Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 84

Thread: Избор на предни дискове

  1. #46
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Брембото е ок. В сервиза на Румен се слага само брембо и до сега не е имало оплаквания.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #47
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Брембото при мене беше най-евтиния вариант за около 53лв на бройката клиентска цена, това сравнено с 113-та лв на АТЕ-то за бройка си е направо живо менте. Според мен това Брембо няма нищо общо с истинските спирачки Брембо , а по-скоро нещо подобно на спирачни дискове правено незнайно къде, ми те от тия 53лв на брой свалят на дребни търговци 40% отстъпка , станаха 30лв на диск, Манимпекс за да ги докарат и продадат с печалба имат поне по 10лв печалба, станаха 20лв на диск, като хванеш транспорта това Брембо то кашона му само струва колкото материала и изработката. Веднъж се напатих с Феродо дискове за такива цени от рода на 80-90лв двата и бяха като от кашкавал ,за 5000 км се изкривиха 3 пъти.

  3. #48

    Default

    И аз съм му се чудил на това брембо защо е толкова по-евтино от другите качествени (за накладките говоря)... Може да ги пробвам след TRW-то...

  4. #49
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    И аз съм му се чудил на това брембо защо е толкова по-евтино от другите качествени (за накладките говоря)... Може да ги пробвам след TRW-то...
    Защото на другите невероятни марки слагат невероятни надценки...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #50
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    хахахах няма угодия Като евтино - защо е евтино, като е скъпо - защо е скъпо По нормалните бели страни може би по-скъпото е някакъв вид гаранция за качество, но в БГ цената не е определяща и гаранция - Франция. Може да си вземеш мега скъпи части и да излезат пълен боклук.

    Аз ви казвам за брембото като накладки и дискове слагани на н-брой коли, които до сега не са се оплакали от свирене, не спиране итн. Естествено, че има и по-добри от тях, но като цена-качество са ОК.
    Last edited by digitalundgrd; 30-11-2012 at 14:48.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #51
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    като цена-качество са ОК.
    То точно това е важното!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #52
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    То точно това е важното!
    Абе я ми кажете какво е съотношението цена - живот че спирачките според мен са си важни?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #53
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by pi4_s_bravo View Post
    Брембото при мене беше най-евтиния вариант за около 53лв на бройката клиентска цена, това сравнено с 113-та лв на АТЕ-то за бройка си е направо живо менте. Според мен това Брембо няма нищо общо с истинските спирачки Брембо , а по-скоро нещо подобно на спирачни дискове правено незнайно къде, ми те от тия 53лв на брой свалят на дребни търговци 40% отстъпка , станаха 30лв на диск, Манимпекс за да ги докарат и продадат с печалба имат поне по 10лв печалба, станаха 20лв на диск, като хванеш транспорта това Брембо то кашона му само струва колкото материала и изработката. Веднъж се напатих с Феродо дискове за такива цени от рода на 80-90лв двата и бяха като от кашкавал ,за 5000 км се изкривиха 3 пъти.
    то ако тръгнеш да я правиш тая сметка, трябва да почнеш още от завода. имаш метална сплав която отливаш, обработваш и после и удряш един шлайф. изработката на тоя диск може да струва и 5-10лв. другите пари са за марката и ноу хау.
    една фирма примерно прави дискове за твоята кола и за лада класика. каква е разликата за да бъдат вторите 3 пъти по-евтини. нали са правени на същото място от същите материали по същия начин.
    цената не е гаранция за качество. има евтини боклуци, има и скъпи боклуци....
    точка

  9. #54

    Default

    Значи тия дето внасят въпросните накладки "Брембо" са единствените балъчета на целия пазар на резервни части в България и не виждат как другите бухат зверските надценки, ами си продават едва ли не на себестойност, така ли..?
    Я кажете какво друго внасят и продават тия толкова заблудени търговци, че да ида да напазарувам докато някой не ги е светнал как стават нещата...

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Абе я ми кажете какво е съотношението цена - живот че спирачките според мен са си важни?
    За съжаление повечето могат да ти отговорят на такъв въпрос само aко насила се е наложило да сметнат въпросното съотношение, иначе не се налага да се правят такива сложни изчисления...

  10. #55
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ми една бърза проверка примерно за брембо 09.9631.14 показва че вървят по 50 паунда комплекта с таксите или 70евро. това значи по 60-70лв бройката и то при положение че не са търсени най-евтините места.

    http://www.kamracing.co.uk/brembo-br...9-9631-14.html
    http://www.buycarparts.co.uk/brembo/1657568
    http://www.nextdaybrakes.com/brembo-..._p22280966.htm
    http://www.teilehaber.de/brembo-brem...d17895316.html
    http://www.aceparts.com/2x-brembo-br...ented-273.html

    реално могат да се намерят и двойно по-евтино и пак ще са им много. и що си мислиш че бацат без надценка. ми тя сигурно е 500 - 1000% .
    точка

  11. #56

    Default

    Аз не мисля, знам много добре, че надценките на такива неща са в пъти, ама понеже така казаха колегите...

  12. #57
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Когато 2 продукта са с еднакво качество, но с различни цени, мисля че е нормално да се предпочете по-евтината алтернатива.

    Естествено всеки сам си преценява как и за какво да си харчи парите

    п.с. Трябва да се вземе предвид, че не може да се иска от нормални накладки да издържат на пистови и рейсинг мероприятия. За това има накладки на една и съща фирма от 70лв и от 370лв
    Last edited by digitalundgrd; 02-12-2012 at 15:47.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #58

    Default

    Аз карам с накладки Maff и съм изключително доволен, друг пробвал ли ги е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59

    Default

    Аз, но на друга кола. Перфектни са за всекидневна кола, но не са "фйешАн" като TRW, Brembo, EBC...

  15. #60
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Аз за себе си съм се убедил ,че евтиното винаги излиза по-скъпо. Взимал съм чисто нови дискове Феродо premier , изкривиха се 3 пъти, взех предни и задни накладки Ferodo Thermo quiet и Premier и двата комплекта не спират при студени накладки ,а при загрети не са нищо особено въпреки цената си от 65-70лв за комплект. Накрая вместо да се чудя дали ще спра като ми се наложи си сложих накладки Текстар и дискове АТЕ за да нямам тоя проблем с ментетата.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •