Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 116

Thread: Съвети при оглед на 166.

  1. #46
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Досега да я беше купил ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #47
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Досега да я беше купил ..
    Аз се отказах.
    Бях там с парите миналата събота, но вече съм стар да купувам коли с емоция.
    Шегувам се.
    Имам нужда от повече багажно пространство и по- висока надеждност, сигурност и практичност.
    Насочих се към друга марка, но ще видим.

    За тази има нов кандидат от форума.

    Адски красива е!
    А като се сетя веднъж какви глупости писах за дизайна на 166.......
    Пълен кретен

  3. #48

    Default

    Защо мислиш, че Алфите по Горубляне ги заглеждат само фенове на марката или някой, който много разбира от италиански автомобиУи?!
    На тия километри колата си е с оригиналното окачване, което ще изкара още поне толкова.
    Обслужването на двигателя си е като на всяка друга бензинова кола с 6 цилиндров двигател.
    Проблема с разхода се решава елементарно с АГУ.
    Остава единствено дизайна
    Да ти кажа честно, ако някой търси бензинова лимузина с 200к.с., то тази 166 има огромен шанс да привлече вниманието на търсещия, особено за 4500лв.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #49
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Защо мислиш, че Алфите по Горубляне ги заглеждат само фенове на марката или някой, който много разбира от италиански автомобиУи?!
    На тия километри колата си е с оригиналното окачване, което ще изкара още поне толкова.
    Обслужването на двигателя си е като на всяка друга бензинова кола с 6 цилиндров двигател.
    Проблема с разхода се решава елементарно с АГУ.
    Остава единствено дизайна
    Да ти кажа честно, ако някой търси бензинова лимузина с 200к.с., то тази 166 има огромен шанс да привлече вниманието на търсещия, особено за 4500лв.
    Не ми се занимава с теб.
    Ще ти изброя три марки с бензинови шестаци с верига.
    Задното окачване ще се сменя.
    Рейката може и да те тече на тези километри.
    Обслужването е над 1000 лева.
    Тази кола харчи колкото 4.4 литрова седмица на бмв, кое е по-лимузина?
    Изобщо малко си свери часовника.

  5. #50

    Default

    Бооооже, верига.... Е, и? Ангренажен ремък се сменя в НАЙ-лошия случай на 60'000км., а това за някои хора са повече от 3 /ТРИ/ години.
    Както е видно от обявата, този пробег не е достигнат за 9 /ДЕВЕТ/ години
    Другите коли нямат ли окачване, рейки, обслужване?
    БМВ '740' ( Е38 ) струва 2 /ДВА/ пъти повече, а ако е в състоянието на 166-цата може да струва и 3 /ТРИ/ пъти повече!!!
    Ти някога обслужвал ли си осмак? А '745' да ти е чупило скорости в ръцете?
    Практиката ти куца доста.... часовникарю
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #51
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Бооооже, верига.... Е, и? Ангренажен ремък се сменя в НАЙ-лошия случай на 60'000км., а това за някои хора са повече от 3 /ТРИ/ години.
    Както е видно от обявата, този пробег не е достигнат за 9 /ДЕВЕТ/ години
    Другите коли нямат ли окачване, рейки, обслужване?
    БМВ '740' ( Е38 ) струва 2 /ДВА/ пъти повече, а ако е в състоянието на 166-цата може да струва и 3 /ТРИ/ пъти повече!!!
    Ти някога обслужвал ли си осмак? А '745' да ти е чупило скорости в ръцете?
    Практиката ти куца доста.... часовникарю
    Практиката не ми куца, осведомяването също.
    Куку, имаш право на мнение, аз също.
    Нека не спамим в този раздел
    Веригата си е верига.
    Аз щях да купя тази кола, бях съвсем сериозен в намерението си. Не съм казал нищо лошо за нея, но е нелепо да твърдиш, че търсенето при нея е голямо.
    За мен е съвсем нормално този автомобил да стои там повечко време, това не означава, че има проблем с него.
    Доколкото знам не е каран по сервизи.
    Нека колегата в събота го закара и тогава ще разберем.
    Куку, аз харесвам алфите, но не ми разтягай нелепици за тяхната надеждност.

  7. #52

    Default

    Не смятам това писане за спам, като изключим ехидните ти подмятания, които вече едва ли правят впечатление на някого
    Аз самия не веднъж съм заявявал, че предпочитам други марки автомобили, НО в конкретния случай състоянието на автомобила би било водещото условие, след което идва на дневен ред цената.
    Притежанието и поддръжката на 166 2.5 в никакъв случай не е по-скъпо от притежанието и поддръжката на 528, примерно!
    За подобни автомобили търсенето не е голямо по принцип, но човек (изключвам фанатизираните фенове) с поне малко акъл в главата, търсещ лимузина с бензинов двигател, едва ли би подмниал с лека ръка толкова запазен екземпляр, без значение от марката.
    Ако ти беше купил колата или колегата в събота я купи, ще се потвърди всеобщото виждане за пазара на употербявани автомобили - хубавата кола се продава бързо и лесно.... а някои дори много бързо и много лесно
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #53
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Козметика, интериор, екстериор, екстри, реални км, състояние...нали затова човек си търси кола. Водещи фактори...както и цената, която може да си позволи.
    Само да те осведомя да притежаваш тази машинка ТИ с това двигателче, чудно, няма такава радост. Вс стотинка, която дадох си струва. Нищо не ме е правело така щастлив. За какво са парите, ако не да те накарат да се почувстваш добре. ТИ-ка в Германия с моят двигател, екстри, км...започва от 15к евра стигат до 20к евра.
    Взех уникално гледания автомобил.

    166-цата изглежда запазена, дано излезе читава. И стига с този ангренажен комплект, 200лв са, и ще минат 3-4 години до следващата смяна.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #54
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Не смятам това писане за спам, като изключим ехидните ти подмятания, които вече едва ли правят впечатление на някого
    Аз самия не веднъж съм заявявал, че предпочитам други марки автомобили, НО в конкретния случай състоянието на автомобила би било водещото условие, след което идва на дневен ред цената.
    Притежанието и поддръжката на 166 2.5 в никакъв случай не е по-скъпо от притежанието и поддръжката на 528, примерно!
    За подобни автомобили търсенето не е голямо по принцип, но човек (изключвам фанатизираните фенове) с поне малко акъл в главата, търсещ лимузина с бензинов двигател, едва ли би подмниал с лека ръка толкова запазен екземпляр, без значение от марката.
    Ако ти беше купил колата или колегата в събота я купи, ще се потвърди всеобщото виждане за пазара на употербявани автомобили - хубавата кола се продава бързо и лесно.... а някои дори много бързо и много лесно
    Малко хора търсещи бензинови лимузини, биха взели точно АР.
    Това го знаеш адски добре.

    ---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:41 ----------

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Козметика, интериор, екстериор, 166-цата изглежда запазена, дано излезе читава. И стига с този ангренажен комплект, 200лв са, и ще минат 3-4 години до следващата смяна.
    Аз те поздравих за колата, това наистина е страхотен автомобил, меко казано Но бързата обезценка си е факт!
    А и ти си го беше поставил като цел.
    Обслужването на 166 2.5 в6 излиза към 1000 лв, нека ме коригира, някой по разбиращ.
    Аз просто казах, че при тази кола този пробег е напълно възможен, и че колата наистина е адски запазена, кат изключим гнястта по жабката и конзолата на ръчната.
    Това е!

  10. #55

    Default

    Знам, но аз говоря по принцип, че хората, които биха подминали толкова запазена кола заради марката, страдат от сериозни предрасъдъци и това може да бъде само в техен ущърб.


    П.П.
    Аз и за 1.9 дадох над 800лв. при първото обслужване от-до. Ей ги къде са 1000лв.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #56
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Знам, но аз говоря по принцип, че хората, които биха подминали толкова запазена кола заради марката, страдат от сериозни предрасъдъци и това може да бъде само в техен ущърб.


    П.П.
    Аз и за 1.9 дадох над 800лв. при първото обслужване от-до. Ей ги къде са 1000лв.
    Мисля, че под обслужване разбираме различни неща.
    Ние живеем в страната на предразсъдъците, ако не знаеш, да тА светна.

  12. #57
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ти спомена ангр. комплект, еми той не е някаква цифра.
    То при първоначално закупуване да се сменят:
    Масло, ремъци + ролки, филтри, спирачна течност, хидравлична, на скоростната кутия, накладки (може би дискове),спирачни маркучи. гуми, каско, застраховка, преглед, кат...еми то си е цифра всичко. Ма така е редно.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #58

    Default

    А цената на всички тези неща не е много по-различна за 1.9 дизел или за 3.0 бензин, че даже между АлфаРомео и БМВ няма съществена разлика - едното ще е 1000лв., другото ще е 1300лв. - голям праз, даваш 300лв. повече веднъж на 3 години
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #59
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Ти спомена ангр. комплект, еми той не е някаква цифра.
    То при първоначално закупуване да се сменят:
    Масло, ремъци + ролки, филтри, спирачна течност, хидравлична, на скоростната кутия, накладки (може би дискове),спирачни маркучи. гуми, каско, застраховка, преглед, кат...еми то си е цифра всичко. Ма така е редно.
    Хаха, я провери само ролките с ремъка и работата колко се връзват за този двигател.

    Кви дискове, кви накладки, кви пет леба.

    ---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А цената на всички тези неща не е много по-различна за 1.9 дизел или за 3.0 бензин, че даже между АлфаРомео и БМВ няма съществена разлика - едното ще е 1000лв., другото ще е 1300лв. - голям праз, даваш 300лв. повече веднъж на 3 години
    Бзззззззззз, бзззззззззззз, пляс

  15. #60

    Default

    Нечленоразделното писане е непонятно за нормалните хора
    Говори в цифри - лесно можеш да прочетеш разделите....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •