Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: Оригинален десен ксенонов фар - за купуване или възстановяване

  1. #46

    Default

    Като ви чете човек написаното и започва да се чуди.Как пък всички са спечелили от каското, като в същото време и застрахователите печелят - нещо не се връзват сметките или всички от форума са големи отворковци, за сметка на другите балъци.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #47

    Default

    Просто има много хора, които не завеждат щети и само плащат.
    Аз с ФИАТ-а не съм сигурен, дали от 2011 година не съм завеждал щета, но си плащам 500-600-800лв....
    И обратното - за 147 дадох 400лв. и взех 4000
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #48

    Default

    Явно застрахователите са вдигнали ръце от Алфите и вече им баят против уруки.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #49
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Защо каското е добро:
    - някой ти задира броня, калник на паркинг, на улицата
    - някой не е харесал къде си спрял и ти задира вратата (от личен опит говоря)
    - удряш дупка на пътя с новите си гуми, гумата за боклука, ако не е каското да ти плати и да съди общината, ти пари надали ще вземеш (личен опит, платиха 80% от стойнсотта на новата 17' гума + ремонта на джантата, това преди година)
    - Надират ти се брони (предна/ задна), защото 'чистят' страхотно в Б-я зимата.
    - При маневра удряш: колче, бордюр, др кола, или всякакви препятствия на пътищата
    - При тотал щета по твоя вина, ще вземеш някой лев
    - при пукнато предно стъкло от камъче, ти го плащат, случвало ми се е веднъж. Наскоро и на приятел, и стъклото му струваше 900лв.

    Мога да продължавам до безкрай. Е кажи заслужава ли си да имаш каско?! Не е нужен отговор, реторичен въпрос!

    на 156-цата каското ми е някакви смешни 300лв...еми аз да ги накарам да ми боядисат предната броня например и още един детайл и съм на 0. И имам застраховка за мн др неща, за който няма да вадя пари от джоба си.
    На 159-ката, я купих с някаква накапала задна врата и калник смола...каското покри боядисването в един от най-добрите сервизи в Рс, цена на детайл 250 лв вземат. Сега са като нови, нови защитни бленди, боядиса ми праговете от каското, щото от мн пясък и камъчета по пътищата имаха доста лош вид. Само от една щета ги оръсих 720 лв.
    Още една такава и съм на 0...
    Не говоря тук за тотал или за някоя част, че те са скъпи.

    по темата: няма по-хубаво от новото. Искай експертна оценка...и вместо един оригинален си купи два депо, сверяваш ги и си ти.
    Last edited by rusiq86; 28-11-2012 at 19:36.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Абсолютно съгласен с горният пост

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Защо каското е добро:
    - някой ти задира броня, калник на паркинг, на улицата
    - някой не е харесал къде си спрял и ти задира вратата (от личен опит говоря)
    - удряш дупка на пътя с новите си гуми, гумата за боклука, ако не е каското да ти плати и да съди общината, ти пари надали ще вземеш (личен опит, платиха 80% от стойнсотта на новата 17' гума + ремонта на джантата, това преди година)
    - Надират ти се брони (предна/ задна), защото 'чистят' страхотно в Б-я зимата.
    - При маневра удряш: колче, бордюр, др кола, или всякакви препятствия на пътищата
    - При тотал щета по твоя вина, ще вземеш някой лев
    - при пукнато предно стъкло от камъче, ти го плащат, случвало ми се е веднъж. Наскоро и на приятел, и стъклото му струваше 900лв.

    Мога да продължавам до безкрай. Е кажи заслужава ли си да имаш каско?! Не е нужен отговор, реторичен въпрос!

    на 156-цата каското ми е някакви смешни 300лв...еми аз да ги накарам да ми боядисат предната броня например и още един детайл и съм на 0. И имам застраховка за мн др неща, за който няма да вадя пари от джоба си.
    На 159-ката, я купих с някаква накапала задна врата и калник смола...каското покри боядисването в един от най-добрите сервизи в Рс, цена на детайл 250 лв вземат. Сега са като нови, нови защитни бленди, боядиса ми праговете от каското, щото от мн пясък и камъчета по пътищата имаха доста лош вид. Само от една щета ги оръсих 720 лв.
    Още една такава и съм на 0...
    Не говоря тук за тотал или за някоя част, че те са скъпи.
    Както Сode написа преди няколко поста - всички тези твърдения са за да оправдаят страхът, само, че ако тези пари дадени през времето си ги спестявал, ще разбереш, че застрахователите са те измамили, ако ли не - направени са далавери са сметка на редовни платци.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #52
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Old alfist, с цялото ми уважение изтъкнах ти достатъчно доводи. Като тегля чертата виждам дали си е струвало...досега не съм чувал да не си е!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Old alfist, с цялото ми уважение изтъкнах ти достатъчно доводи. Като тегля чертата виждам дали си е струвало...досега не съм чувал да не си е!
    Всеки да си ги обяснява нещата така както иска.
    Както е казал Алеко Константинов : Разни хора, Разни идеали.
    Да сме живи и здрави.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Всеки да си ги обяснява нещата така както иска.
    Както е казал Алеко Константинов : Разни хора, Разни идеали.
    Да сме живи и здрави.
    Аз, като чета имам чувството, че постоянно си блъскате колите или някой блъска вас. В такъв случай е оправдано. Явно не ви бива много в шофирането. Ти как го виждаш това Алф, съгласен ли?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз, като чета имам чувството, че постоянно си блъскате колите или някой блъска вас. В такъв случай е оправдано. Явно не ви бива много в шофирането. Ти как го виждаш това Алф, съгласен ли?
    Мислих си го, но от учтивост не го написах, макар, че никой не е са застраховани от конфликтни ситуации и злоумишлени действия.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #56
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    7 години с книжка, още нямам инцидент (да не чуе дявола сега). Но никой не е застрахован от злоумишлено действие на трети лица.
    Има хора, на които не им пука дали например имало надрано по бронята и си карат така. Не са педантични.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #57

    Default

    И какво лошо има да живеем спокойно, че някой ще плати ремонта вместо нас?
    По-скоро вас ви е страх да не се минете с едни 200-300лв., ако случайно нямате щети
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #58
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз, като чета имам чувството, че постоянно си блъскате колите или някой блъска вас. В такъв случай е оправдано. Явно не ви бива много в шофирането. Ти как го виждаш това Алф, съгласен ли?
    В интерес на истината в София (предполагам и в другите градове в БГ) за 1 година се събират толкова чуквания и охлузвания по боята на врати, брони, калници, че наистина си става за цялостно боядисване колата...
    Да не говорим и за многобройните случаи, когато някой доброжелател реши да те "бележи" от край до край, да ти хвърли яйце, лютеница, домати или там какъвто зарзават е събрал от нивата и родното си място

    Само за последната календарна година на Алфата ми издраха нарочно калник, счупиха ми нарочно задно стъкло, дребните драскотини от разни неможари при паркиране няма да ги изброявам. На Фиата ми хвърлиха яйца, докато бях на море и от слънцето му съсипаха боята на тавана

    Единственото ми обяснение е, че българина за съжаление е много завистлив/комплексиран и решава, че като не може да има лъскава и добре изглеждаща кола, дай му да чупи, дере и скапва по всевъзможен начин на хората колите...

    Така, че за тези от нас, които държат да запазят в добър външен вид колите си, определено си струва всеки даден лев за каското
    Last edited by digitalundgrd; 29-11-2012 at 11:05.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #59
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Всеки сам си преценява, но аз за 12г не съм дори ожулил никои /да не чуе дявола/ но пък разни неможари постоянно ми правят колите на манерка, защо после аз да плащам за щетите. Та застраховката може и да е от "страх" както твърдите ама мене ме боли шпека за колата, за разлика от повечето които нямат застраховка и паркират по 3 часа та да не ги ожули някои, а имам и приятели които не ходят вечер в люлин . А по същата логика със "страха" да ви питам защо си плащате социални осигуровки?? Например за мен те са глупост.

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    А по същата логика със "страха" да ви питам защо си плащате социални осигуровки?? Например за мен те са глупост.
    Защото социалните осигуровки са задължителни, за разлика от каското, освен ако колата не е лизингова.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •