Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 68

Thread: Осъмнах без катализатор...

  1. #16
    Младши алфист vincio's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    SOFIA
    Posts
    27

    Default

    С дизел съм, разликата е доста осезаема бих казал, все едно е друга кола. С леко натискане на педала веднага се усеща ритник в гърба дори и на високите предавки, иначе звука си е същия. В Мусагеница съм, но за бандитите няма граници.
    Are you talking to me?

  2. #17

    Default

    По принцип махането на катализатор и това, какво се поставя на негово място не е "режи па яж", особено на турбо кола, ама вие си знаете... Факт е, че повечето жетедета са с хамалски махнати катализатори и заменени с права тръба, просто ако някой го интересува детайла да знете, че не се прави така... Или по-точно казано не се прави само така...

    @vinicio: Хубаво усещаш "ритник в гърба", ама я задръж педала в пода повече време и се заслушай, след това опитай да си припомниш миналата седмица като си имал катализатор, дали звука от разтоварване на турбото си го чувал на същите интервали като сега, за да разбереш за какво говоря...
    Last edited by badmadafaka; 13-11-2012 at 10:19.

  3. #18
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Странно да усетиш такова дърпане, на моята 156-ца като го махнах, по моя инициатива (беше запушен и миришеше на сяра от него). Та не усетих голяма разлика, и не мисял, че има.
    Разхода както споменах е същият, засичал съм мн пъти.
    За бензин задължително се слага гърне-заместител. За дизел може и без, няма да усетиш голяма разлика, нито да стане шумна.
    За звука, задължително има промяна отзад до ауспуха, ако се заслушаш, чува се на обороти леко звука на турбото.
    Мн пъти е разискван въпроса, живота на един катализатора е 100к км. След това ги го държиш като сувенир на колата само, полза от него няма. Но няма да има чудеса при махането му. Ще се усети от колата, за нея е е по-добре, но реално няма как да усетиш ефекта "Уал". На доста приятели с дизел го махнахме и все това е впечетлението.
    Last edited by rusiq86; 13-11-2012 at 10:45.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #19
    Младши алфист vincio's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    SOFIA
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    По принцип махането на катализатор и това, какво се поставя на негово място не е "режи па яж", особено на турбо кола, ама вие си знаете... Факт е, че повечето жетедета са с хамалски махнати катализатори и заменени с права тръба, просто ако някой го интересува детайла да знете, че не се прави така... Или по-точно казано не се прави само така...

    @vinicio: Хубаво усещаш "ритник в гърба", ама я задръж педала в пода повече време и се заслушай, след това опитай да си припомниш миналата седмица като си имал катализатор, дали звука от разтоварване на турбото си го чувал на същите интервали като сега, за да разбереш за какво говоря...
    Просто разказвам ефекта, не изразявам мнение "за" или "против" колега, защото промяната беше насилствена и принудителна, а не желана. Не искам да знам колко ли ще струва нов катализатор... В интерес на истината се чува едно свистене като от турбо.
    Are you talking to me?

  5. #20
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Da, masova praktika e, na bratovchedka mi na dizeloviq Peugeot sa go reznali. Dokolkoto znam rejat s diamanteno vuje-stavalo za minuti i ne se chuvalo nishto. A za mahaneto-ako se napravi kakto trqbva, nqma kak da nqma polojitelen efekt. Na moqta kola beshe izturbushen katalizatora, beshe ostanalo samo gurneto i nqkakwa metalna wata wutre. Mahnah go, slojih rezonator na negovoto mqsto i efektut e dosta golqm i polojitelen. Daje maistorut se zachudi zashto iskam taka, edva li ne nqmalo smisul i shtqla da brumne poveche kolata, no se poluchi obratnoto-kolata stana po-tiha i na niskite oboroti durpa po-dobre

    Izvinqvam se za latinicata, nqma kirilica tuka

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Сложи си едно резонансно гърне...не са скъпи, просто помога за по-бързо изхвърляне на газовете.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22

    Default

    На дизеляка правата тръба ич не му пречи.Имаше и такава темичка с доста спорове в нея.Да ли не беше моя от сорта на "права тръба от турбото до края" не помня.Факт обаче че повечето които се занимават с тунинг казаха че е по-добре права тръба с подходящ размер.Проблем за разтоварването на турбото няма.

    П.П. това е темата :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%F0%FA%E1%E0

  8. #23
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ми аз на 156-та съм с права тръба...никакви гърнета. Мн ясно не пречи. Излишни пари по мое мнение.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #24
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Ми аз на 156-та съм с права тръба...никакви гърнета. Мн ясно не пречи. Излишни пари по мое мнение.
    +1
    И аз съм с права тръба и вече само с две гърнета.
    Трябваше да мина 10-тина километра да поиздуха, явно, саждите дате са били натрупани преди каталзатора и ефекта вече е налице!
    Само нзм дали ще мога да мина на преглед...(заради изгорелите газове)?

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  10. #25
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Моето си е мое, чуждото общо ... няма оправия, но какво да се прави на Българина никога не му е било лесно.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #26
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    колега не се и учудвам има едни бандити в моя редовно крадяха катализатори! дори и в нашия квартал, даже на мен наскоро ми разбиха апартамента и ми откраднаха техника и злато, ако знаеш аз колко искам да ги бях заварил в нас!!!! и аз също като теб не ХАРЕСВАМ БЪЛГАРИЯ и искам да се махна от тази долна жалка пумия и долните и обитатели!
    А ти какво направи да не са такива нещата, накъде протестира ли? Или мислиш че накъде по света подредените държави са се появили от самосебе си
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #27
    Младши алфист azzurro's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    1

    Angry

    в кв. "Изток" също са минали и за съжаление и аз осъманах без катализатор на мойта 166ца предната вечер дано си купят лекарства с тия пари... и така за 30лева се сдобих със "спортна генерация" по неволя... ама живи и здрави да сме
    2002 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150hp+чип
    2001 Fiat Punto 1.9 JTD 82hp
    ex 1996 VW Golf mk3 1.6GT 101hp

  13. #28

    Default

    Тая вечер ще оставя Алфата да нощува вънка, белким ме отърват от проклетия кат .

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by azzurro View Post
    в кв. "Изток" също са минали и за съжаление и аз осъманах без катализатор на мойта 166ца предната вечер дано си купят лекарства с тия пари... и така за 30лева се сдобих със "спортна генерация" по неволя... ама живи и здрави да сме
    Аз знам по готина клетва - свещи да им купят с тези пари. Един колега си оставил колата през нощта вдигната на крик и му го задигнали
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Мрамор сянка да им прави..да се радват на цветята от към корените...жена му да роди негърче....

    Това е мн неприятно. Никога нз какво да очакваш.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •