Results 1 to 14 of 14

Thread: Препоръчайте ми антифриз за 1.9 JTD 8V

  1. #1
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Default Препоръчайте ми антифриз за 1.9 JTD 8V

    Препоръчайте ми антифриз за колата от подписа. Кажете мнение за Приста Long Life червен?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

  2. #2

    Default

    Перфектен е.
    Други читави са I.G.A.T и всички останали в същата бутилка (има всякакви марки изписани на тях, всички стават); Febi (лилав е на цвят, уж може безпроблемно да се смесва със син);
    От по-скъпите: Paraflu, Valeo
    Важно е да се разрежда винаги с дестилирана вода или най-добре си вземи готов за употреба (не е случайно, че той излиза по-скъп).
    Last edited by badmadafaka; 21-11-2012 at 11:24.

  3. #3
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Default

    Приста Long Life червения е на цена от 30 лв. за 4 л. и смятам че е добре и до колкото четох за него нямало проблем да се смесва с син антифриз. Предполагам че 4 л. ще ми стигнат + 1-2 л. дистилирана вода :S
    Last edited by Raiko0; 21-11-2012 at 11:32. Reason: .
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

  4. #4
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Raiko0 View Post
    Приста Long Life червения е на цена от 30 лв. за 4 л. и смятам че е добре и до колкото четох за него нямало проблем да се смесва с син антифриз. Предполагам че 4 л. ще ми стигнат + 1-2 л. дистилирана вода :S
    Смесва се 50:50. По-високата концентрация не е нужна, а дори и вредна понякога.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Raiko0 View Post
    Приста Long Life червения е на цена от 30 лв. за 4 л. и смятам че е добре и до колкото четох за него нямало проблем да се смесва с син антифриз. Предполагам че 4 л. ще ми стигнат + 1-2 л. дистилирана вода :S
    AЗ на 164-ката съм с Приста - червения Лонг лайф и е смесен 50-50
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Повечето червени антифризи са хубави, но и на сините нищо им няма. Важното е на няколко години да го сменяш, защото има мазителни свойства.
    Само не разбирам защо твърдите, че ако е по- концентриран не е добре. И въпросът ми е в Русия как карат при -40 -60 ? Отговора само с концентрат и какво, нещо се чупи ли ?
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Default

    А колко антифриз и дистилирана вода ще ми стигнат
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

  8. #8
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Повечето червени антифризи са хубави, но и на сините нищо им няма. Важното е на няколко години да го сменяш, защото има мазителни свойства.
    Само не разбирам защо твърдите, че ако е по- концентриран не е добре. И въпросът ми е в Русия как карат при -40 -60 ? Отговора само с концентрат и какво, нещо се чупи ли ?
    2. Доливане на течност
    Недопустимо е доливане само на антифризен концентрат. Неподходящото съотношение на вода и етилен гликол може да доведе до влошаване на топлоотвеждането и прегряване на системата. Ето защо количеството на етилен гликол и вода трябва да е добре балансирано. По-високото количество на антифризен концентрат понижава течливостта на охлаждащата течност и намалява нейната способност да отвежда топлина.
    Високото количество вода не осигурява достатъчна защита на течността от замръзване, а ако процентът вода е над 70, тогава и защитата от корозия е недостатъчна. Когато съдържанието на вода е над допустимото, при ниски температури течността замръзва и може да доведе до спукване на радиатора и дори на блока на двигателя.
    За нашия географски район е подходящо съотношение 1:1. При него се постига температура на начало на кристализация минус 37 градуса.


    Ето и темата http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40316
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  9. #9
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Ясно, все пак опитно тествано ли е ? Аз съм си сложил литър концентрат и не виждам разлика в температурата. М/у другото на различните концентрати е различна степента на разреждане отзад на табличката пише най- добре.
    На този който взех беше 60:40 за -30 .. 50:50 -20 и тн.
    Все пак имаме температурен датчик, за да следим температурата, така че няма как да стане прегряване на системата .. лятото с климатик в градско при 40 гр. не съм имал проблеми и загрявания. Все пак за това има и термостат да мери, отваря и затваря циркулацията.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #10
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Проблем е карането само с концентрат. Един литър в система от 7 литра (дори може и повече) най-много да понижи температурата на замръзване. Виждал съм кола карана само на концентрат и лятото нямаше охлаждане на двигателя,а беше само 1.1
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Ясно, все пак опитно тествано ли е ? Аз съм си сложил литър концентрат и не виждам разлика в температурата. М/у другото на различните концентрати е различна степента на разреждане отзад на табличката пише най- добре.
    На този който взех беше 60:40 за -30 .. 50:50 -20 и тн.
    Все пак имаме температурен датчик, за да следим температурата, така че няма как да стане прегряване на системата .. лятото с климатик в градско при 40 гр. не съм имал проблеми и загрявания. Все пак за това има и термостат да мери, отваря и затваря циркулацията.
    Човека ти обеснява - ти пак си като магаре .
    Като няма проблем наливай си един хубав антифриз само концентрат и си карай лятуска с нея като имало датчик ..... ше спираш да изстива ли ...

    ПС:Тествано е ама от неграмотност
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  12. #12

    Default

    Заради това писах, че най-добрия вариант е да си вземеш качествен, готов за употреба (и пак повтарям неслучайно тази опция излиза по-скъпа).

    Иначе всеки е невероятен разбирач, всеки е "оправил" незнамсиколко коли и всеки е правил всичко написано в темите (99% пълни глупости) и не е имал проблеми...

  13. #13
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Повечето червени антифризи са хубави, но и на сините нищо им няма. Важното е на няколко години да го сменяш, защото има мазителни свойства.
    Само не разбирам защо твърдите, че ако е по- концентриран не е добре. И въпросът ми е в Русия как карат при -40 -60 ? Отговора само с концентрат и какво, нещо се чупи ли ?
    Ами концентрата има по лоши охлаждащи действия.То за -50 бива, това е в Сибир, ама тука сме по на юг все пак
    При мен попрегряваше например точно заради това.И преди това и след това не съм имал подобен проблем.
    Те тука малко от шкода форума примерно:
    http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?p=87447
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #14
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Повечето червени антифризи са хубави, но и на сините нищо им няма. Важното е на няколко години да го сменяш, защото има мазителни свойства.
    Само не разбирам защо твърдите, че ако е по- концентриран не е добре. И въпросът ми е в Русия как карат при -40 -60 ? Отговора само с концентрат и какво, нещо се чупи ли ?
    Важното да не се сипва евтин син антифриз защото редовно виждам какви поражения прави на алуминиевите части.Виждал съм доста изядени от антифриза глави,затова най добре е да се ползва хубав червен.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •