Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: проблем ЕЛ. стъкла

  1. #1
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default проблем ЕЛ. стъкла

    проблема е следния;преден ляв прозорец се сваля но не се дига като минат 2-3 часа проработва но за кратко,преден десен не се сваля от неговото копче а само се вдига,свалясе от лявата врата,заден ляв понякога от никъде не може да се оправлява,какво става имали модул някъде или всичко е при копчетата,но маи не е там свалих блока с копчетата и с малка отверка давам на късо между крачетата на копчето директно на платката и пак не работи,значи не е от копчетата,ако има модул кажете къде седи

    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  2. #2

    Default

    Има модул под централната конзола, има и много писано по въпроса със снимки, потърси
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Една зелена кутия

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Предните стъкла се управляват от модул който е монтиран зад ICS - а над трите кутийки (зелена, жълта и черна) Представлява зелена кутия. Задните стъкла се управляват от подобен модул, който се намира в дясната част на багажника.
    Проблемите ти може да се дължат и на окислени пинове в буксите между вратите и купето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проблемът на колегата се дължеше на окислени пинове по модулите. На този за предните стъкла - в конектора за бутоните на пасажерската врата. Задно ляво стъкло не мърдаше отникъде заради окислени пинове на конектора за моторите на задния модул.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Пръскат ли се с нещо пиновете ? предполагам wd-40 или бяла грес ще решат проблема

  7. #7
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Някой може ли да каже как се сваля тази кора долу в ляво.Видях един пластмасов винт но май не е само той.Трябва ли да разглабям нещо друго, че почти не помръдва тая кора.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като свалиш винта я хвани посредата и я дръпни да се огъне. Така ще излезе от двата края. Нищо друго не я държи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Мерси сега отивам да го мъча, че ми отказа дясното стъкло.Релето цъка като се натисне копчето но до там.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Мерси сега отивам да го мъча, че ми отказа дясното стъкло.Релето цъка като се натисне копчето но до там.
    Най-добре първо свали буксата между вратата и купето (D31) и провери състоянието на пинове C5 и C7.



    Може да включиш между тях една пробна лампа и да видиш дали светва, когато задействаш стъклото от конзолата на шофьорската врата. Ако светва, не търси проблема зад ICS-а а по-скоро във вратата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Опитах да премеря ток дали има там ама тя тая букса е от към вратата, а трябва да меря не на нея, а на другата и част пък мястото не е за мене.Не мога да се изкривя и да бръкна чак толкоз.Проблема обаче ми се струва, че няма да е там понеже днес я заварих отключена пред нас...Ония ден при заключване се отключваше веднага сама. По прочетеното от форума разбрах, че или ще е някоя машинка в някоя врата или тая кутийка зад ицс-а.
    Иии да ... тая кола почва да ме ядосва...

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Неподвижната част от буксата се сваля, като се развият 2 винтчета и буксата се издърпва навътре с кабелния сноп. Така става доста по-удобна за работа. Малко трудно е развиването на двете винтчета, но ако ползваш къс бит от отвертка и подходящо гаечно ключе или клещи с които да го въртиш, и това не е трудно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Извадих кората днеска и видях тия кутийки зелени жълти и така нататъка и ги извадих една по една и ги напръсках с вд40 и стъклото взе, че заработи.Сглобих всичко и след час се качвам и пак не бачка.На връщане реших да пробвам все пак и проработи и после пак спря ...
    Коли с характер са май ... не знам с душа ама характер си имат и почва да не ме кефи

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Извадих кората днеска и видях тия кутийки зелени жълти и така нататъка и ги извадих една по една и ги напръсках с вд40 и стъклото взе, че заработи.Сглобих всичко и след час се качвам и пак не бачка.На връщане реших да пробвам все пак и проработи и после пак спря ...
    Коли с характер са май ... не знам с душа ама характер си имат и почва да не ме кефи
    Там, където са въпросните кутийки зад ICS - а (зелена, жълта и сива) погледни над тях, има монтиран този модул:




    Това е модула за предните стъкла. Обърни внимание на неговите връзки. Другото там няма отношение към работата на стъклата.


    PS: Може и твоята кола да е с малко по-различен от този модул (жълт на цвят). Обикновено при колите, които са с него стъклата могат да се движат след изключване от контакт, до отваряне на врата.
    Тези, които са с модула от снимката, като изключиш от контакт и стъклата не движат.
    Last edited by ecotronic; 06-07-2013 at 23:20.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Точно такъв зелен е ама аз мислех, че е зелената от долу, а не тая.Видях и въпросната но е вдигната нагоре и можах да видя как е захваната, че да я извадя да я напръскам и нея.Пък не съм малък да му се не види да се навра чак толкоз да видя какво е и как е.Само с напипване и от далеко я гледах хахаха.Не знам как вие ги стигате хахаха вие сте дребни не знам ама ... пък и колата уж голяма ... .Ако не вали утре ще се помъча още малко.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •