Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Избор на алфа на газ!

  1. #16
    Младши алфист Онзи's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by angel_1987 View Post
    след като си решил да си вземаш алфа по изчакай и си събери повече пари и си купи нещо добро защото както каза колегата по горе грохнала алфа трудно се вкарва в релси.


    Успех.
    Ще го имам в предвид. Като за начало мисля да тръгна от нещо малко като например 145-ца, чувал съм доста позитивни отзиви за този модел а до колко са верни не знам. Хубавото е че производството варира от 97 - 99, така че ще е по-лесно да се уредя с читава алфа!

  2. #17
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Здравей колега , защо не разгледаш 155 ? бензиновите 8 клапанови. за до към 2000-2500 ще може да си намериш доста добра (цената + газ) .

    Дали ще е 1.7 или 1.8 гледай да е след 95г. ще си доволен моята извън градско годи къъм 9 на газ. (като скоростта ми варира от 80-150).

    А и мисля че освен колата гледаш и да е по-евтина за поддръжка.

    П.С. Има доста интересни теми в 155 частта на форума така, че може да поразровиш малко там
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #18
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    За тези пари освен 155-ца или 145 ще си намери доста свейа колица колегата.Добре доъл ж клуба
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  4. #19
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    Колегата го приветствам за това му решение но бих му препоръчал 146 такава карам в момента почти същата като 145 но пък е с 4 врати по удобно е е и има по голям багажник а като разход няма разлика сравнено с 145 моята като цяло дава разход около 10 смесено нз колко на градско и нз колко на извънградско
    146 1.4 tsparck `98 103

  5. #20
    Младши алфист Онзи's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=16fws6 Какво мислите за тази? На мен ми се струва много добра. Тук попаднах и на още една http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=16fws6 там цената е малко по различна, ама пича дето я продава в информацията казва че гори от 5 до 7 градско газ...
    Last edited by Онзи; 12-11-2012 at 09:40.

  6. #21
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Тази от втората обява е много гадна. Иииии, няма такъв разход на газ, каквото и да ти говорят.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #22
    Младши алфист Онзи's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Тази от втората обява е много гадна. Иииии, няма такъв разход на газ, каквото и да ти говорят.
    И аз така предположих, ама все пак реших да се допитам до вас!

  8. #23
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Здравей, колега. Сложна ти е дилемата, но като знам че и при мен беше така, те разбирам и съм сигурен, че ще си намериш твоята алфа. Някои колеги те съветват за големите мотори, но аз и 1.4 не бих пренебрегнал, макар че е истина, че човек с времето свиква и двигателя почва да му умалява . Но това идва с времето. Разхода е нормален, дори нисък, като го сравниш с коли с подобна кубатура и на съответните години. За газ 7/100 градско - просто няма начин. Не ми се вярва, дори на бензин разхода по книжка е ~ 10/100 за 1.4 16V. При мен е около 11/100 газ, но при мен ситуацията е по-различна и разхода не ме вълнува чак толкова - той по-скоро ми е мерило за изправността на колата. Двигателите на алфа понасят газта без проблеми, но това не означава, че всеки може да монтира, и най-важното, да настрои правилно газова уредба - при мен практиката показва, че ако колата се пипа от човек, който харесва марката и разбира особеностите, нещата стават. На други, особено дето изказват мнение, без да ги питаш, въобще не си оставям колата. Тези, дето казват, че "не става", не са карали Алфа, а само познават някой, който бил чувал, че Алфата се чупи. Знам какво говоря, карам 3-ти служебен фолксваген и кола от тази марка няма да си купя - това като пример. Имам колеги с пежа, рена, волво, опели - всяка марка си има плюсовете и минусите и в края на краищата единственото нещо, което се оказва от значение е дали ти харесва и те кефи, или просто я търпиш... Успех ти пожелавам в начинанието.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  9. #24
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Не е задължително да търсиш със сложена газова уредба. Ако ти изпадне изгодно без газова - вземай ще и сложиш после новичка газова. Щом не искаш да вкарваш много пари и парите по подръжка и разхода на гориво са важни
    най добрите варианти са:

    Алфа 164 - 2,0 TS - това е 8 клапанов мотор с верига (е това ако намериш запазена е най-добре, аз по здрава кола от 164-ката съм нямал. Ако попаднеш на запазена и гледана ще си много доволен.
    Алфа 155 - също 8 клапанов ТS - която намериш по запазена 2.0,1,8, 1,7 всички варианти са добри (задължително 8 клапанов мотор, че от последните има и 16 клапанови) Алфа 155 също е много хубава, но няма да е толкова комфортна като 164, но пък е по разпространена и ще ти е по лесно с някой части.
    Не гледай 145/146 или 156 освен ако нямаш избор - 155 и 164 е много по добър вариант (казвам го от опит)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Онзи View Post
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=16fws6 Какво мислите за тази? На мен ми се струва много добра. Тук попаднах и на още една http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=16fws6 там цената е малко по различна, ама пича дето я продава в информацията казва че гори от 5 до 7 градско газ...
    Ето и моето мнение за кола до 2000лв. и то с газ. Не бих си купил и 2 коли дето си дал поради ред причини, като почнем със снимките на монети върху гумите, не стават просто. Не бих си купил и 145, 146 или пък 164, ако това ще ти е първа кола и искаш явно да е евтина за каране с газ няма как да е Алфа. 155 не се продават и даже вече и за части не се занимават хората, а се дават директно за скрап.

    Може да е дизелова 145-146, но риска е още по-голям. Не те разубеждавам, аз карам Алфа повече от 5г. и над 4г. на газ, но според мен търси по-малко претенциозна кола с лесен монтаж на обикновенна газ. Задължително ти си сложи газта. Когато отиваш за кола вземи някой дето разбира и се хвърляй смело. Така или иначе си решил и най-важното не слушай кой какво ти говори (даже и мен) а направи това което искаш ти!

    Успех и да се похвалиш какво си купил.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  11. #26
    Младши алфист Онзи's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Ето и моето мнение за кола до 2000лв. и то с газ. Не бих си купил и 2 коли дето си дал поради ред причини, като почнем със снимките на монети върху гумите, не стават просто. Не бих си купил и 145, 146 или пък 164, ако това ще ти е първа кола и искаш явно да е евтина за каране с газ няма как да е Алфа. 155 не се продават и даже вече и за части не се занимават хората, а се дават директно за скрап.

    Може да е дизелова 145-146, но риска е още по-голям. Не те разубеждавам, аз карам Алфа повече от 5г. и над 4г. на газ, но според мен търси по-малко претенциозна кола с лесен монтаж на обикновенна газ. Задължително ти си сложи газта. Когато отиваш за кола вземи някой дето разбира и се хвърляй смело. Така или иначе си решил и най-важното не слушай кой какво ти говори (даже и мен) а направи това което искаш ти!

    Успех и да се похвалиш какво си купил.
    Благодаря за съвета колега

  12. #27
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Ето и моето мнение за кола до 2000лв. и то с газ. Не бих си купил и 2 коли дето си дал поради ред причини, като почнем със снимките на монети върху гумите, не стават просто. Не бих си купил и 145, 146 или пък 164, ако това ще ти е първа кола и искаш явно да е евтина за каране с газ няма как да е Алфа. 155 не се продават и даже вече и за части не се занимават хората, а се дават директно за скрап.

    Може да е дизелова 145-146, но риска е още по-голям. Не те разубеждавам, аз карам Алфа повече от 5г. и над 4г. на газ, но според мен търси по-малко претенциозна кола с лесен монтаж на обикновенна газ. Задължително ти си сложи газта. Когато отиваш за кола вземи някой дето разбира и се хвърляй смело. Така или иначе си решил и най-важното не слушай кой какво ти говори (даже и мен) а направи това което искаш ти!

    Успех и да се похвалиш какво си купил.
    Алфа. 155 не се продават и даже вече и за части не се занимават хората, а се дават директно за скрап.

    Влади знаеш,че 156 е наследника на 155 и там до 1-2 години положението ще е същото.
    И сега има моргаджииски 156 в движение по за 1500-1800 лв.

    За това което иска момчето за мен оптималния вариант е 155. Евтина за поддръжка , с нормален разход и прилична функционалност и комфорт.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  13. #28
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Аз пък не виждам проблем с 164-ка. Ефтина потдръжка, много здраво и комфортно окачване, може да се сложи обикновенна газова и съм виждал 164 почти на 600 хил км от който в БГ - 300 хил на газ.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #29
    "Ходи му се на Италфест" myrko's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    118

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Аз пък не виждам проблем с 164-ка. Ефтина потдръжка, много здраво и комфортно окачване, може да се сложи обикновенна газова и съм виждал 164 почти на 600 хил км от който в БГ - 300 хил на газ.
    Жалко, че няма бутон харесвам

    Мисля, че за 2000-2500 лв. ще намериш читава 164-ка или 155-ца а 8 клапановия Т.С. е яката работа като здравина и цени на части. Желая ти успех с покупката

    166 JTD- Ex. 164 T.S.-Ex. 145 T.S.-Ex.
    Lancia Lybra SW 1.8
    Mercedes Sprinter 213
    Toyota Prius+

  15. #30
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Онзи View Post
    Направо ми изглежда нереално кола която тежи 1,5 тона и е 148к.с. да гори толкова .........

    Първа серия 164 са по-леки от 145 QV !!!
    Питай 1912 какво правеше с неговата 146ка. Всеки се чешеше по главата като разбере колко тежи

    След фейслифта килограмите скачат яко.

    http://www.alfa168.net/kaufberatunge...n_alfa164.html
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •