Results 1 to 13 of 13

Thread: Амортисьори въпросче

  1. #1

    Default Амортисьори въпросче

    Здравеите колеги тъй като темата ми в купува за окачване е със страхотен интерес , даите мнение за нови амортисьори. Кой какви е слагал и т.н. Искам да си взема възможно най твърдите. Чувсвам колата като лодка в последователни неравности особено отзад и това яко ме дразни. колата няма допълнителни товари като газ туби и други. Използва се предимно за каране и то както си трябва, реглажа на мостовете ми е перфектен. Моля за мнения.
    Поздрави!!!
    Alfa Romeo 166 2.5 Distinctive 2002

    Диагностика и ремонт на
    всякакви автомобили

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by AlexHF View Post
    ...Чувсвам колата като лодка в последователни неравности особено отзад ...
    Като чуя това първо се сещам за реглаж на заден мост, а може би и някоя втулка, тампон и др. под. преди това? Как е преценен реглажа за перфектен, това ми е мисълта, щото аз с такъв реглаж( според "майстора") щях да излетя от магистралата на разклона за Карлово - пловдивчани знаят,че там "магистралата" е лунен пейзаж.
    Last edited by endeavour; 30-10-2012 at 12:48.

  3. #3

    Default

    Ами защото имам сервиз и стенд. А нарочно съм ходил и при колеги. На гладък път колата не трепва направо е като ютия. амортисьорите не са омаслили и клатеики колата са по добре от на 95 процента от клиентите ми.
    Alfa Romeo 166 2.5 Distinctive 2002

    Диагностика и ремонт на
    всякакви автомобили

  4. #4
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Пролетта смених амортисьори, но отпред. Единият беше изтекъл. Сложих газови на MONROE (170 лв/бр). Преди седмица правих задница - тампони, втукли и разни такива глупости. Минах и на реглаж и съм доволен.

  5. #5
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Пролетта смених амортисьори, но отпред. Единият беше изтекъл. Сложих газови на MONROE (170 лв/бр). Преди седмица правих задница - тампони, втукли и разни такива глупости. Минах и на реглаж и съм доволен.
    Колега вдигна ли се малко предницата като смени амортисьорите?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  6. #6
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by AlexHF View Post
    Здравеите колеги тъй като темата ми в купува за окачване е със страхотен интерес , даите мнение за нови амортисьори. Кой какви е слагал и т.н. Искам да си взема възможно най твърдите. Чувсвам колата като лодка в последователни неравности особено отзад и това яко ме дразни. колата няма допълнителни товари като газ туби и други. Използва се предимно за каране и то както си трябва, реглажа на мостовете ми е перфектен. Моля за мнения.
    Поздрави!!!
    Аз съм със спортно окачване и моят съвет е Блищайн В6 И червени пружини Айбах и съм много доволен като стабилност
    Last edited by sole_moe; 30-10-2012 at 19:21.
    156 SW 1.9JTD 110ph

  7. #7
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Quote Originally Posted by nvladev View Post
    Колега вдигна ли се малко предницата като смени амортисьорите?
    Не усетих да се е вдигнала. Аз комбинирах смяната на амортисьорите с рециклиране на носачите и след това единствено осъзнах, че преди това съм имал лодка а не кораб.

  8. #8
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by AlexHF View Post
    Здравеите колеги тъй като темата ми в купува за окачване е със страхотен интерес , даите мнение за нови амортисьори. Кой какви е слагал и т.н. Искам да си взема възможно най твърдите. Чувсвам колата като лодка в последователни неравности особено отзад и това яко ме дразни. колата няма допълнителни товари като газ туби и други. Използва се предимно за каране и то както си трябва, реглажа на мостовете ми е перфектен. Моля за мнения.
    Поздрави!!!
    Ако са амортисьори и в една неравност ще се чустваш като в лодка нагоре - надолу, ако е странично имаш проблем с окачването.
    166 2.4JTD-00г.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Ако са амортисьори и в една неравност ще се чустваш като в лодка нагоре - надолу, ако е странично имаш проблем с окачването.
    Най-елементарно се проверява като се натисне колата надолу и при рязко отпускане трябва да спре горе без люлеене
    Last edited by lordliness; 30-10-2012 at 21:14.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    +1 за Bilstein B6 - карам ги вече 4та година и нямам оплаквания от люлеенето.

    ако си екстремист може и B8 + пружини на Eibach както по-горе е казал колегата
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by sole_moe View Post
    Аз съм със спортно окачване и моят съвет е Блищайн В6 И червени пружини Айбах и съм много доволен като стабилност
    Eibach не се ли слагат с B8?

    Аз съм с оригинални амортисьори и Eibach пружини (TI комплекта от alfastumper.dk, горещо препоръчвам да не се занимавате с него, сайта и собственика разбирач), в голяма чуденка съм с какви да сменя амортисьорите - тези са меки за пружните. Читави мнения с реален опит с Koni FSD няма, повечето слагат B6 вместо B8 (Стишо например кара с B6 и стандартни пружини, ама като уцели дупка и се чува на луната), Кони спорт си имат фенове...

    Засега клоня към B8, те са с леко скъсено бутало. Колата ми по-ниска няма да стане, по-висока - също.

  12. #12
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by geniusloci View Post
    Eibach не се ли слагат с B8?

    Аз съм с оригинални амортисьори и Eibach пружини (TI комплекта от alfastumper.dk, горещо препоръчвам да не се занимавате с него, сайта и собственика разбирач), в голяма чуденка съм с какви да сменя амортисьорите - тези са меки за пружните. Читави мнения с реален опит с Koni FSD няма, повечето слагат B6 вместо B8 (Стишо например кара с B6 и стандартни пружини, ама като уцели дупка и се чува на луната), Кони спорт си имат фенове...

    Засега клоня към B8, те са с леко скъсено бутало. Колата ми по-ниска няма да стане, по-висока - също.
    Те се водят В6 спорт
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69509
    156 SW 1.9JTD 110ph

  13. #13

    Default

    Аз съм с Монро отпред и отзад - доволен съм от тях, въпреки, че са може би един от най-евтините варианти, но както писаха колеги обърни сериозно внимание на задницага, защого проблемите ти може да са там, а у нас малко хора разбират от тях.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •