Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 140

Thread: Свирене на турбо

  1. #91
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Всичко хубаво относно виещите турбини. И моята си вие вече 20 000 км и си я очаквам. Обаче, как успя точно този сервиз за турбини да избереш ? Защо не се консултира с някой ? Почти съм сигурен, че въпросния сервиз няма нужната апаратура и също така са натоварили цената за ремонт.
    Ами да ти кажа порових се доста и проверих преди да избера точно съгражданите ти.Цените на всички по-известни турбосервизи-Реала ,няколко други в София инженера от Разлог , Варна- техническия университет са идентични , техниката като стендове и т.н. също , разликата в цената за ремонт е не повече от 100лв. , а от работата на Касаджиков доста хора , вкл. и мои познати които са ремонтирали там и са доволни.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  2. #92

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Всичко хубаво относно виещите турбини. И моята си вие вече 20 000 км и си я очаквам. Обаче, как успя точно този сервиз за турбини да избереш ? Защо не се консултира с някой ? Почти съм сигурен, че въпросния сервиз няма нужната апаратура и също така са натоварили цената за ремонт.
    Да и го е метнал на черешата ест.
    колега турбото ти щеше да кара дълго време, но как да е, той ест че така ще ти каже за да ти вземе парите
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #93
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хвърляй я тая и скачай в правилната турбина за този мотор и стреляй
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #94
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Хвърляй я тая и скачай в правилната турбина за този мотор и стреляй
    Хмм ... аз съм се заканил при проблем с моята 1749, че ако умре ше сложа 2256 или 2260. Въпреки, че тоя модел в 147-цата юнашки си изкара 6 години.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #95
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 07092013874.jpg   07092013875.jpg  
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  6. #96
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Хмм ... аз съм се заканил при проблем с моята 1749, че ако умре ше сложа 2256 или 2260. Въпреки, че тоя модел в 147-цата юнашки си изкара 6 години.
    Зависи от целта. За 240-250 к.с. аз бих заложил на друго
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #97
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Да и го е метнал на черешата ест.
    колега турбото ти щеше да кара дълго време, но как да е, той ест че така ще ти каже за да ти вземе парите
    Благодя ви за мненията , но си вярвам на ушите и очите , а не на дистанционно капацитетните ви изказвания.Шофирам от 23 години,имал съм повече от 10 лично мои автомобил и все си мисля , че не съм толкова технически неграмотен , че като пипна една турбина , да не вида и усетя , аксиалния и радиалния луфт и да преценя и без стенд кога едно нещо е тръгнало нанякъде.Колата си е моя , парите с които ще изгоря според някои от вас също.Съвсем доброномерено споделих станалото с мен за да бъда полезен , но явно в тоя форум доброто отношение и колегиалността са нещо доста далечно.Лека нощ на всички.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  8. #98
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Благодя ви за мненията , но си вярвам на ушите и очите , а не на дистанционно капацитетните ви изказвания.Шофирам от 23 години,имал съм повече от 10 лично мои автомобил и все си мисля , че не съм толкова технически неграмотен , че като пипна една турбина , да не вида и усетя , аксиалния и радиалния луфт и да преценя и без стенд кога едно нещо е тръгнало нанякъде.Колата си е моя , парите с които ще изгоря според някои от вас също.Съвсем доброномерено споделих станалото с мен за да бъда полезен , но явно в тоя форум доброто отношение и колегиалността са нещо доста далечно.Лека нощ на всички.
    Те тук всички са разбирачи на турбини,и дизелите има са по 300 коня,ти не знаеш ли,чакай още не са те нападнали всичките

    П.С.Колега карай си колата,важното е ти да си доволен и щастлив-тва е................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #99
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Те тук всички са разбирачи на турбини,и дизелите има са по 300 коня,ти не знаеш ли,чакай още не са те нападнали всичките

    П.С.Колега карай си колата,важното е ти да си доволен и щастлив-тва е................
    Mury , ти , ОЕМ-Николай и още няколко души , които даже не познавам лично сте от малкото чиито мнения уважавам защото съм се уверил , че не само разбирате , но и сте коректни и желаете да помагате.За съжаление такова е положението.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  10. #100
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default за турбото

    Проблема с турбото вече е решен и от няколко дни Алфата е в оборот и почти 800 км.тест.Който има ядове с каквото и да е по турбината спокойно може да се довери на Касаджиков в Русе.Човекът си разбира от работата и аз лично съм с отлични впечатления от него , а и от сервиза защото ходих лично да видя какво и как се прави-тест преди и след ремонта , балансиране и т.н.
    При моята турбина проблема беше дебаланс, но без счупване на перки или видими и сериозни наранявания на турбинките което е довело до износване на втулки , семерини и други черколяци .Сменено бе всичко и сега съм тих като лисица.
    Ето и снимки на турбото след рециклажа.Сервизът дава и 1 г. писмена гаранция , както и графика на показателите на турбото преди и след ремонта.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20130922_234417.jpg   IMG_20130922_234315.jpg   IMG_20130922_234044.jpg   IMG_20130922_233858.jpg   IMG_20130922_234003.jpg  

    IMG_20130922_234112.jpg  
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  11. #101
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Проблема с турбото вече е решен и от няколко дни Алфата е в оборот и почти 800 км.тест.Който има ядове с каквото и да е по турбината спокойно може да се довери на Касаджиков в Русе.Човекът си разбира от работата и аз лично съм с отлични впечатления от него , а и от сервиза защото ходих лично да видя какво и как се прави-тест преди и след ремонта , балансиране и т.н.
    При моята турбина проблема беше дебаланс, но без счупване на перки или видими и сериозни наранявания на турбинките което е довело до износване на втулки , семерини и други черколяци .Сменено бе всичко и сега съм тих като лисица.
    Ето и снимки на турбото след рециклажа.Сервизът дава и 1 г. писмена гаранция , както и графика на показателите на турбото преди и след ремонта.
    То е ясно,че всички рано или късно ни чака това,ама никога не се знае кога..................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #102
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Проблема с турбото вече е решен и от няколко дни Алфата е в оборот и почти 800 км.тест.Който има ядове с каквото и да е по турбината спокойно може да се довери на Касаджиков в Русе.Човекът си разбира от работата и аз лично съм с отлични впечатления от него , а и от сервиза защото ходих лично да видя какво и как се прави-тест преди и след ремонта , балансиране и т.н.
    При моята турбина проблема беше дебаланс, но без счупване на перки или видими и сериозни наранявания на турбинките което е довело до износване на втулки , семерини и други черколяци .Сменено бе всичко и сега съм тих като лисица.
    Ето и снимки на турбото след рециклажа.Сервизът дава и 1 г. писмена гаранция , както и графика на показателите на турбото преди и след ремонта.
    Радвам се колега че си отстранил неизправностите по турбината. Би ли постнал графиката на баланса, просто от любопитство, и още едно въпросче, ако знаеш, на каква температура тестваха турбината (имам предвид на оста и маслото в нея?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #103
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Радвам се колега че си отстранил неизправностите по турбината. Би ли постнал графиката на баланса, просто от любопитство, и още едно въпросче, ако знаеш, на каква температура тестваха турбината (имам предвид на оста и маслото в нея?
    Ето ти номера на личния телефон на Касаджиков -0888760406.Може да му звъннеш за всичко което те интересува.Оборудването с което работи доколкото разбрах е английско , но не мога да кажа марката , просто не съм си поставял за цел да го запомня.Човека ми обясни всичко по теста за констатиране на проблема в турбината , ремонта , кое е подменено в нея и втория тест , но не съм се интересувал за температура на маслото и т.н., просто не съм специалист.За мен бе важен резултата , а турбото в момента действително е о.к. в смисъл работи , надува си , няма никакъв шум , а и сервиза ми даде 1 г. писмена гаранция .Имаше обаче изискване при монтажа на турбината да се подменят всички гарнитури -на колектора , на тръбата на ЕГР и на маслените връзки , без никакъв силикон , самата турбина да се напълни с масло , преди свързването към маслената система на мотора , а след монтирането двигателя да се завърти на стартер без да се пали докато не изгасне лампата за маслото , като за целта или се изключи клапан на горивната помпа за да не запали колата или се откачат вакуумните маркучета към соленоида -клапана дето е на гредата над радиаторите , че турбото да не се развърти на сухо докато маслото не изпълни системата вкл. и около оста му и не остане никакъв въздух в нея.Всичко това го спазихме , а това е горе долу дилетантското ми обяснение.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  14. #104
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    40

    Default И моята вие

    Колеги, отскоро имам 9-ка 1.9ждтм 150кс... както вече споменах. Виенето което чувам дори и при затворени прозорци мн точно. го е описал колега в този тред:

    Като загрее почва по-малко да вие, но не изчезва съвсем. Когато е на скорост виене не се чува. Чувам го при подаване на газ при потегляне и между смяната на скоростите на ниските предавки
    Явно е нещо нормално като гледам колко хора имат същия проблем.., имам обаче и "леко" завишен разход 10.5 градско. За мощността незнам... нямам база за сравнение, но 4-та се мъчи да дегне над 120.

    Мислите ли че е добра идея да я закарам в някой сервиз за турбота да и направят диагностика, на тая част от системата и кой евентуално препоръчвате ?
    159 1.9JTDM

    146 ti

  15. #105
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Мисля, че в сервиза за турбота, може само да олекнеш с някой лев, нищо друго няма да стане.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •