Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 68

Thread: Осъмнах без катализатор...

  1. #46

    Default

    Другата седмица отивам да махнат моя (ако има такъв де, кожуха иначе седи). Човека ги изкупува, ще споделя цената.

  2. #47

    Default

    Конкретно на Либра 2.4 Евро3 катализатора наистина се изкупува за 300лв.
    Може и на 166 да е същия.
    Аз говорех за доста по-евтиния катализатор на 156 1.9
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Да повдигна тази неприятна тема, тази сутрин станах в 5ч. трябваше да закарам детето до автогарата иии изненада все едно запалих друга кола не моята.
    Яко ръмжене като ранена мечка така звучеше и ми стана ясно, че катализатора си е заминал, но се оказа ,че не е само това през цялото време смърдеше на нафта и след 6-7км. ми светна и индикацията, че съм на резерва при положение че резервоара ми беше пълен повече от половината.
    С две думи са ударили явно и горивопровода на светло видях вече дирята от нафта зад мен. Светна чека и загасна в движение. След 5мин.запали и я паркирах на първото удобно място и я зарязах там.
    По добре да я кача на репатрак и така до сервиза да видим какво мазало са направили крадците. Та такива неща у нашата мила татковина.
    Лошо ми започна понеделника да видим как ще приключи.
    Поздрави и дано не ви посещават такива гости.

    п.с Тук съседите ме карат да ходя в полицията, на мен това ми се струва само губене на време.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Гадна работа. Съчувствам ти, колега.

    Ако имаш време, иди в полицията. Не че нещо ще направят, ами да се знае, че се краде. Не да вадят статистики, че всичко е цветя и рози.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50

    Default

    Това бил "цигански" мурафет :Нагли роми измислиха нова схема за кражба, която съсипва колите ни (СНИМКА) https://m.fakti.bg/krimi/308124--
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Това бил "цигански" мурафет :Нагли роми измислиха нова схема за кражба, която съсипва колите ни (СНИМКА) https://m.fakti.bg/krimi/308124--
    Тази схема никак не е нова. Това се правеше в началото на 90 - те, но не се ползваха дрелки а чук и секач.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52

    Default

    Не знам дали е нова или стара, но мислех че вече са отминали тези номера.

    Сега зная, че не използват дори дрелка, а направо удрят с копач, с острата му част там където е резервоара, слагат един леген или нещо подобно, събират каквото могат и бегат ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Катализатора го няма факт отрязан е ,но явно са били некадърни или от злоба са резнали и горивопроводите. Обадихсе на 112 оттам ме свързаха с полицията ,дойдоха гледаха снимаха,цъкаха с език казаха,че тази нощ в квартала сме 3ма потърпевши запалиха и си заминаха. Имах около 40-45л. нафата в разервоара, която изтече. Утре ще се занимавам със застрахователите,вече ги уведомих,че не мога да мръдна от паркинга и така - чуден понеделник.За капак десния праг са го надрали и подбили зверски,а съм сигурен,че и пода е подбит.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  9. #54
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    Лоша работа. А къде се случва това?
    3.2 V6

  10. #55
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    София -кв. Хр.Смирненски( Слатина )

    ---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

    Имам каско в Булстрад и понеже кражбата е гарнирана и с други вандалщини да видим ще изплатят ли нещо или....
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  11. #56
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default

    Колко ще вземе от този катализатор? Това са някои наркоманията. Нормален човек ще рискува ли за 50-100 лв да стане за резил.
    бегачка!!!

  12. #57
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Така е, но това е нашата гледна точка. На тези от другата страна е съвсем друга.
    Не им пука, че ще те оставят без кола не дай си боже в най -неподходящия момент.
    Аз бях тръгнал да карам детето до автогарата и когато разбрах,че няма да стане имах шанса да хвана такси и свърших работа. На човек може да му се наложи да кара болен или пострадал при някакви обстоятелства.И се оказва ,че си с вързани ръце и започваш да търсиш изход в движение щото въпросните типове са решили да изкарат някакви пари за няколко минути.
    Въпрос на ценности или на липса на такива.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  13. #58
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Quote Originally Posted by gelle View Post
    София -кв. Хр.Смирненски( Слатина )

    ---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

    Имам каско в Булстрад и понеже кражбата е гарнирана и с други вандалщини да видим ще изплатят ли нещо или....
    Ще платят нещо колега, щом си уведомил полицията и им предоставиш удостоверение....
    Но липсващото гориво и катализатор няма да признаят.....
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  14. #59
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Гадна работа как не си ги осетил, алармата не се ли е задействала? дано да ги хванат.Иначе понеже съм без катализатор смятах да слагам че нещо почват да заглеждат полицаите дали не ти пуши колата при потегляне в понеделник на път за работа ме спираха за проверка която мина бързо а на 200 метра имаше още един патрул.

  15. #60
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Няма фабрична аларма и не съм поставял след придобиването на колата, а и застрахователя не го изискваше. В момента в сервиза възстановяват тръбичката на горивопровода, която при интервенцията по катализатора също е срязана.
    Сега се чудя какво да слагам на мястото на катализатора. Преди месец минах на преглед по устав и всичко беше изрядно, включително и на газанализатора.
    Ако сложа заместител някакъв догодина може да ме резнат на прегледа. Слагам друг катализатор и все едно си правя абонамент за ново посегателство.
    Та цирка е пълен
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •