Results 1 to 5 of 5

Thread: Малка кола с голямо сърце...145 JTD

  1. #1
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default Малка кола с голямо сърце...145 JTD

    Здравейте.
    Аз съм Антонио на 23 години от Радомир.От 12.06.2012(точно на рожденния ден на кола,която е "родена" на 12.06.2000год.)карам въпросната Алфа.Покупката на колата беше много спонтанна.Видях обявата в нета и отидох да я видя.На пръв поглед не изглеждаше много добре.Драскотини по вратите,чукнат заден панел,напукана боя по предната броня(напукването се оказа,че е от шприца)...бях на път да се откажа без дори да я покарам.Нямаше възможност да я "разтъпча" защото беше заобиколена от още много други коли и като вариант имах само да я чуя как работи.Именно това се оказа преломния момент...В мига в който я чух онемях .Усмивката ми беше на лицето в следващите пет минути докато седях на предната седалка и се радвах на перфектния звук на 105-те коня,охлаждан от перфектно работещия климатроник...
    До този момент в мене нямаше и капка добро впечатление за италианските коли,още повече пък за Алфа...НО нещата вече не стоят така.Алфата е кола с изключителен дизайн,комфорт при шофиране и удобство.Общо взето нямам никакви оплаквания от колата.
    Опитах се онзи ден да сложа за проба 14" железна джанта за проба,но не стана нито отпред,нито отзад-опира в апаратите.В последствие видях,че отпред и отзад е с 288мм(или 280мм) спирачни дискове.Какъв е оригиналния размер с който излиза колата от завода?
    От както е при мен няма кой знае какви промени,освен затъмнените мигачи,стопове,стъкла,ксенон на късите,монтирана 10-ка JBL.
    Ето и няколко снимки:
    Click image for larger version. 

Name:	Photo0537.jpg 
Views:	853 
Size:	97.3 KB 
ID:	102959

    Click image for larger version. 

Name:	Photo0540.jpg 
Views:	97 
Size:	97.0 KB 
ID:	102960

    Click image for larger version. 

Name:	Photo0541.jpg 
Views:	85 
Size:	94.2 KB 
ID:	102961

    Click image for larger version. 

Name:	Photo0605.jpg 
Views:	93 
Size:	94.4 KB 
ID:	102962

    Click image for larger version. 

Name:	Photo0607.jpg 
Views:	87 
Size:	92.2 KB 
ID:	102963

    Click image for larger version. 

Name:	Photo0610.jpg 
Views:	81 
Size:	92.7 KB 
ID:	102964

    Click image for larger version. 

Name:	Photo0695.jpg 
Views:	127 
Size:	86.3 KB 
ID:	102968

    Click image for larger version. 

Name:	Photo0699.jpg 
Views:	105 
Size:	95.9 KB 
ID:	102969
    Last edited by maksi; 29-10-2012 at 23:55.

  2. #2
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Със здраве да си я караш и г'уезиш!

    Покажи салона...

    ПП: Оборотите защо са така?

  3. #3
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Честито колега, дълги и безаварийни км!Видях я тези дни в Радомир и ми направи впечатление, че има ново попълнение в града между гоУлфовете.Поздрави.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  4. #4
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Честито!! Със здраве да си я караш!

    П.П.Може ли да дадеш по-детайлна снимка на "сърцето" с емблемата на предния капак - струва ми се по-различно от стандартните.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  5. #5
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    Салона е от най-най обикновените.Без странични въздушни възглавници,без надписи Alfa Romeo каквито забелязах на други такива.Много ме радва факта,че централната конзола не е махагонова.Явно и предишния собственик не е бил радостен с този факт и е сложил черна конзола,само че от старата 145 без климатроник и в момента врътките ми са само червено-синьо и,степените са ми от 1 до 4(само на картинка,има си я първата степен Auto и натам другите),а за посоката на въздуха не е отбелязана последната степен-Auto,но на мен не ми прави впечатление.
    Стрелката на оборотомера е там,защото в последната седмица таблото нещо сдаде багажа.Нулира дневните километри при всяко гасене на колата.Общия километраж изобщо не се покачва...При всяко гасене стрелките откачат,но не е нерешим проблем
    Колкото до емблемата...тунингована е с някакво много твърдо италианско карбоново фолио и то залепено на две части.Понеже се занимавам с облепване на коли и детайли с карбоново фолио ще оправя емблемата по-читаво.Не съм фен на това да си лепя карбон по мойта кола,но където се налага се примирявам.Отзад светлоотразителите са с карбоново фолио понеже от цялата задница само те се открояваха,а и бяха счупени.
    Ето и снимка:
    Click image for larger version. 

Name:	Photo0399.jpg 
Views:	47 
Size:	92.1 KB 
ID:	102985

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •