Results 1 to 7 of 7

Thread: Как се сменят стоп светлините на 147?

  1. #1
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Post Как се сменят стоп светлините на 147?

    Преди няколко дни ми светна уорнинга (Brake Light Failure) за неизправност в стоп светлините, та преди малко реших да фиксна тоя проблем, обаче ударих на камък.
    Някой може ли да ми обясни как да сменя крушката на стоп светлините. Видях, че имам едно мокетно капаче и под него има вида която придържа планката на крушките към купето, развих я, но планката не излиза, явно не е от там. Виждам още и четири болта (по-точно само гайките се виждат), с тях явно се държи самия стоп към купето.
    Та как се сменят стоповете?

    ___________________
    Поправено

    Първо наистина се развива видата, след това се развиват четирите гайки, така целия стоп излиза, и планката се отделя от самия стоп и крушката (тя е от тия с двете жички) може да се смени.
    Last edited by e01; 24-11-2012 at 14:07. Reason: Поправено

  2. #2

    Default

    Развивай тия гайки.Ще видиш колко е лесно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    започва да се пристрастява Spechen's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Варна
    Posts
    54

    Default

    Колега просто развиваш гайките и стопа излиза . От там нататък лесно се процедира вземаш кръстатата отвертка развиваш видията и панела излиза . Сменяш крушката и си ти )) айде успехи

  4. #4
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    @undy, @Spechen, благодаря!
    Тая съботата пак ще се захвана, да видя до къде ще я докарам
    Last edited by e01; 24-11-2012 at 14:06.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Габрово
    Posts
    2

    Default

    Здравейте колеги . Имам същият проблем. Пробвах смяна на крушката с чисто нова , но нито грешката изчезва нито стопът свети . Помагайте

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by petio_alfa View Post
    Здравейте колеги . Имам същият проблем. Пробвах смяна на крушката с чисто нова , но нито грешката изчезва нито стопът свети . Помагайте
    Не знам каква крушка слагаш но на стопа са крушки с две жички.Модела на крушката е P21/5W .Ако слагаш от другите само P21W няма да работи стопа !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Габрово
    Posts
    2

    Default

    Отидох в магазина със свалената стара крушка , не съм обърнал внимание каква да са ми дали. Днес ще ги сваля отново и ще си поиграя . Благодаря много за сега ,колега !

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •