Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Помпа или регулатор ?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    47

    Default Помпа или регулатор ?

    Колеги имам следния проблем :
    Преди около месец колата спря докато си карах по магистралата и ми светна чека с грешка P0191 Fuel Rail Pressure. След това трябваше да изчакам малко за да успее да запали. Това се случи като беше в по - високи обороти -3500 може би. Колата почна да пали по - трудно. Днес реших да я настъпя пак и да видя какви грешки ще ми даде. Прикачам ги долу. Сега вече пали хептем трудно, да не кажа, че едвам успявам. Въпроса е как да установя дали е регулатор или помпа. Имам Fiat ECU Scan и VISA ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 11.11.jpg  

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При грешката за налягането в рейката пояснението е "signal high", което би трябвало да означава високо налягане в рейката. Причина затова твърде вероятно е регулаторът. По тази логика не би следвало да е проблем в помпата.
    Но може да е и скапан датчик на налягане. Затова е най-добре първо да се премери налягането в рейката с отделен уред.
    Но имаш и грешка от датчика на фазите.
    Last edited by ecotronic; 11-11-2012 at 22:07.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    47

    Default

    Ето и малко логове
    http://dox.bg/files/dw?a=ec71ca721e

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При грешката за налягането в рейката пояснението е "signal high", което би трябвало да означава високо налягане в рейката. Причина затова твърде вероятно е регулаторът. По тази логика не би следвало да е проблем в помпата.
    Но може да е и скапан датчик на налягане. Затова е най-добре първо да се премери налягането в рейката с отделен уред.
    Но имаш и грешка от датчика на фазите.
    Signal haigh значи че е висок волатажа който показва датчика,ама като не знаеш как работи датчика няма как да знаеш дали е високо налягането,ами ако работи на обратно от 5-те волта надолу/демек 4.5 в е 150 бара а 4.5 в е 1200 бара/,значи че налягането е ниско.Проблема може да е в няколко неща,тези които мисли колегата включително и умряла дюза.Най безболезнено е първо да се измерят дюзите.Също така се вижда грешка и за регулатора и за синхронизацията/която е записана вероятно ако колата е мъчена на бутане или дърпане/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Хм, при мен показваше същата грешка лятото. Пробвах с 4 регулатор, даже имам 2 налични закупени и 2 датчика за налягането в рейла. При изпомпване колата забиваше и светкаше на таблото дюзата за диагностика. След 10 секунди връщането на контакт - колата палеше без ядове. Мислех, че е какво ли не, махах чипа, звънях на Бобо и къде ли не. Помпата си даваше над 1500 бара по живи данни мерени с Autocom, Fiatecuscan и Adia ATS 900!
    Всички бяха категорични - проблема е в помпата. След смяната нямам проблеми. С чип и без.

    Най-интересното. При мен го правеше само когато е безумна жега навън. Примерно нощно време към 2 часа, когато навън температурата падаше до 26 градуса нямах грижи!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    В същност грешката си е за високо налягане. Принципно помпата като се износи обикновено не прави достатъчно налягане. Тук проблема може да бъде в регулатора, в запушване в помпата и по-точно по обратната нафта, дефект на датчика на рейла и т.н. Дюзите ако има проблем при тях то ще е свързано и с работата на мотора. Трудно палене, припалване и изгасване, тресене на студено, нестабилен празен ход на студено, шум при натоварване и т.н. Труден за диагностика проблем с домаши условия без апаратура.
    Last edited by oem; 16-11-2012 at 11:10.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    В същност грешката си е за високо налягане. Принципно помпата като се износи обикновено не прави достатъчно налягане. Тук проблема може да бъде в регулатора, в запушване в помпата и по-точно по обратната нафта...
    Точно заради това запушване искаха да ми сменят половината двигател, така че нека ти проверят маркуча за обратна нафта

  8. #8
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Абе да ви кажа, не съм спец, ама това чудо с гасненето съвпадаше и с голямо налягане / запушена вентилация на резервоара /.

    Отворех ли капачката - изпускаше яката работа, ама яката. При мен до такава степен ставаше налягане вътре, че при половин резервоар нафта, уреда биеше в червеното и светкаше лампата. Може ли да е и от това?

    Ако има яко газове в този резервоар, ще пречи и на връщащата се нафта? Има някаква логика, незнам дали е правилна. Вие кажете?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Абе да ви кажа, не съм спец, ама това чудо с гасненето съвпадаше и с голямо налягане / запушена вентилация на резервоара /.

    Отворех ли капачката - изпускаше яката работа, ама яката. При мен до такава степен ставаше налягане вътре, че при половин резервоар нафта, уреда биеше в червеното и светкаше лампата. Може ли да е и от това?

    Ако има яко газове в този резервоар, ще пречи и на връщащата се нафта? Има някаква логика, незнам дали е правилна. Вие кажете?
    Едва ли това е причината. Връщащата се нафта без проблем може да развие такова налягане, че ако е запушен отдушника на резервоара той да гръмне като балон. Освен това помпата смуче нафта и от тази нафта определено количество изгаря а остатъкът се връща в резервоара. Накратко - повече смуче отколкото връща. Това означава, че ако е запушен отдушника, когато двигателят работи би трябвало в резервоара да се създава подналягане а не свръх-налягане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Да - повече пречи на засмукването на нафтата - получава се вакум.
    Last edited by trop4i; 19-11-2012 at 19:44.
    166 2.4JTD-00г.

  11. #11
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Съгласен с горе написаното. При мен проблема обаче се появяваше при топъл мотор. И си го има. И датчик на рейла съм сменил и помпа и регулатор и дюзи.
    Обратното го надувах с компресор, трипътниците на дюзите са нови, маркучите също.
    Варианта е да съм си купил дюзи, помпа и регулатор като моите.
    При мен показва ВИСОКО налягане с 5 датчика на рейла и 4 различни регулатора. Илко в Монтана се хвана за главата с тая моята кола. При подаване на цялата газ вдигаше над 1600 бара. с 3 последователни датчика на рейла показваше 1 и също! И после умира! Друг е въпроса, че тогава бях сипал и една лайняна нафта.

    При мен грешките бяха същите като при колегата, придружени с грешка от датчика на всмукателния колектор, който показваше твърде ниско налягане. Беше зацапотен от сажди от ЕГР-то, но вече нямам проблеми с него.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    12

    Default

    Колеги имам същия проблем от 4 месеца. Някой ден гасне по 5 пъти един след друг през 500 м. Друг път за 300 км. не гасне. Няма значение дали я натискам или е на ниски обороти. Сменил съм 2 датчика на помпата на рейла и все същото. Смених и помпата в резервоара. Ходих в 5 сервиза в Габрово. Може ли да е от компютъра - казаха ми да го сменя? Проблема си е налице. Давайте мнения и съвети!

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А помпата за високото? Или най-вероятно не тя защото е скъпа
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Проблема може да е всичко друго по захранването с гориво но не и компютър.Основните проблеми са регулатор, дюзи, помпа в резервоара и евентуално датчик за налягане на горивото.Но не трябва да се сменя без да се провери на 100%.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  15. #15
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Според мен до истина ще се стигне като се започнат да се елиминират нещата 1 по 1.

    1-во - проверка на дюзите - мензури, маркучи и мерене на обратната нафта.
    2-то - проверка на регулатора - с друг от 100% работеща кола
    3-то - датчик на рейла - в повечето морги незнаят какво ви продават - честно!
    4-то - проверка на помпата. Четох във фиат форума, че от различни налягания от 3-те помпени секции датчиците се побъркват.

    Аз лично я почвам тези дни. Ако имам развитие по темата - ще пиша.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •