Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с показателя на гориво 156 1.9 JTD

  1. #1
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default Проблем с показателя на гориво 156 1.9 JTD

    От известно време колеги този показател си показваше квото иска.Има нафта сочи половината после падне на 0 свети лампата,после работи известно време и накрая колкото и да наливам сега не показва повече от подпряното положение на 0.. Какво да направя да го съживя
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  2. #2
    Младши алфист ivo_tenev_stz's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    19

    Default

    Колега аз съм с бензинова алфа 156 1.8, и имах същия проблем. Купих си един нов нивомер (втора употреба) и сега е малко по-добре. От време на време отново се появява проблема, но доста четох и явно това е неприятен дефект на нашите коли.

  3. #3
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    за съжалени си е май така и аз съм на бензин и ми показва когато на него си му е кеф и аз не знам какво да правя.
    свалях и помпата и нищо не се вижда по нивомера ако го решиш проблема пиши аз се отказах да го търся.
    Last edited by angel_1987; 14-11-2012 at 20:53.

  4. #4
    започва да се пристрастява Vlado A.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Плевен
    Age
    55
    Posts
    71

    Default

    Аз имах идентичен проблем с моята Алфа 156 JTD (105 к.с.), реших го така:
    1. Купих нивомер втора употреба. Почистих му контактите с контакт-спрей и клечки за уши.
    2. Проверих с уред дали съпротивлението (между 300 Ома "празен" и 5 Ома "пълен" резервоар) се променя плавно при плавно движение на поплавъка - ОК.
    3. Свалих задната седалка на колата заедно с облегалката, като развих 4-те винта. Не разкачих куките между седалката и облегалката. Седалката с облегалката се вадят комплект като ги сгънеш една към друга. Става и сам, но може някой да помогне за да не се одраска тапицерията на вратата при ваденето.
    4. Ел. куплунга на помпата има законтряща пластинка и чопче, които трябва да се освободят с отвертка. Куплунзите на маркучите се освобождават със стискане.
    5. Развих пластмасовата гайка на помпата с леко почукване по трупче.
    6. Извадих помпата (добре е да има кофичка и парцали наблизо) и сложих "новия" поплавък.
    7. Поставих помпата обратно на място. Трябва да се внимава да не се прещипе гуменото уплътнение и да съвпаднат отметките.
    8. Затегнах пластмасовата гайка като ползвах дръжките на клещи за "ключ". Трябва да се внимава пластмасовата резба да се навие правилно.
    9. Закачих ел. куплунга и маркучите и пробвах дали нивомера показва и дали няма течове.
    10. Сглобих всичко по обратния ред.
    Цялата процедура отнема около час и половина.
    На стария нивомер се оказа, че има наслоени мръсотии от горивото по пътечките. Почистих ги с контакт-спрей и клечки за уши. Пробвах с уреда и показва правилно. Така, че цялата процедура може да мине и без резервен нивомер.

  5. #5
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    Аз имам наблудения от към Алфа Ромео, че зависи от положението на колата, зависи от това дали е наравно на баир или нанадолнище.Поне на моите ( 2бр 156 и 145ца) беще така, това се дължи на мястото където е поставен нивомера.
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Благоевград
    Posts
    69

    Default

    На почти всички коли има значение положението, в което е при показването на горивото.

  7. #7
    започва да се пристрастява Vlado A.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Плевен
    Age
    55
    Posts
    71

    Default

    Разбира се, че има значение положението на колата - надлъжно и напречно, въпреки че поплавъка се намира в предната част на резервоара - най-близо до центъра на автомобила. Теоретично, там поплавъка най-малко трябва да се влияе от надлъжния и напречния наклон на колата.
    Но като мерих съпротивлението с оммер на най-висока точност (обхват 2000 Ома), установих, че резистора на поплавъка (за добро или лошо) е много прецизен.
    Описания от мен случай е когато нивомера "губи" сигнал и стрелката се колебае от реалното показание до празен резервоар или до някакви "полу" стойности, при които показва малко гориво, или реалното ниво пък лампата свети, или някакво друго неестествено състояние.

  8. #8
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Проблема е в буксата на бензиновата помпа.
    Изваждат се едно по едно крачетата с фин инструмент и се пристягат леко с клещи да правят по добър контакт.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  9. #9

    Default

    За бензин или дизел ?

  10. #10

    Default

    А може да се е разклопал опипвача на потенциометъра в самата помпа от много лашкане на празен резервоар

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •