Results 1 to 9 of 9

Thread: демонтаж ма алтернатор 1,9жтд

  1. #1
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default демонтаж ма алтернатор 1,9жтд

    започнах демонтажа на алтернатора на моята 145ца 1,9жтд разкачих алтернатора но немога да го сваля няма от къде разкачих десния носач карето остана ми само вала с лагера който който свързва карето с скоростната кутия.Въпроса ми е как се сваля този вал развих трите болта на на лагера пробвах да избия но не помръдва трябва ли да се развие и капачката на скоростната кутия или трябва да напъна по сериозно?

  2. #2
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Махаш петата на скоростната кутия по-средата!С една щанга напъваш леко кутията и вадиш динамото от мястото където си махнал петата!!!
    Last edited by RUSEV-BGR; 22-11-2012 at 19:07.

  3. #3
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by dingila View Post
    започнах демонтажа на алтернатора на моята 145ца 1,9жтд разкачих алтернатора но немога да го сваля няма от къде разкачих десния носач карето остана ми само вала с лагера който който свързва карето с скоростната кутия.Въпроса ми е как се сваля този вал развих трите болта на на лагера пробвах да избия но не помръдва трябва ли да се развие и капачката на скоростната кутия или трябва да напъна по сериозно?
    излиза си, просто лагера е клеясал в леглото си, иска си чук НО!!!!!!!!! източи маслото на скоростната кутия ако ще вадиш полуоската (вала с лагера) или както ти каза колегата не махай полуоката а махни задния тампон на двигателя + ауспуха и с малко напъване (с дълга тръба) генератора минава между полуоската и реиката
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  4. #4
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default

    аз така и така съм махнал полуоската та си мисля че ако развия тампона на двигателя отпред в дясно който е и напъна джигателя леко напред ще ми стигне растоянието между магарето и двигателя за да мине алтернатораутре ще опитам така ако не ще махам лапата

  5. #5
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by dingila View Post
    аз така и така съм махнал полуоската та си мисля че ако развия тампона на двигателя отпред в дясно който е и напъна джигателя леко напред ще ми стигне растоянието между магарето и двигателя за да мине алтернатораутре ще опитам така ако не ще махам лапата
    колата си е твоя ако искаш свали целия двигател но тогава трябва да махнеш и горната опора на двигателя, за да го мръднеш достатъчно напред . даже не мога да си представя във какъв филм се вкарваш и дали ще излезе от там
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Трябва да се има в предвид, че когато се свали паразитната полуоска, тази която е с 3-те болта към лапата, маслото от скоростите ще потече, при това ке изтече около 1литър, а може и повече.

    Много е глупаво хора без опит да правят ремонти, които не знаят как да ги направя, нямат и условия за това, а пишат тем и, пак накрая не приемат и съвети. И целит цирк за едни 50-60 лв. максимум за труд в някой сервиз, а накрая може като нищо да се обърка нещо и рамонтът уж без пари, да излезе в пъти по-скъп, отколкото в сервиз. Да не говорим, че в сервиз това става за няколко часа (зависи от хората, които ремонтират алтернатори), а така може да се проточи цяла седмица.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default

    Помолих за съвет.Все от някъде се почва с ремонтите никой не е бил научен имам желание и започнах сам ремонта при положение че регулатора ми е 30лв а за сваляне и качване на алтернатора в сливен ми искат 70лева отделно трябва да заредя щот съм на 50 км от сливен да не изпадам в подробности.Колата си е моя колкото искам ще си я разглобявам.Благодаря за съветите на колегите по горе

  8. #8
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    тъпото динамо излиза от долу, и когато го свалях, малко се бях нервирал, та нямам никакви снимки. По спомен разцепих полуоската, тази дългата от вътрешното каре, от там се разделя полуоската. обаче за да излезе и да не пречи, се разкача кормилен болт, и се вади шарнира на носача от главината. По този начин цялата полуоска която остава на външното каре, се издърпва със все главината навън за да не пречи. От друга страна тя пък не може да се завърти толкова и се налага да се откачи мотора от тампона(предварително мотора да е на крик) и да се свали или повдигне, не си спомням точно каква беше врътката и полуоската се отмахва да не пречи. После допълнително май се освобождаваше и цялото магаре... то са 6 болта от долу за да не пречи и там. Без да се маха, само се развиват болтовете за да има леко движение надолу, а мотора май се повдигаше нагоре и се отваря достатъчна дупка за да излезе гадта. Ааааа... разбира се се откача и тъупия паразитен лагер, той единия му болт май държеше и динамото. Абе веселба си е. Просто толкова му бях набрал на тъпото динамо, че ми идеше да хвана един чук и да му разкажа играта на място. Най-гадното е че в един момент, всичко е откачено и динамото въпреки че е махнато от мястото си, не може да излезе от глупавата дупка и се налага да се повдигне или свали мотора за да излезе.... май се спускаше мотора на долу.
    Абе успех!!!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  9. #9
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default

    Ремонта приключи действах по начина на колегата от по горния пост само че аз откачих биалетка,и четирите болта на носача и така преместих полуоската на страни.Откача се още тампона на двигателя за да провисне леко мотора и с помощта на лост се напъва да се отмести напред за да има място алтернатора да мине м/у магарето и двигателя.Болтове на магарето не съм развивал,работата е доста шибана но как да дам 70-80 лева само за демонтаж-монтаж след като имах само едни износени четки струващи 10лв.Колеги от по горни постове ме съдеха че не било моя работа аз не бях на това мнение имам гараж канал греда за вдигане,инструмен бол,все от някъде се почва с ремонтите.Значи демонтажа и монтажа при жтд и тс е идентичен,дано поне помогнем на колеги които ще се захванат сами с ремонта.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •