Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 140

Thread: Свирене на турбо

  1. #76

    Default

    Quote Originally Posted by Guzzi View Post
    Давай съвети от личен опит ,недей да казваш какво си чул , кой какво ти е споменал и да ми цитираш чужди мнения защото ти ставаш смешен а не другите.
    П.П.На колата ми турбината виеше от 0км , към 20000км се усили малко , в момента е на 100000км.Преди колко км. трябваше да я ремонтирам???? Сигурно съм изпуснал срока и съм я преебал безвъзвратно. Жена ми кара BMW 3.0 дизел, на 202000км турбината се разви и на 202001км беше ремонтирана
    Аз казах няколко пъти от личен опит с 530-ката и турбото се разви след ремапа на 1,5 бара след ремонта и до ден днешен е тишина
    За срока не си се преебал споко, хубавото на турбината е че тя надува до край и се предава отведнъж ако ще и част от перка да и липсва лошото е да се предаде някъде далеч от пътя тогава разходи скачат много по нагоре...

    Как да е споделих мнение не скачайте толкова много
    Last edited by Jivko7777; 05-07-2013 at 00:52.
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #77
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Аз казах няколко пъти от личен опит с 530-ката и турбото се разви след ремапа на 1,5 бара след ремонта и до ден днешен е тишина
    За срока не си се преебал споко, хубавото на турбината е че тя надува до край и се предава отведнъж ако ще и част от перка да и липсва лошото е да се предаде някъде далеч от пътя тогава разходи скачат много по нагоре...

    Как да е споделих мнение не скачайте толкова много
    Споко аз имам кросвагон евро 4 който на 287 000 няма грам шум от турбината и върви на флекс. Така че всеки си има виждания по въпроса остави хората да си дават газ А онзи ден смених турбина на 159 1.9 която виеше "нормално" преди 8 000 км и просто си думна BTW виенето се оказа прегрята топла перка
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #78

    Default

    съгласни ли сме, че всяко виене може да е от куп различни неща?

    айде сега да спредм безмислени спорове и полемики по темата

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Споко аз имам кросвагон евро 4 който на 287 000 няма грам шум от турбината и върви на флекс. Така че всеки си има виждания по въпроса остави хората да си дават газ А онзи ден смених турбина на 159 1.9 която виеше "нормално" преди 8 000 км и просто си думна BTW виенето се оказа прегрята топла перка
    Не е бобо изкараха ме смешен и прост... Че видиш ли ти виенето е нормално...
    Виене може да е прегрята топла топла перка, прегрята ос и в последствие изкривена, попаднало макар и малко чудно тяло от към студената част и от там дисбаланс на оста и т.н. има моменти на които подобен звук идва и от прегоряла гарнитура на изпускателния колектор и куп неща, но в никакъв случай не са нормални звуци
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #80
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Тук в спора има една условност. От виене до виене има голяма разлика. Тя всяка турбина си издава характерен звук, който е нормално да го има.
    Ето, Стоян казва, че неговата си вие от нова. Той просто си мисли че неговата вие, защото не е чувал моята
    Но определено свирещата турбина си е с някакъв проблем.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #81
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Не е бобо изкараха ме смешен и прост... Че видиш ли ти виенето е нормално...
    Виене може да е прегрята топла топла перка, прегрята ос и в последствие изкривена, попаднало макар и малко чудно тяло от към студената част и от там дисбаланс на оста и т.н. има моменти на които подобен звук идва и от прегоряла гарнитура на изпускателния колектор и куп неща, но в никакъв случай не са нормални звуци
    Дисбаланс при 150000 оборота !!!!!

    За да прегрее топлата перка трябва да има намеса.

    - Прекалено богата смес.

    - Прекалено голям аванс на впръскване

    - Каране на висока предавка с голямо натоварване на двигателя (например при закачено ремарке/каравана).

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  7. #82
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Не е бобо изкараха ме смешен и прост... Че видиш ли ти виенето е нормално...
    Виене може да е прегрята топла топла перка, прегрята ос и в последствие изкривена, попаднало макар и малко чудно тяло от към студената част и от там дисбаланс на оста и т.н. има моменти на които подобен звук идва и от прегоряла гарнитура на изпускателния колектор и куп неща, но в никакъв случай не са нормални звуци
    Защо ли точно с този пост си пролича,че бъркаш доста нещата,звуците за които споменаваш са доста различни един от друг.Никой не ти казва че си прост,нито че няма проблем в турбината,споделя се с теб опит на хора собственици на такива турбини,повтарям собственици,че спокойно може да се кара дълго и безпроблемно така.

    П.С.Едно ще ти кажа Живко,и виеща и не виеща турбина,може да се счупи когато си поиска
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #83

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post

    П.С.Едно ще ти кажа Живко,и виеща и не виеща турбина,може да се счупи когато си поиска
    Подкрепям всичко е до късмет
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #84

    Default

    Споделям личен опит.
    Моята турбина започна да вие след каране по сръбската магистрала с 200+ известно време. Едно ауди ме ядоса.
    След като пристигнах не я оставих да поработи на празен ход и на другия ден - изненада - нов звук. Както и да е - няма как този звук да е нормален.

    ---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:37 ----------

    Друг е въпроса, че след като на километража пише определени цифри, тия турбини и други части на колата трябва да са направени така че да съответстват на километража, на двигателя и на вървежа на колата и на всичкото отгоре да са и дуракоустойчиви до определена степен или до определени километри - поне до 100 000. Така мисля.

  10. #85
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Kassar View Post
    Споделям личен опит.
    Моята турбина започна да вие след каране по сръбската магистрала с 200+ известно време. Едно ауди ме ядоса.
    След като пристигнах не я оставих да поработи на празен ход и на другия ден - изненада - нов звук. Както и да е - няма как този звук да е нормален.

    ---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:37 ----------

    Друг е въпроса, че след като на километража пише определени цифри, тия турбини и други части на колата трябва да са направени така че да съответстват на километража, на двигателя и на вървежа на колата и на всичкото отгоре да са и дуракоустойчиви до определена степен или до определени километри - поне до 100 000. Така мисля.
    Как е правилно да се експлоатира двигателя е описано в ръководството на автомобила. Там пише каква е максималната скорост, какво трябва да се следи и поддържа. Всички други мечти за дуракоустойчивост си остават мечти.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #86

    Default

    Колата е поддържана. Това беше един от редките пъти когато съм я карал с над 200 км/час. Пишейки за "дуракоустойчиви" части имам предвид че всички те би трябвало да имат и следва да са направени да имат резерв позволяващ им да издържат на натоварвания. Не мога за себе си да приема че правейки описаното по-горе съм изчерпал резерва на турбината, но очевидно е станало така.

  12. #87
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Kassar View Post
    Колата е поддържана. Това беше един от редките пъти когато съм я карал с над 200 км/час. Пишейки за "дуракоустойчиви" части имам предвид че всички те би трябвало да имат и следва да са направени да имат резерв позволяващ им да издържат на натоварвания. Не мога за себе си да приема че правейки описаното по-горе съм изчерпал резерва на турбината, но очевидно е станало така.
    От автомобилни турбини не разбирам, но малко съм учил за корабни. Та вкарването и изкарването на парна турбина трае часове, има си режим. Не е голяма изненада ако при рязко охлаждане се е получила деформация, колкото и да са различни мащабите.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  13. #88
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Да се "похваля" пичове, че да съм от полза на някой.
    Карам 159-та вече 4 години.Взех я на 80 сега е на 140000км.Леко засилена до към 180 к.с. ,с махнат ДПФ /от около 1г/, изключен ЕГР и така от повече от две години , без никакви проблеми.Тубрината си виеше съвсем нормално , до преди 20 дни.Отивам на Гърция , три дена стои пред хотела без да мърда. Вечерта я паля да возя хлапетата до близкото градче и на светофара при потеглянето-честито -вие , ма не като линейка , ми като карпатски вълк.Отбивам в страни дигам капака -на празен ход нищо , но като подадеш газ над 1200 оборота почва едно виене все едно ролка или пиставия ремък всеки момент ще изплющи.Прибирам се в хотела с главоболие.На другия ден заливам с вода ремъка /пистовия/, пръскам с ВД-40 -ролки , генератор , хидравлична помпа ,защото шума идва сякаш най-вече от там , мисля , гледам никаква промяна.Викам си "Абе майната му" .Тръгвам си за България и се ослушвам като прасе в теменужки.Виенето и то на пресекулки само в диапазона 1200-до макс. 2000 оборота и след това тишина.В Гърция нормално -120км/ч.,в България след Дупница на магистралата газ , ама яко-200км/ч. ,вървя та се нося , никаква загуба на мощност , пушеци , нищо.Прибирам се в Плевен , бутам я в гаража изкарвам си Бравото и си джиткам с него няколко дена докато уговоря майстора за подходящ ден и час да я карам за смяна на маслото и да видим какъв е проблема.Отивам със свирня като изстребител.Сваляме пистовия ремък , и честито никаква промяна.-виенето продължава.Сега вече се насочваме към турбото , махаме едното маркуче на соленоида /на гредата /пред радиаторите , даваме газ и ето ти ново 20-турбото не се чува.Майстора вика "Това е мама му и гад".Сваляме го , с еконта в Русе при Касаджиков и днеска диагнозата е :огромен дисбаланс още на 80000 оборота.Лечението -смяна на карантиите -най-вероятно целия т.н. патрон -ос,перки , втулки и т.н.-към 900 лв.След това човека дава гаранция -1 година.
    Та мисълта ми е , ослушвайте се , че промени ли звука повече от нормалното , направо може да си думне всеки момент.Както ми казаха в тубросервиза-късметлия си , че си се прибрал.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  14. #89
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Да се "похваля" пичове, че да съм от полза на някой.
    Карам 159-та вече 4 години.Взех я на 80 сега е на 140000км.Леко засилена до към 180 к.с. ,с махнат ДПФ /от около 1г/, изключен ЕГР и така от повече от две години , без никакви проблеми.Тубрината си виеше съвсем нормално , до преди 20 дни.Отивам на Гърция , три дена стои пред хотела без да мърда. Вечерта я паля да возя хлапетата до близкото градче и на светофара при потеглянето-честито -вие , ма не като линейка , ми като карпатски вълк.Отбивам в страни дигам капака -на празен ход нищо , но като подадеш газ над 1200 оборота почва едно виене все едно ролка или пиставия ремък всеки момент ще изплющи.Прибирам се в хотела с главоболие.На другия ден заливам с вода ремъка /пистовия/, пръскам с ВД-40 -ролки , генератор , хидравлична помпа ,защото шума идва сякаш най-вече от там , мисля , гледам никаква промяна.Викам си "Абе майната му" .Тръгвам си за България и се ослушвам като прасе в теменужки.Виенето и то на пресекулки само в диапазона 1200-до макс. 2000 оборота и след това тишина.В Гърция нормално -120км/ч.,в България след Дупница на магистралата газ , ама яко-200км/ч. ,вървя та се нося , никаква загуба на мощност , пушеци , нищо.Прибирам се в Плевен , бутам я в гаража изкарвам си Бравото и си джиткам с него няколко дена докато уговоря майстора за подходящ ден и час да я карам за смяна на маслото и да видим какъв е проблема.Отивам със свирня като изстребител.Сваляме пистовия ремък , и честито никаква промяна.-виенето продължава.Сега вече се насочваме към турбото , махаме едното маркуче на соленоида /на гредата /пред радиаторите , даваме газ и ето ти ново 20-турбото не се чува.Майстора вика "Това е мама му и гад".Сваляме го , с еконта в Русе при Касаджиков и днеска диагнозата е :огромен дисбаланс още на 80000 оборота.Лечението -смяна на карантиите -най-вероятно целия т.н. патрон -ос,перки , втулки и т.н.-към 900 лв.След това човека дава гаранция -1 година.
    Та мисълта ми е , ослушвайте се , че промени ли звука повече от нормалното , направо може да си думне всеки момент.Както ми казаха в тубросервиза-късметлия си , че си се прибрал.
    И виеща и не виеща турбина,може да думне във всеки един момент.....................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #90
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Всичко хубаво относно виещите турбини. И моята си вие вече 20 000 км и си я очаквам. Обаче, как успя точно този сервиз за турбини да избереш ? Защо не се консултира с някой ? Почти съм сигурен, че въпросния сервиз няма нужната апаратура и също така са натоварили цената за ремонт.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •