Results 1 to 11 of 11

Thread: Втаса ми съединителя няколко въпроса

  1. #1
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default Втаса ми съединителя няколко въпроса

    Здрасти колеги проблема е ясен и ще се сменя.Става дума че имам и проблем в кутията и ще я отваряме някои да сподели какво мога да очаквам и има ли смисъл да я правя,проблема е следния: като минеш 3000 оборота трябва да чакаш втора да си влезе сама напънеш ли я да смениш по бързо хърка се едно не си натиснал съединитела,а ако я изцепиш до 7000 влиза чак 4-та после.Попринцип на всички скорости се усешта запъване но на другите е по малко и си влизат ако си свикнал но не е мазно както трябва усеща се някакво съпротувление от страна на гергелеците вътре . И след като ще отваряме ми пуснаха мухата да и олекотя маховика да дадете акъл и по тая тема,а да от пловдив съм и колата е 156 1.8 ТС
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Може да са заминали синхронизатори, по принцип първото което се гледа при такъв проблем е дали отцепва нацяло, щото ако увлича прави точно тая мизерия. Втора е проблемна на много коли, първа тя си тръгва и много я вкарват с чалъми, двоен съединител и т.н. Относно олекотяването за мен е ок в разумни граници.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Повече ме валнува маховика кутията в най-лошия случеи в кофата и друга ама неискам да мачкам таралежи с гол газ за това питам понеже до колкото знам има доста колеги дето са ги изрязали няколко кила от желязото да кажат за какво става дума .Забравих да кажа че приемам и оферти за олекотени маховици
    Last edited by redemer; 12-11-2012 at 22:45.
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  4. #4

    Default

    Другите скорости как влизат?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    проблема може да е от горната помпа

  6. #6
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Другите скорости как влизат?
    Влизат си но пак се усеща че нещо запъва вътре и ако сменя много бързо изчатква нещо в кутията.

    ---------- Post added at 08:49 ---------- Previous post was at 08:47 ----------

    Quote Originally Posted by ilya75 View Post
    проблема може да е от горната помпа
    Колега до колкото знам съм с лагер помпа
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  7. #7
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    И моята втора е така, трябва да чакам да паднат оборотите о 2000-2500 за да влезе нормално, но го прави само на втора, така че мисля е синхронизатор.Ама некакси не ми се дават 300лв за труд за да се смени част за 18лв...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  8. #8
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    И моята втора е така, трябва да чакам да паднат оборотите о 2000-2500 за да влезе нормално, но го прави само на втора, така че мисля е синхронизатор.Ама некакси не ми се дават 300лв за труд за да се смени част за 18лв...
    Еми да ама аз сам снабдител в автосервиз и труда ми е без пари вапроса е да намера някои дето да иска да я прави че ми са прават сички и да ми дадат подемник да я дигнем пак и сварши съединитела мисла че е време
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by redemer View Post
    .
    .....
    ---------- Post added at 08:49 ---------- Previous post was at 08:47 ----------

    Колега до колкото знам съм с лагер помпа
    Ми то всички сме с лагер помпа, макар че това нещо не е помпа, а хидравличен цилиндър обединен с лагер, който се задвижва от помпа монтирана зад педала на съадинителя.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    В съединителя е причината, колега!
    Понеже не отделя добре и синхронизаторите не успяват да компенсират.
    Моят съвет е да си оправиш съединителя и чак тогава да мислиш за скоростната кутия. Още повече, че вероятно проблем в нея няма.
    от друга страна, скоростната кутия е деликатно нещо. Най-често след ремонт, от нея не става вече нищо. Малко са майсторите, които наистина знаят да ремонтират скоростни кутии.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми то всички сме с лагер помпа, макар че това нещо не е помпа, а хидравличен цилиндър обединен с лагер, който се задвижва от помпа монтирана зад педала на съадинителя.
    Аха мерси за инфото колегаМислех че сме като при Audi и тн че онея нямат горна помпа като са с лагер помпа пък алфа несме разглабяли да видим как е положението

    ---------- Post added at 09:21 ---------- Previous post was at 09:16 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    В съединителя е причината, колега!
    Понеже не отделя добре и синхронизаторите не успяват да компенсират.
    Моят съвет е да си оправиш съединителя и чак тогава да мислиш за скоростната кутия. Още повече, че вероятно проблем в нея няма.
    от друга страна, скоростната кутия е деликатно нещо. Най-често след ремонт, от нея не става вече нищо. Малко са майсторите, които наистина знаят да ремонтират скоростни кутии.
    Еми колегата доста е отворил и направил и не се вращат значи карат пък и така и така ще се сваля да я видим пък и ми пуснаха една муха да и сложа 5-та от дизел ще съм благодарен ако някои даде акъл и по тая тема както и по въпросът с олекотяване на маховика каде може да стане в пловдив да не ми го орезилят
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •