Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 140

Thread: Свирене на турбо

  1. #1

    Default Свирене на турбо

    Здравейте,
    Колата ми е Алфа 159, 1,9 JTDm 16V, 150hp, 2009 г..
    В момента е на 73 000 км. От няколко дни при подаване на газ на празни обороти се чува свирене като от чайник. Във високите обороти не се чува. Появява се отново като се отстъпи от газта под 2000 оборота. Двигателят работи равномерно. Няма загуба на мощност. Звука е подобен на този от този линк - http://www.youtube.com/watch?v=sLrdKCCWtUk.
    Не знам дали е нормално. Моля за помощ и съвети.

  2. #2

    Default

    кой от двата звука, свистенето или виенето ?

    свистенето може да е от няколко неща, като скъсване на някой маркуч, клапа, т.н... този вариант може да го отгатнеш евентуално, ако разхода ти е качен и налягането ти се качва една идея по-бавно от нормалното (това ще можеш да го определиш ако си я карал достатъчно, но ефекта е все едно пускаш климатика, между 1500-2500 оборотите се вдигат една идея по-бавно и има едно леко замисляне за 100тина оборота)

    а виенето е нормално - всичките им турбини вият така
    Last edited by Stoyan Georgiev; 27-11-2012 at 10:42.

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    1.9 с маркучи ли сте на турбото...при моя мотор гледах вс турбо пътища са метални...интересно.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    1.9 с маркучи ли сте на турбото...при моя мотор гледах вс турбо пътища са метални...интересно.
    уа, оригинално ли са ви метални?

  5. #5

    Default

    Карал съм я всичките 73 000 км. Няма увеличение на разхода и забавяне при подаване на газ и при ускорение поне за момента. Свиренето е като от чайник. На клипа имам предвид звука който се чува при падането на оборотите след форсажа.

  6. #6

    Default

    това виене при падането на оборотите според мен е нормално - на клипа поне... вече дали при теб е същия звук един бог знае

    като се загрее колата почва ли по-малко да вие ?

  7. #7

    Default

    Звукът се появи отскоро и се чува в купето когато я карам. Не е от ролки на ремъка. Не съм и давал много зор на колата.

    ---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:59 ----------

    Като загрее почва по-малко да вие, но не изчезва съвсем. Когато е на скорост виене не се чува. Чувам го при подаване на газ при потегляне и между смяната на скоростите на ниските предавки

  8. #8
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Колега, разгледай тази тема и ще се убедиш, че това виене не е рядко срещано явление. Има и клипчета, изгледай ги за да сравниш звука.
    При мен го има от много време, като същевременно няма проблем с вървеж и разход. Особено осезаемо е през по-студената част от годината. През лятото е доста по-слабо. Аз просто свикнах с него - ще карам докато се счупи нещо, след това ще се ремонтира или ще се сменя.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  9. #9

    Default

    При студена кола вие повече сега щото маслото не може да проникне на всякъде а лятото си уплътнява добре...

    Ето още един клип - http://www.youtube.com/watch?v=-o9Z7l5MTTE

    Колко е нормален звука, ми някои минават още 150 000км така тей че... споко

    ПП: Чакам Мъъро да се намеси той също има опит с тоя звук
    Last edited by Jivko7777; 27-11-2012 at 12:21.
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10

    Default

    мойта си вие така от както беше 0 километра - това явно е свойство на турбината... както каза ники - през по-студената част на годината вие повече, поради причината, която посочи живко

  11. #11

    Default

    Благодаря колеги,
    Следобед ще успея да изгледам клиповете и ще пиша. Това което давате като информация ме успокоява.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Kassar View Post
    Благодаря колеги,
    Следобед ще успея да изгледам клиповете и ще пиша. Това което давате като информация ме успокоява.
    Карай си спокойно просто студена не и давай газ сменяй си до 2000 и така... после ако си я ръчкал последния 2-3 км карай пак леко за да може да се охлади... това е начина, другото е божа работа
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13

    Default

    Па мойта кочина, от как махнах ЕГРа си присвирва на подаване и на връщане на газта - нищо странно няма
    А и в крайна сметка нали е кола, амортизира се, идва й времето, сменя се това-онова
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #14

    Default

    Колеги, изгледах клиповете от линковете които сте постнали по-горе. Моята турбина свири по същия начин без допълнителни шумове при форсаж. Дано да издържи дълго в това състояние.
    Благодаря за бързите отговори.
    Ако има развитие ще пиша. Дано да няма защото очевидно нещата няма да вървят към подобрение от само себе си.

  15. #15
    Младши алфист montin_91's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Бобов дол
    Posts
    17

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=iaIiXTW2O3s
    Моята вие ето така, абсолютно по същия начин, ама май има някъде цепка по маркучите...
    Alfa Romeo 33 1.5 boxer-ex, Alfa Romeo 155 1.7 T.Spark-ex, Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp)-ex
    '00 Ford Focus 1.8 TDDI 90hp.
    '05 Alfa Romeo 166 2.4 M-jet 20v 175hp Distinctive

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •