Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: изгорял елемент на таблото

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default изгорял елемент на таблото

    Здравейте, колеги!
    Преди време си бях закупил инструмент панел с уреди за показанията на температура и налягане на маслото. С времето обаче, започна да се носи миризма на изгорял кабел. Поради това реших да разглобя таблото и на прима-виста, установих, че има изгорял резистор.
    Въпроса ми е, знае ли някой каква е стойността на този резистор от приложената снимка?

    Благодаря, предварително на отзовалите се!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_000035.jpg  
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Не знам колега,но ако не си намериш кажи точно откъде го изкара ( за кое служи) и щиподаря един,че имам 2 табла такива разглобени о времето когато имах ядове с километража
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Здравейте, колеги!
    Преди време си бях закупил инструмент панел с уреди за показанията на температура и налягане на маслото. С времето обаче, започна да се носи миризма на изгорял кабел. Поради това реших да разглобя таблото и на прима-виста, установих, че има изгорял резистор.
    Въпроса ми е, знае ли някой каква е стойността на този резистор от приложената снимка?

    Благодаря, предварително на отзовалите се!
    Подарявам ти цяло табло ако искаш да си вадиш съпротивления каквито ти трябват пък като се видим с Васко ще почерпите по една кока-кола
    Last edited by Tedo; 11-11-2012 at 00:48.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  4. #4
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Благодаря Ви, момчета за отзивчивостта!
    Сега, като имам предложение от две места, не знам към кого да се обърна, така че да не обидя другия.
    Може би, щом Тедо има по-голям шанс да се отбие към Кърджали, нека той да ми изпрати таблото, пък аз обещавам да го черпя, когато намине към нашенско!

    Благодаря, още веднъж и на двама ви!

    Поздрави!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега ,не каза стана ли платката, или по-точно смени ли я вече
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Здравей, колега!
    Виноват!!! Признавам си без бой.
    В събота смених платката и по нея всичко изглежда ОК, но се появи друг проблем, който вече не знам от какво е.
    При подаване на контакт уреда за налягане на маслото заковава в средата и не помръдва, независимо от оборотите на двигателя, а уреда за температура на маслото седи на 100гр по Целзий, независимо от реалната температура. Всички др уреди по таблото работят.
    А иначе цялата гимнастика с това табло - което не е моето оригинално табло, а е от 2.0 ТС 8кл - беше заради уредите за налягане и температура на маслото, които оригинално липсват на таблото на 1.7 ТС.
    Сега се чудя какво да предприема.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Здравей, колега!
    Виноват!!! Признавам си без бой.
    В събота смених платката и по нея всичко изглежда ОК, но се появи друг проблем, който вече не знам от какво е.
    При подаване на контакт уреда за налягане на маслото заковава в средата и не помръдва, независимо от оборотите на двигателя, а уреда за температура на маслото седи на 100гр по Целзий, независимо от реалната температура. Всички др уреди по таблото работят.
    А иначе цялата гимнастика с това табло - което не е моето оригинално табло, а е от 2.0 ТС 8кл - беше заради уредите за налягане и температура на маслото, които оригинално липсват на таблото на 1.7 ТС.
    Сега се чудя какво да предприема.
    Tя тая платка не е ли само за скоростомера?
    Мери ли съпротивлението на датчика?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    и аз си мисля че е за там. отделно тия резистори не трябва да греят. сигурно интегралата е опукана.
    точка

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Tя тая платка не е ли само за скоростомера?
    Мери ли съпротивлението на датчика?
    Да, предполагам, че платката е само за скоростомера.
    Незнам дали в самото табло няма някаква друга "драма", защото принципно не виждам, при нормално работещо табло, от какво може този резистор толкова да почернее. Вероятно някъде нещо дава на късо и това да рефлектира сега в/у въпросните индикатори за маслото. Датчиците дори и да дават грешни показания, показанията на уредите все ще трябва да се променят с промяната на температурата и налягането на маслото в процеса на работа на двигателя. А при мен, стрелките на тези два уреда заковават в едно положение и не мърдат...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Аз изгорих 2 такива платки и един датчик за скоростта докато разбера ,че има пробив в изолацията на кабела за сигнала между таблото и датчика и дава на къси към масата на купето
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #11
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Абе смятам и аз да прозвъня всички кабели, които влизат в инструмент-панела, но като гледам какъв студ хвана, не знам кога ще стане това.
    Ще чакам някой слънчев ден...
    И без това 155-цата зимно време не се кара
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Щом и двата уреда ти дават една и съща простотия, значи някъде е окъсило. В твоя случай си прегледай масите за таблото, защото може без тях от някъде да идват произволни смущения и от това да е опукала интегралната схема на километража.
    Изобщо порови се много внимателно!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    До колкото си спомням, към таблото влизат два кабела - единият е "+", а другият е "-". От там насетне, вътре по платките кое къде върви вече не ми е ясно.
    Смятам да проверя всички букси, които влизат в таблото дали не окъсяват към шасито и ако всичко се окаже ОК, тогава вече ще мисля някакво друго табло да си взема, че едва ли ще мога да разбера къде вече окъсява настоящото табло.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #14
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако говорим за буксата за километража( отзад на таблото),то в нея влизат 2 кабела. Един + , който захранва датчика и един сигнал ,който датчикът връща към таблото,а третият кабел,който влиза в датчика(долу на кутията) е директен минус (който не знам откъде идва,но не е от таблото)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако датчика е датчик на хол има :
    -захранване
    -маса
    -сигнал

    ако е индуктивен има
    -маса
    -сигнал
    -ширмовка евентуално

    тази платка би трябвало да е преобразовател честота-напрежение.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •