Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с коппютъра?

  1. #1

    Default Проблем с коппютъра?

    Здравейте , излезнаха черни пушеци от колата .. преди ги имаше най-много докато колата влезе в обороти (например като и вкарам висока предавка на ниски обороти и губя видимост на огледалата) Бобо затапи ЕГР-а .. пушека изчезна при ускорение (когато мотора в под натоварване) но сега остава пушека при високите обороти при рязко ускорение ... изпушва доста стабилно между превключване и задържа за малко .. ходих да ми сменят кормилна рейка понеже протече и помолих момчетата там да я закачат и да проверят ангренажа да не е мръднал , на диагностика излизат следните грешки :
    P0601- неизправност контролен блок - прекъсва ??????
    И отделно двете грешки - p0101 и p0111 които са от дебитомера който откачих защото и с него и без него колата върви абсолютно еднакво с разликата че като е откачен разхода е с почти литър по - долу ... та казаха че дюзите са виновника .. сега въпроса е тези пиезо дюзи рециклират ли се защото цената за нова е около 1000 лева може би? И грешката за контролен блок какво ще рече? как се лекува? Благодаря Ви за вниманието
    159 1.9 150

  2. #2
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    За рециклирането на дюзите е възможно, до колко ще е успешно е друг въпрос. След като в специализиран сервиз ми казаха, че при стенда основно следят количеството гориво което преминава през дюзата, а не мъглата която създава при разпръскване, съм доста скиптичен. Поне по моята логика от доброто разпръскване на горивото зависи доброто изгаряне, от там и пушаците. Може да е практика и умения в конкретния сервиз.
    Иначе има колеги които са доста по технически грамотни от мен и предполагам ще ти дадат по конкретни и добри насоки. Но черните пушаци по принцип са от недобро изгаряне на горивото - т.с. впръсква се повече гориво от нужното, не изгаря добре заради проблем с компресията в някой цилиндър или "пикаеща" дюза, проблеми по турбото и турбо пътища. Във всички случаи изправен дебитомер е задължителен.
    Иначе нови дюзи Бош от Германия са около 250 Евро за бр., комплект 4 рециклирани са около 350 Евро. За справка, в БГ само за почистване и стенд ми излезе 360лв.....
    Last edited by marin_mv; 15-10-2018 at 17:03.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #3

    Default

    И мен горе долу искат да ме дернат с разликата че не се знае дали ще може да се оправят ... карах едно GT само че 140 к.с направи ми впечатление че в момента на докосване на педала, деигателя реагира .. аз гледах турбото за спукани маркучи , сваляно е за чистене защото имах съмнение , че има повреда в него , казаха че е било зацапало леко геометрията и за това понякога тръгва от 1400/1500 оборота друг път от чак 2200 .. имаше леко омасляване около кулера но казаха че е нормално и не било фрапиращо ... гледаха уж да не е спукано някое маркуче, и всичко било ток , заради почистването на геометрията ходих до Бобо да махне ЕГР-а за да забавя зацапването й отново ... сега е една идея по отзивчива но сякаш до 2000 оборота няма силица и се замислям дали само от дюзите може да прави такъв проблем и колко е цената за свалянето и качването на нови ако реша да пробвам с други втора употреба ? П.с мап сензора ставаше на въглен докато бях с “редовен” ЕГР преди смяната му .. сега е почистен и не събира сгняс на диагностика не излиза грешка за него , какви стойности трябва да даде има ли вариант да разбера дали е тръгнал .. а колкото до дебитомера - при чип тунинг съм чувал че го махат софтуерно за да не създава повече проблеми , при мен и с него и без него колата върви еднакво както казах само разлика в еазхода има ...

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    първо си оправи дебитомера, без дебитомер е нормално да пуши, тя не знае колко въздух влиза и да е по-безопасно за мотора го "дави" с нафта . Ако не ти се дават пари за нов си вземи работещ втора употреба, но задължително бош или пиербург. От китайски няма никакъв смисъл, не дават верни стойности и колата тъпче.

  5. #5

    Default

    Не се разбрахме колега .. дебитомера ми е оригинален на Бош .. когато сменявах въздушния филтър преди 4500 км го смених и него .. скъпо удоволствие беше .. но така я взех пушеща с мерака са си я оправям .. от там и ангренажен ремък с водна помпа , зацепен както трябва ... идеята ми е че и с дебитомер и без него колата няма разлика , нито с вървежа нито с пушека , еднакво е и с него и без него . Пак казвам без него разхода е по нисък ... незнам защо е така .. пазя си стария, който спъваше леко колата при ускорение , но и с него пушеше .. не съм вземал pierburg а бошов .. такъв беше и оригиналния около 314 лв ..

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Добре а повтаря ли я P0601 ? Дюзите какви стойности дават по време на работа ? И не на последно място турбото дали прави достатъчно налягане в точния момент ? Как палиш сутрин ?

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Добре а повтаря ли я P0601 ? Дюзите какви стойности дават по време на работа ? И не на последно място турбото дали прави достатъчно налягане в точния момент ? Как палиш сутрин ?
    Турбото надува както трябва .. удря пик 1.5 но после пада на 1.4/1.2 и върви прилично .. преди затапването на ЕГР-а разтоварваше докато ускорявам .. смисъл както пипна газта и то само съскаше но сякаш не го вкарваше в колектора а го изпуска в генерацията .. при плавно ускоряване го нямаше проблема .. след това чистиха геометрията (която не била много зле по думите на майсторите) изолирах ЕГР и вече го няма тоя проблем.. сега даже като върна газта се чува характврния звук от разтоварване (който доставя удоволствие на повечето) ... възможно ли е тези дюзи да давят колата и в ниските и във високите ? И да сутрин паленето е придружено с бял пушек който изчезва веднага след като запали .. с хартия го проверих и не е вода или конденз ... замислям се да опитам с дюзи втора ръка преди да съм направил дупка в някое бутало .. но ми е интересно има ли нещо друго около дюзите което да ги лъжа колко гориво да подадат
    Изключвам : Дебитомера, турбото и ЕГР като виновници .. дано само наистина не се окажат самите дюзи
    От дюзите не ми дадоха разпечатка със стойностите но 3 от тях били със стойности над нормата .. тя реално при 980-1200 оборота има неправилна детонация .. смисъл като я закача с моя адаптер и като се заслушам в този диапазон работи като “трактор” при 1300 вече заработва като часовник без странични шумове ... компресия има защото зимата ми беше изгоряло подгревното реле и палеше даже без този проблем почти като Мерцедеса ми- от четвърт оборот... и всичко тръгна след смяната на горивния филтър .. миналата година същия на Mейл купих нямаше ядове , сега все едно осакатих колата

  8. #8

    Default

    Преди да се хвърляш на скъпи ремонти направи 3-4 резервоара с бардал БДЦ като сипваш една чашка/50% повече на резервоар което лято е 3 чашки, зима 5 чашки.

    Имаше момче със 159- ка на която си беше вкарал една от дюзите в норма след 2 -3 резервоара.

    Другите възможности са скапана пластина на ЕГР,имаше случаи дори на затапени с ламарина от капачка на буркан и то не един.И на алфа и на други марки.

    Другото възможно е скапан чип тунинг, било с било без повишаване на мощността, а само за ЕГР(при затапване)
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    Аз сипвах лятото бардалче защото през 2/3 дни ми светеше ДПФ-а и понякога не ставаше да я издухам на околовръстното .. сега ще опитам пак дано да има ефект ... иначе не ми се вярва Бобо да е объркал нещо .. защото преди пушеше дори на ниски обороти (1400 2000) докато ускори .. сега го няма тоя проблем ... има пушек пък само във високите ... гарнитурка та всъщност е като фланец 0.4ММ алуминиева именно за да не нагаря .. купувана е от ибей ... имаше два типа една с малка дупчица в средата , но аз взех тази дето изцяло затапва ...

  10. #10

    Default

    Не прекалявай с бардала и не очаквай незабевен резултат.


    Момчето което писа във форума, че едната дюза му е вкарана в норма го изпозлва бардала в продължение на 1 година.При него е била "на границата" както той се изрази, а след това е вкарана в нормални граници около средното.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не прекалявай с бардала и не очаквай незабевен резултат.


    Момчето което писа във форума, че едната дюза му е вкарана в норма го изпозлва бардала в продължение на 1 година.При него е била "на границата" както той се изрази, а след това е вкарана в нормални граници около средното.
    Какви са нормалните граници ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #12

    Default

    Нямам спомен.


    Погледни във форума имаше писано в един от постовете/темите точно мисля по повод на същото това момче.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Честно казано както колегата описва проблема едва ли има време да го решава с добавки. Ако проблема наистина е с дюзи има недобро изгаряне в 3 цилиндара и я кара така 3-4 резервоара възможноста да стопи някое бутало никак не е малка.
    Иначе това лято пробвах всичко що е добавка на Бардал за дизел, с BDC карах повече от година и пак стигнах до сваляне на дюзи. Лично аз не бих се доверил на продуктите им вече.
    Все пак ако ще е с добавки аз бих пробвал първо с тази :
    https://xadoshop.bg/bg/products/mult...sel--p124.html

    След нея с тази:https://xadoshop.bg/bg/products/ex12...itema-p65.html
    И двете се слагат на 40л гориво.

    Не исам да правя реклама или да влизам в спорове кое е измам, кое не. Ползввам всичките им продукти на моята кола - ревитализанти за двигател и скоростна кутия, масло за двигателя и добавката за почистване на всеки 5000км. Според мен има ефект.....
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  14. #14

    Default

    Ами аз добавката бе съм я сипвал специално за да си реша проблемите .. всеки път (в края на месеца предимно) като зареждам повечко гориво сипвах от добавката на бардал ... профилактично МОЖЕ би тя помогна на колата да спре с те генерациите на ДПФ-а .. незнам .. но сега силно ме съмнява да помогне с дюзите .. някак странно е да пали с бял пушек (бедна смес) и секунда две по-късно ако пипна педала да обръща на чернилка “богата смес” .. незнам .. хубава количка хубав мотор ама що ми прави тия мизерии... притеснява ме само това че когато паркирам или й дам зор бълва чернилки и ми е неудобно пред хората отделно че до 2000 оборота все едно карам мерца (чист дизелак) даже по-зле и от него ...

  15. #15

    Default

    Сигурен ли си че не е от ъпдейт/чип на софтуера или от проблем на самото турбо???
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •