Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 92

Thread: Всички ме съветват да си продам Алфата / 156

  1. #16
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    +1 да смениш сервиза. Преди карах OPEL удариха ме и реших да си купя пак по нов модел след дълго търсене се качих в моята ALFA и се влюбих в нея и вече втора година си я карам и не ме е предавала макар че и е """"СКЪПА""" поддръжката и ще я сменя единствено за по нова ALFA


    пп. Няма лоша ALFA има некадърни майстори.

  2. #17

    Default

    хехехе и аз тръгнах да си купувам преди 4 години опел. Търсих търсих и 3 месеца не си намерих (понеже просто голф опел пежо и форд са ми толкова еднакви) а аз искам и да ме жегва нещо в тази кола, не само да ме вози от т. А до т.Б . Загледах се в 156, падна ми се една внесена преди седмица. Отидох да я гледам в София и след 1 час я купих. Равносметката за 4 години са смяна на масла филтри предни спирачни дискове с накладки и един датчик, а чак тази година имаше нужда от смяна на тампони по предницата. А около мен всички ми говорят че съм бил мазохист. ( и аз не знам защо). Сега си търся нова и шанса да не е алфа е по-малко от 1%. Не я продавай, просто верно си смени сервиза А ако не си попаднала на свестен екземпляр. То проблема определено не е в марката.
    еКс 156, в търсене на нова италианска хулиганка

  3. #18
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Тука явно е форум на неразбрали дето бързо трябва да си продават колите
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #19
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    на мен ме агитираха да е махам и аз алфата че щяла да са развали. човека незнаеше че е лангъркам тая кола от 4 години.
    JTDm 170+

  5. #20
    Скокандрилест Харигадъгал gogoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    43
    Posts
    35

    Default

    На мен пък всички жени ми се радват на колата и я хвалят колко е красива ,докато повечето разбирачи (мъже) я гледат с присвити очи и спорят колко по качествени са немските возила , и колко по евтини са им частите.
    И не мога да разбера ,заради колата ли ми завиждат или заради жените които возя в нея
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp

  6. #21
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by gogoff View Post
    На мен пък всички жени ми се радват на колата и я хвалят колко е красива ,докато повечето разбирачи (мъже) я гледат с присвити очи и спорят колко по качествени са немските возила , и колко по евтини са им частите.
    И не мога да разбера ,заради колата ли ми завиждат или заради жените които возя в нея


    Подкрепям мнението на колегата.Аз също близо 5 години си карам колицата и сериозни разходи по нея нямам.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  7. #22

    Default

    Здравейте,
    Виждам че тук сте страшни фенове на марката Алфа. Мисля да си купувам такава, защото са много красиви коли, но нищо не знам за тях като мотор, окачвания, дефекти и тн. Ще съм ви много благодарен ако ми кажете нещо повече за Алфа GT 1,9 дизел 150 коня.....
    Предварително ви благодаря.

  8. #23

    Default

    А ние ще сме ти много благодарни, ако започнеш поне малко от малко да четеш форума, вместо да бързаш да пишеш навсякъде
    Наблегни на важните теми в този раздел....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  9. #24
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by Dido_88 View Post
    Здравейте,
    Виждам че тук сте страшни фенове на марката Алфа. Мисля да си купувам такава, защото са много красиви коли, но нищо не знам за тях като мотор, окачвания, дефекти и тн. Ще съм ви много благодарен ако ми кажете нещо повече за Алфа GT 1,9 дизел 150 коня.....
    Предварително ви благодаря.
    никой не е знаел нищо за марката докът не си купихме
    JTDm 170+

  10. #25
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Dido_88 View Post
    Здравейте,
    Виждам че тук сте страшни фенове на марката Алфа. Мисля да си купувам такава, защото са много красиви коли, но нищо не знам за тях като мотор, окачвания, дефекти и тн. Ще съм ви много благодарен ако ми кажете нещо повече за Алфа GT 1,9 дизел 150 коня.....
    Предварително ви благодаря.
    Абе и това трябва да е кола като кола и сигурно се кара от поне 10 години... А акто си 88 сигурно можеш да потърсиш мнение и в чужди сайтове, където инфото е доста по-обширно.

    ---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

    Quote Originally Posted by renny View Post
    В който и сервиз да я закарам , навсякъде ми обясняват, че това е най- лошият вариант за кола и че е крайно време да я продавам,
    Днес сменях Демферна шайба... Обясниха ми , че не си струва да се занимавам повече и да я продавам.........
    Алфа Ромео, Фанджо и... Ганьо !?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #26
    Скокандрилест Харигадъгал gogoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    43
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by Dido_88 View Post
    Здравейте,
    Виждам че тук сте страшни фенове на марката Алфа. Мисля да си купувам такава, защото са много красиви коли, но нищо не знам за тях като мотор, окачвания, дефекти и тн. Ще съм ви много благодарен ако ми кажете нещо повече за Алфа GT 1,9 дизел 150 коня.....
    Предварително ви благодаря.
    Много красив дизайн ( външен и вътрешен) , динамични коли са , голямо удоволствие доставят когато ги караш.
    Недостатъци нямат, проблема на повечето хора тук в Бг ( по моето скромно мнение) е ,че очакват когато купят кола на 10,12 години да не се чупи или когато го направи частите и да струват толкова колкото на опел или голф ( не го казвам за да обидя конкретна марка, и те си имат свойте предимства ,например евтини части) , частите за нашите коли са по скъпи и това е нормално за тях и комфорта който предлагат. Когато някой с подобни очаквания си купи Алфа и след 2 години разбие предницата по пътищата , и му кажат цифрата която трябва да плати за ремонт и части,се хваща за главата и не я прави или прави само един два носача, продължава да я кара така и започва да се оплаква ,че скърца, криви или не върви , че не стават тия коли и т.н ,същото важи за всеки друг ремонт.
    Колата е като жената , трябва да можеш да си я позволиш в тоя свят в който живеем, или караш нещо малко и евтино или си бъркаш в джоба и това е.
    На който са му ясни тези неща никога не би се оплакал от марката Алфа Ромео. Така ,че ти си преценявай.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp

  12. #27
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Да излизаш с манекенка си има цена...
    Всяко красиво, каращо те да трепнеш творение излиза по-скъпо. Но и носи огромна радост и наслада за душата. Един път живеем, един път ще сме на годините, на които сме.
    Ако не можем да си позволим да се чувстваме различни хора, то това не е живот.

    Ако те кара да се усмихваш, и ти носи радост това е марката.
    Единствено окачването на тези модели 147/156/ГТ е проблемно...ново си е цифра, а и има вероятност да попаднеш на ментаци. Има доста изписано за моделите. Двг са мн здрави. Частите според мен не са скъпи.
    Ходовата част има мн решения:
    - полиуретан (при него само един път годишно смазваш тампони)
    - ATEC, гледам карат си ги по 20к км и нямат проблеми, а са адски евтини
    - нови ТРВ от проверено място, но си е цифра.

    Колата има прекрасен дизайн (ГТ). Обаче един добър екземпляр е около 10к лв. Докато 147, 156 са доста по евтини. Вс зависи от бюджета с който разполагаш!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #28
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by gogoff View Post
    Много красив дизайн ( външен и вътрешен) , динамични коли са , голямо удоволствие доставят когато ги караш.
    Недостатъци нямат, проблема на повечето хора тук в Бг ( по моето скромно мнение) е ,че очакват когато купят кола на 10,12 години да не се чупи или когато го направи частите и да струват толкова колкото на опел или голф ( не го казвам за да обидя конкретна марка, и те си имат свойте предимства ,например евтини части) , частите за нашите коли са по скъпи и това е нормално за тях и комфорта който предлагат. Когато някой с подобни очаквания си купи Алфа и след 2 години разбие предницата по пътищата , и му кажат цифрата която трябва да плати за ремонт и части,се хваща за главата и не я прави или прави само един два носача, продължава да я кара така и започва да се оплаква ,че скърца, криви или не върви , че не стават тия коли и т.н ,същото важи за всеки друг ремонт.
    Колата е като жената , трябва да можеш да си я позволиш в тоя свят в който живеем, или караш нещо малко и евтино или си бъркаш в джоба и това е.
    На който са му ясни тези неща никога не би се оплакал от марката Алфа Ромео. Така ,че ти си преценявай.
    Не съм много съгалсен с някои неща.
    Първо италянските коли са наистина с калпава ходова част, за разлика от разни немски екземпляри.
    Второ - цената на ходовата част специално на 156 даже е по-евтина от цените на разни немски возила от същата година и клас (примерно ауди А4).
    Има и други алфи освен 156! Примерно цената на окачването на 145/146 е напълно сравнима с цената на окачването на голф 3 да речем (сравняваме коли от един клас). Така че това със скъпите части е по-скоро мит. А истината е, че са нежни и неиздръжливи коли.
    Интериора на алфата верно е по-красив, но много куцо направен. На всичките 10+ годишни италянки им скърцат пластмасите, колкото и да са поддържани.
    Моторите като цена на поддръжка са аналогични с тези на другите марки от същата година и клас.

    И повечето тук сме си купили колите със сърцето, а не с главата, така че обективни преценки трудно може да се дадат от фанатици
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  14. #29
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Не съм много съгалсен с някои неща.
    Първо италянските коли са наистина с калпава ходова част, за разлика от разни немски екземпляри.
    Второ - цената на ходовата част специално на 156 даже е по-евтина от цените на разни немски возила от същата година и клас (примерно ауди А4).
    Има и други алфи освен 156! Примерно цената на окачването на 145/146 е напълно сравнима с цената на окачването на голф 3 да речем (сравняваме коли от един клас). Така че това със скъпите части е по-скоро мит. А истината е, че са нежни и неиздръжливи коли.
    Интериора на алфата верно е по-красив, но много куцо направен. На всичките 10+ годишни италянки им скърцат пластмасите, колкото и да са поддържани.
    Моторите като цена на поддръжка са аналогични с тези на другите марки от същата година и клас.

    И повечето тук сме си купили колите със сърцето, а не с главата, така че обективни преценки трудно може да се дадат от фанатици
    Нека не забравяме, че тия коли на по 10 години идат у нас със оригиналното си окачване и без да се чуе скръц и пук от интериора им.
    Това, че живеем в кочина си е наш проблем.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #30

    Default

    Това за окачването ясно, по сериозните неща са по двигателя и електрониката......там не знам какви неща могат да излезнат. А специално тези GT-та ги има и на по=малко от 10год.....

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •