
    Posts
    127

    Default

    Това е най-голямата грешка която си направил да я загасиш на тази темература...Много пъти ми се случвало да загася моята на 90 градуса и слет 3-4 минути като се кача градусите да са се повишили до 95-100 градуса...

    Трябаше да я изчакаш да включки перките и евентуално тогава да я загасиш а щом е започнала да ти губи и антифриз ми напомня за една неприятна случка с на брат ми колата преди 2-3 години като последствията бяха гарнитура на глава шлафифане и т.н...

    Дано да се разминеш но по обясненията ти едва ли ...

    Успех

  4. #4

    Default

    Ако термостата е останал затворен да речем, няма смисъл да оставя колата да работи, лошото е че в такива случай трудно може човек веднага да определи какво е станало и какво да направи....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ако термостата е останал затворен да речем, няма смисъл да оставя колата да работи, лошото е че в такива случай трудно може човек веднага да определи какво е станало и какво да направи....
    точно че може пускаш парното на макс и така ще се охлади и гасиш! Щото явно е останал в затворено положение термостата
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by Staikov View Post
    Това е най-голямата грешка която си направил да я загасиш на тази темература...Много пъти ми се случвало да загася моята на 90 градуса и слет 3-4 минути като се кача градусите да са се повишили до 95-100 градуса...

    Трябаше да я изчакаш да включки перките и евентуално тогава да я загасиш а щом е започнала да ти губи и антифриз ми напомня за една неприятна случка с на брат ми колата преди 2-3 години като последствията бяха гарнитура на глава шлафифане и т.н...

    Дано да се разминеш но по обясненията ти едва ли ...

    Успех
    Работата отива към смяна на гарнитура ... Някой да знае операцията и колко ще струва ?

    ---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    точно че може пускаш парното на макс и така ще се охлади и гасиш! Щото явно е останал в затворено положение термостата
    Дам ,термостата се затвори и не можа да охлади хубаво ... Иначе перката си духаше ... И смених термостат и водна помпа и сега колата си върви перфектно , но пък гори масло + антифриз ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •