Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 92

Thread: Всички ме съветват да си продам Алфата / 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default Всички ме съветват да си продам Алфата / 156

    В който и сервиз да я закарам , навсякъде ми обясняват, че това е най- лошият вариант за кола и че е крайно време да я продавам,
    Днес сменях Демферна шайба... Обясниха ми , че не си струва да се занимавам повече и да я продавам.........

  2. #2

    Default

    ако е jtd завиждат ти
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    да 156 SW; 1.9jtd; 2003

    ---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

    Да не говорим колко спорове съм водила вече относно така наречената "скъпа поддръжка на автомобила"
    Но както и да е..... Най - голямата ми драма в момента е, един датчик за температурата , който ми показвал -20/ примерно/ .... в следствие на което .... термустата ми е като умрял..... и както вече предполагам разбрахте- Женска съм.... Резонния ми въпрос е - Какво ЗА Бога значи това Вярно е че вечя почти няма нещо дето не го разбирам по колата ... ама тоя датчик ме преби

  4. #4
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Избери един от тези сервизи в списъка , без този на Милано Моторс . Отиди да я видят и ще ти кажат какво и е . И от там на татък ще знаеш по-добре ли ще бъде да я махаш или да и се радваш дълго време .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Мерси , избрах си .. сега ще звънна да си запазя час

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by renny View Post
    Обясниха ми , че не си струва да се занимавам повече и да я продавам.........
    Ходиш в грешните сервизи както Ladjov е споменал. Там където правят голфове и BMW-та обикновенно не разбират от италиански авотомобили, за тях би било по-лесно ти да смениш колата от колкото те да се научат От друга страна питай какво биха ти препоръчали да си вземеш да знаем и ние какво да купуваме другия път защото според мен Alfa се сменя с 2 неща - по-нов модел Alfa или Maseratti. Всичко друго е компросмис с визията, аз кашон на колела не искам. Е, това малко в кръга на майтапа - има и други красиви коли.

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Преди два дни навършихме 4 год откакто сме заедно с моята първа любов. Никакво сменяне. Уникална кола. Днес след измиване си я гледам, и си мислех: "още ме жегва като я погледна, горе в ляво".
    Наслука.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by renny View Post
    да 156 SW; 1.9jtd; 2003
    ми то това е злато бе моме могат да си мечтаят за такава кола
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Като я продадеш си купи немска-например А4.След година каране си направи равносметка колко ,,гадна" кола е 156.

  10. #10
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Смени сервиза на първо време.
    Ако и след това не си сигурна, търси да покараш коли на приятели/приятелки от други марки.
    Сама ще си отговориш.

    Имай предвид, че след такива "майстори" нищо чудно да си се оказала с по-повредена кола от колкото преди намесата им.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Смени сервиза на първо време.
    Ако и след това не си сигурна, търси да покараш коли на приятели/приятелки от други марки.
    Сама ще си отговориш.

    Имай предвид, че след такива "майстори" нищо чудно да си се оказала с по-повредена кола от колкото преди намесата им.
    +1
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  12. #12
    започва да се пристрастява dimi bs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    burgas
    Posts
    87

    Default

    ако я продадеш си луда.аман от голфаджии по сервизите,повечето от голф и кадет не са ремонтирали

    ---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Като я продадеш си купи немска-например А4.След година каране си направи равносметка колко ,,гадна" кола е 156.
    един колега има а4 ,толкова сълзи и детето ми не е проляло
    156 2.4 JTD sportwagon 140hp 2000

  13. #13

    Default

    Алфата е чук,колко по-малко я правиш,толкова по-малко се разваля
    '99 156 1.9 JTD SP3

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by renny View Post
    да 156 SW; 1.9jtd; 2003

    ---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

    Да не говорим колко спорове съм водила вече относно така наречената "скъпа поддръжка на автомобила"
    Но както и да е..... Най - голямата ми драма в момента е, един датчик за температурата , който ми показвал -20/ примерно/ .... в следствие на което .... термустата ми е като умрял..... и както вече предполагам разбрахте- Женска съм.... Резонния ми въпрос е - Какво ЗА Бога значи това Вярно е че вечя почти няма нещо дето не го разбирам по колата ... ама тоя датчик ме преби
    Не си сменяй колата заради неграмотници. Това е най-железния мотор. Просто иди в правилните сервизи, да ти спестят пари и глупости.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    "Всички ме съветват да си продам Алфата" - е като си я купува навремето не те ли съветваха да не си купуваш. Явно не си слушала какво ти говорят хората, защо да почваш сега?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •