Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Аеродинамични и други шумове

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Тва с виенето от към мотора (като свистене) се появи и при мен от известно време. Лично на мен ми прилича на ролка. Чува се при рязко подаване на газ, като е по-силно доловимо от купето, от колкото като вдигна капака на мотора.
    Та, от едни 5-6 хил. км. го чувам това, и идва точно от страната на ремъците. За мен 100% е ролка
    При мен се оправи след смяна на лагерите на алтернатора

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Тонов, златен си !
    Днес направих "реглаж" на въпросното място - сега вратата ми се затваря по трудно т.к. прибрах скобата към купето и гумените уплътнения се притискат повече, но за сметка на това шума намаля значително. Сега остава да мина всички гуми с парафин да поомекнат за да не се деформират твърде много.

    Днес обърнах внимание и на другия шум - чува се по силно от лявата страна.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  3. #18
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    И мен ме пиши със шума от лявата страна. Имам чувството, че е проблем в шумоизолацията накъде.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  4. #19
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    А някой има ли идея как се оправят или настройват провиснали врати? Къде се регулира това чудо?
    Моята е леко увиснала и при затварянето се изнася малко нагоре за да прилепне хубаво, но това прави затварянето малко по трудно (с повече сила)..., не че е проблем просто искам лекичко да си се затварят.. )
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    А някой има ли идея как се оправят или настройват провиснали врати? Къде се регулира това чудо?
    Моята е леко увиснала и при затварянето се изнася малко нагоре за да прилепне хубаво, но това прави затварянето малко по трудно (с повече сила)..., не че е проблем просто искам лекичко да си се затварят.. )
    Ами по-нагоре стана на въпрос - регулира се леглото на ключалката. Ако затворена седи като хората, а отворена увисва виж дали не ти е разхлабен някой болт на пантите и погледни ограничителя за всеки случай.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •