Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 92

Thread: Всички ме съветват да си продам Алфата / 156

  1. #61
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Щот пък е голям кеф да ти откаже скоросната кутия на Мерцедес от 2002 година на майната си.Кола не купувам за престиж пред хората а за собствено удоволствие.Все пак си живея моя живот а не нечий чужд.
    Еми колко да струва...колкото и да струва тия пари не бих ги дал за Голф.Между .От кола до кола има разлика.Ама ако е 10-12 годишен мерник или вентилатор скъсан от каране дават два пъти повече.Аз досега фен на БМВ или Мерц не съм видял.Тези марки нямат фенове а подражатели.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #62
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Е колко да струва, колкото толкова, но пазара е кофти, има мн боклуци за по 3-4 к лв...
    Аз моята 156-ца за какво я държа...Без забележки по боята, без една забележка по интериора, кожата е в перфектно състояние (дадох мин.септ 400лв за освежаването му + подхранването). Няма изтъркано, протрито. Волана е перфектен, както топка на скоростен лост, гумички на педалите. Добро озвучаване на Инфинити. 17' лети с гуми на 10к км, закупени нови. 15' лети с хубави зимни гуми. Преди 6к км сменени ролки, ремъци, водна помпа. Ново масълче от 500км с нови филтри (винаги най-доброто вече 4 год, и винаги на 8к км). Окачването е перфектно на този етап. С каско, застраховки до октомври 2013. С окачване на Einbach. С нови накладки предни + задни + нови спирачни маркучи. Нов турбомаркуч + дебитомер + термостат.
    С мн подобрения интериорно, черен таван, нови прекрасни стелки, карбонова конзола. Вс течности (антифриз, спирачна течност, масло в скоростна кутия, хидравлична течност) са сменени с ангренажа преди 6к км.

    Е кажи ми ако реша да я продавам за 3000лв ли да я дам...като само двата комплекта гуми и джанти за толкова!?!?
    Ще дойде някой да ми се прави на тарикат, да ми разправя по колко ги имало...като искаш хубава, запазена кола си плащаш. Да я кара по-добре приятелката ми, жалко, че и е трудно още с габаритите на колата само, ма се надявам да свикне.

    ХА, айде със здраве.
    Last edited by rusiq86; 12-11-2012 at 11:34.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #63
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Е колко да струва, колкото толкова, но пазара е кофти, има мн боклуци за по 3-4 к лв...
    Аз моята 156-ца за какво я държа...Без забележки по боята, без една забележка по интериора, кожата е в перфектно състояние (дадох мин.септ 400лв за освежаването му + подхранването). Няма изтъркано, протрито. Волана е перфектен, както топка на скоростен лост, гумички на педалите. Добро озвучаване на Инфинити. 17' лети с гуми на 10к км, закупени нови. 15' лети с хубави зимни гуми. Преди 6к км сменени ролки, ремъци, водна помпа. Ново масълче от 500км с нови филтри (винаги най-доброто вече 4 год, и винаги на 8к км). Окачването е перфектно на този етап. С каско, застраховки до октомври 2013. С окачване на Einbach. С нови накладки предни + задни + нови спирачни маркучи. Нов турбомаркуч + дебитомер + термостат.
    С мн подобрения интериорно, черен таван, нови прекрасни стелки, карбонова конзола. Вс течности (антифриз, спирачна течност, масло в скоростна кутия, хидравлична течност) са сменени с ангренажа преди 6к км.

    Е кажи ми ако реша да я продавам за 3000лв ли да я дам...като само двата комплекта гуми и джанти за толкова!?!?
    Ще дойде някой да ми се прави на тарикат, да ми разправя по колко ги имало...като искаш хубава, запазена кола си плащаш. Да я кара по-добре приятелката ми, жалко, че и е трудно още с габаритите на колата само, ма се надявам да свикне.

    ХА, айде със здраве.
    И аз не бих продал моята на сегашните цени. Иначе пазарът е пренаситен и е нормално цените да са ниски.
    Дали ще ползваш една кола за свиневоз е въпрос на личен избор, а не на марка. От всяка може да сътвориш кочина.
    Колкото до поддръжката, не я намирам за по-различна от другите автомобили от този клас. Имал съм и WV, в момента поддържам и един кораб на Ауди за товарни цели. Ми разлика в цените на частите особенна няма, а понякога ми излизат и по-скъпо.
    Алфата я имам от около 4 години и частите, които свалям при смяната са още оргиналните, с изключение на ремъци и ролки, които смених по дефолт още като я взех. За кола на 12 години си е екстра от всякъде.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз досега фен на БМВ или Мерц не съм видял.Тези марки нямат фенове а подражатели.
    Аз съм фен на БМВ, но не карам и не съм карал такава кола точно заради това, което си написал (явно снобарщината ми бие фенщината).

  5. #65
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    До такава степен я обичам тази кола, че въпреки новата 159 Ти с която се сдобих, все още излизам и с другата аз да я покарам, не само да се возя
    Липсва ми!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #66
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момци, вие сериозно ли? Не ставала за возене на инструменти, стълба, нам-си-кво.... ЗАЩО?
    Това, че ви се иска Алфа Ромео да е някаква престижна марка, не означава, че е такава!
    ПАК ще попитам, според вас, колко трябва да струва една 10-12 годишна Алфа? 10-12 бона?
    Аз пък искам 159-ите, като на Русия, да са по 500-1000 лв макс! Веднага сменям моя дръгел за една такава
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #67
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Понеже тази тема започна да прилича на едни други теми за бензина и дизела, ако човека има малко колебание дали да си продаде колата след като всички го карат нека да го направи.

    после да отиде да си търси друга кола с парите които е взел от алфата и сам ще прецени дали е сбъркал или не.

    всички от вас са наясно че тези коли в Западна Европа струват доста повече отколкото тук и то по една проста причина - пазар на стари коли, който ги определя като не толкова лоши все пак.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #68
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post

    всички от вас са наясно че тези коли в Западна Европа струват доста повече отколкото тук и то по една проста причина - пазар на стари коли, който ги определя като не толкова лоши все пак.
    Навън всички марки се продават по-скъпо защото се продават коли, а не блъснати морги. Няма как иначе в Германия колата да се продава за 4000 евро, а в България за подобна кола да се искат 4000-5000 лв.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #69

    Default

    Рени, кво стана бре? Четеш ли темата, навиха ли те да я продаваш? Или ти ги нави да се гръмнат?
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  10. #70
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момци, вие сериозно ли? Не ставала за возене на инструменти, стълба, нам-си-кво.... ЗАЩО?
    Защото ако това ъъъ... красиво нещо помъкне всичките тия цименти, тераколи, ъглошлайфи, моторни триони, други материали, нда... един кубик дъски при отворен заден капак и т.н. каквито съм мъкнал с типото да речем, нали се сещаш какви ще са разходите по окачване, един път годишно нов салон, или да го кажа по-направо, девет от всеки десет от форума ще са в потрес, само ако ги накараш да прекараш 3 греди по 4 м 10/10 см
    Затова.
    Нямам предвид примерно две филмови /дамски/ звезди от розовите филми да носят чантата с патлангачите, а инструменти, каквито се ползват в повечето занаятчийски професии. Или с други думи много повече ще си на оферта ако си поддържаш алфата в човешки вид, а си возиш нещата с една мареа или още по-добре голф /и пасат комби става/ 3-ка Ъхъ.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #71
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Щот пък е голям кеф да ти откаже скоросната кутия на Мерцедес от 2002 година на майната си.Кола не купувам за престиж пред хората а за собствено удоволствие.Все пак си живея моя живот а не нечий чужд.
    Еми колко да струва...колкото и да струва тия пари не бих ги дал за Голф.Между .От кола до кола има разлика.Ама ако е 10-12 годишен мерник или вентилатор скъсан от каране дават два пъти повече.Аз досега фен на БМВ или Мерц не съм видял.Тези марки нямат фенове а подражатели.
    Що? Алфата не може да те остави на майната си заради счупена скоростна кутия ли? Мен ме остави, айде да не е заради кутия, ами заради леглото на ябълката на скоростния лост - направена от МАКАРОНИ. Айде да не ти разказвам как се сменя, щото твърдо инженера дето е мислел възела вече си има братче или сестриче. Жабарите са КАЛПАВИ ИНЖЕНЕРИ. За контра на 3 болта се сваля 1 камара простотии под колата и естествено лоста се вади към купето - много умно нали? 5 годишната ми щерка да го беше мислила щеше по-добре да го измисли.

    ---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Защото ако това ъъъ... красиво нещо помъкне всичките тия цименти, тераколи, ъглошлайфи, моторни триони, други материали, нда... един кубик дъски при отворен заден капак и т.н. каквито съм мъкнал с типото да речем, нали се сещаш какви ще са разходите по окачване, един път годишно нов салон, или да го кажа по-направо, девет от всеки десет от форума ще са в потрес, само ако ги накараш да прекараш 3 греди по 4 м 10/10 см
    Затова.
    Нямам предвид примерно две филмови /дамски/ звезди от розовите филми да носят чантата с патлангачите, а инструменти, каквито се ползват в повечето занаятчийски професии. Или с други думи много повече ще си на оферта ако си поддържаш алфата в човешки вид, а си возиш нещата с една мареа или още по-добре голф /и пасат комби става/ 3-ка Ъхъ.
    КАкви ги говориш? Ако това всичкото все пак по някаква случайност успееш да го събереш, на третия ден не окачване, ама задния мост (алуминиевият петохуиник)ще ти замине. Да не казвам, че на повечето защитници на марката най-вероятно това им е първа кола и не знаят за какво иде реч.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  12. #72

    Default

    Ако някой си мисли колата за безценна, това не я прави съкровище!
    Аз в мойта 156 си возя всякакви машини, инструменти и материали, защото това си е една НАЙ-ОБЕКНОВЕНА 11 годишна кола, която трябва да ми служи, а не аз на нея!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #73
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колата си е много хубава, ама за товарна не става... Ситроен Саксо може да превози по-голям товар.
    Реално и 146 може... все пак и падат седалките, 156 с тая форма на багажника и отвора му, не е за тая цел.
    Ако искате товарна - Либра, Мареа, Астра, Пасат, Меган, Аутбек, Сиид, Йети... че и Дачия ... все комбита дето влиза гардероб в тях.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #74
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Ако някой си мисли колата за безценна, това не я прави съкровище!
    Аз в мойта 156 си возя всякакви машини, инструменти и материали, защото това си е една НАЙ-ОБЕКНОВЕНА 11 годишна кола, която трябва да ми служи, а не аз на нея!
    Е то винаги има утре
    Но поне засега алфата е носила най-голям товар от 2 плажни чадъра и една палатка. И не бих я заблъскал всеки ден по обекти, знаеш, че и подхода към тях не винаги е нормален и местата за паркиране са рискови и с една дума не и е там мястото.
    Напоследък се бачка с винербергер, на лапетата по им привира с ъглошлайф и на 200 м от обекта всичко е прашец, а след леене с бетон помпа замивам комшийските коли от капчици, че и аз не знам как при всичкото пазене помпата ги пръска.
    Отделно, че не съм гавазин и почти винаги след 3-4 годишно каране по колите ми /да не ме чува дявола/ почти няма и драскотини, да не говорим за удари, макар, че като ще ти дойде реда и Майкъл Шумахер да си, пак ще отъркаш, че и по-лошо.
    Last edited by Liminat; 13-11-2012 at 07:02.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  15. #75
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Може бе Аlamo, може да те остави и алфата.Просто исках да кажа че всяка една марка се поврежда.Между другото, оня ден пак се тътри на няква си скорост и пак ще сменя проклетата платка дето управлява скоростната кутия.И му разправям че за да гори за трети път значи има причина и трябва да иде там дето разбират, обаче той упорито си ходи на някакъв негов майстор и упорито дава една цифра.

    Може и да става за товарен кон, обаче аз искам да изляза като бял човек в чиста и спретната кола.Ако имам нужда да нося материали и инструменти ще си взема подходяща кола, щото в тая белисима, както и изглеждат големи вратите така и не можах да вкарам една фурна за вграждане, а на времето в жигулата вкарах Перла 05 на предната седалка.
    Last edited by dimitar_vd62; 13-11-2012 at 23:24.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •