Results 1 to 10 of 10

Thread: свири ми парното???

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    57

    Default свири ми парното???

    Здр колеги Може ли някои да даде съвет Парното ми започва да свири като включа на 3 И другия ми проблем е че много бързо ми се запотяват стъклата ако не го даржа постоянно да духа под предното Става въпрос за Alfa 146 1.8 TS Благодаря Ви предварително

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: свири ми парното???

    Quote Originally Posted by tifoza
    Здр колеги Може ли някои да даде съвет Парното ми започва да свири като включа на 3 И другия ми проблем е че много бързо ми се запотяват стъклата ако не го даржа постоянно да духа под предното Става въпрос за Alfa 146 1.8 TS Благодаря Ви предварително
    Как го чуваш свиренето като от въздух или се едно свири моторчето на парното а за запотяването пробвай със смяна на поленовия филтър-има страшно много изписано по темата,иначе тези коли имат склонност към запотяване на стъклата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    57

    Default Re: свири ми парното???

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by tifoza
    Здр колеги Може ли някои да даде съвет Парното ми започва да свири като включа на 3 И другия ми проблем е че много бързо ми се запотяват стъклата ако не го даржа постоянно да духа под предното Става въпрос за Alfa 146 1.8 TS Благодаря Ви предварително
    Как го чуваш свиренето като от въздух или се едно свири моторчето на парното а за запотяването пробвай със смяна на поленовия филтър-има страшно много изписано по темата,иначе тези коли имат склонност към запотяване на стъклата
    Аз честно казано не съм много спец ,но ми се струва ,че не е от въздуха .Нямам и идея ,защо свири само на 3 А за запотяването на стъклата ,знам че има изписано по темата ,но понеже ми е сменяно предното стъкло и пластмасата ,която е пoд него е заленеа със силикон (Така са я сложили тия маистори ,които са го сменяли)и не мога да я сваля.Между другото не съм сигурен ,че този модел - 146 1.8TS има такъв филтър.Разглеждах книжката и не видях да има такъв.Може да греша!

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: свири ми парното???

    Quote Originally Posted by tifoza
    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by tifoza
    Здр колеги Може ли някои да даде съвет Парното ми започва да свири като включа на 3 И другия ми проблем е че много бързо ми се запотяват стъклата ако не го даржа постоянно да духа под предното Става въпрос за Alfa 146 1.8 TS Благодаря Ви предварително
    Как го чуваш свиренето като от въздух или се едно свири моторчето на парното а за запотяването пробвай със смяна на поленовия филтър-има страшно много изписано по темата,иначе тези коли имат склонност към запотяване на стъклата
    Аз честно казано не съм много спец ,но ми се струва ,че не е от въздуха .Нямам и идея ,защо свири само на 3 А за запотяването на стъклата ,знам че има изписано по темата ,но понеже ми е сменяно предното стъкло и пластмасата ,която е пoд него е заленеа със силикон (Така са я сложили тия маистори ,които са го сменяли)и не мога да я сваля.Между другото не съм сигурен ,че този модел - 146 1.8TS има такъв филтър.Разглеждах книжката и не видях да има такъв.Може да греша!
    Има такъв филтър и се намира точно под кората за която говориш като застанеш пред колата отляво
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    57

    Default

    А за парното имаш ли идея от какво свири и как може да се оправи?

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Мда и мойто свири ама не на 3,а на всички скорости(на по-ниските се чува повече)и най-вероятно ми се е разтракала перката(поне така се чува като тракане).Предполагам че трябва да си сменя пекрата или де да знам кво.
    Ex '97 Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    147 1.9JTD

  7. #7
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by Stello
    Мда и мойто свири ама не на 3,а на всички скорости(на по-ниските се чува повече)и най-вероятно ми се е разтракала перката(поне така се чува като тракане).Предполагам че трябва да си сменя пекрата или де да знам кво.
    Трябва да се извади и да се смажат втулките. Най- удачно е с графит. Мене лично ме домързя и го оклепах с диф. масло
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    А може ли някой да даде съвет как най-лесно става това, че там отдоло положението е много сложно.А и може ли това да стане без да се сваля таблото?
    Alfa Romeo 146/1.4 TS

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Yon
    Quote Originally Posted by Stello
    Мда и мойто свири ама не на 3,а на всички скорости(на по-ниските се чува повече)и най-вероятно ми се е разтракала перката(поне така се чува като тракане).Предполагам че трябва да си сменя пекрата или де да знам кво.
    Трябва да се извади и да се смажат втулките. Най- удачно е с графит. Мене лично ме домързя и го оклепах с диф. масло
    да наи вероятно е от фтулките и трябва да се смажат, може и четките да са ама то като го свалиш ще се види. доколкото знам мотора се сваля надолу, като го врътнеш леко настрани след като манеш щипките и тама квото има. не се разглобява таблото. то за друг мотор са сваля цялото табло ако съм збъркал колегите ще ме поправят , че вече много коли ми станаха и не помня на коя как е деистваи да не блокира и да ти изгори мотота ( а и едни кабели се топят долу, ужас) успех
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  10. #10
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Вентилатор

    Quote Originally Posted by Евгени Генчев
    А може ли някой да даде съвет как най-лесно става това, че там отдоло положението е много сложно.А и може ли това да стане без да се сваля таблото?
    Да Таблото не се сваля, развиват се рапидките в участъка над джапката за да се премести леко напред и да се освободи място впоследствие за изхлузване надолу на вентилатора. Там има и два болта те се разхлабват.(в джабката също има едно болче квадрат)
    От долната страна се разкача само поддържащата шина.
    Електронния блок и буксата за захранване на мотора отместваш настрани/смело мести няма да се прекъсне снопа е доста тлъст/. От долу на кожуха има едно болче което е завито в ухо което играе контра/фиксиращ ръб/ и трябва да се развие.В последната фаза завърташ капака към теб все едно,че отваряш капачка на буркан и капака заедно с вентилатора ти остава в ръцете и го спускаш надолу
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •