Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 106 to 120 of 140

Thread: Свирене на турбо

  1. #106
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Темата е стара, но се разтърсих и я намерих, та да споделя.
    И моето турбо виеше по същият начин (159 1.9 16V). По стечение на обстоятелствата сдаде багажа и спря да надува. Реших да не го ремонтирам, а да си купя ново. Еми и новото вие по същият начин Можеби малко по-слабо от старото. И при мен вие повече при по-студено време и на студен двигател.



    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_9740_small.jpg   DSC_9746_small.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  2. #107

    Default

    Каква е цената ако не е тайна?

  3. #108
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Каква е цената ако не е тайна?
    Около 2100лв - 2300лв крайна клиентска цена с ДДС.
    Аз го взех за около 1600лв с ДДС, което е цена на едро с връзки...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  4. #109
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Всички вият (или почти всички), докато е студена колата, така че това за жалост не е точен показател при 159 за заминала турбина.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #110
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Всички 1.9ки имаш предвид, щото 2.4 не е баш тъй.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #111
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Разбира се, че за 1,9 става въпрос - тя на 2.4 е съвсем различен модел турбината.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #112
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    [QUOTE=Bodom;1503549]Темата е стара, но се разтърсих и я намерих, та да споделя.
    И моето турбо виеше по същият начин (159 1.9 16V). По стечение на обстоятелствата сдаде багажа и спря да надува. Реших да не го ремонтирам, а да си купя ново. Еми и новото вие по същият начин Можеби малко по-слабо от старото. И при мен вие повече при по-студено време и на студен двигател.

    Моето турбо на 159 1,9 16V също вие на студено, купих колата лятото и тогава нямаше такова нещо, та честно казано ме дразни и съм склонен да се разделя с определена сума пари за да го премахна. В темата има различни хипотези за причината за прослувутото "виене", но това което е написал колегата може би до голяма степен потвърждава версията, че виенето не идва от самото турбо и според мен оборва тази за прегряването на турбината. Е, не трябва да слагаме всичи случаи под общ знаменател, възможно е при различни коли причината да е различна, но едвали новата турбина на колегата е прегрявана, има луфтове или триене, така че в неговия случай причината със съгурност не е тази.

    Питането ми е към автора на цитирания пост - сигурен ли си, че с новата турбина виенето е по-слабо или просто така ти се струва?

    Ако някой друг съфорумец е преборил вълчия вой без да пипа турбината нека се призове на помощ! (Давам си сметка, че в случая удавника се хваща за сламка)

  8. #113
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Здравей колега,
    След една година с новата турбина не съм сигурен, че вие по-малко от старата. Но тогава - веднага след смяната ми се струваше, че е по-тиха..
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  9. #114

    Default

    Колеги дайте мнение къде да си рециклирам турбото без значение къде
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  10. #115

    Default

    1. Турбо хют: https://turboshop.th-group.eu/bg/ - прочети за тях, в момента мисля са с най-добри отзиви.

    2.Адлер турбо: http://adler-turbo.bg/bg/home

    3. Можеш да си купиш вътрешна част за турбото и да го дадеш в техническия в София за баланс.Четох, че там някъде правели баланс на турбината.Това го четох в шкода форума, за шкода(не помня модела) на която турбото не съм сигурен дали е с променлива геометрия.На човека целият ремонт му излязал 250 лева - 200 лева за нов вътрешна част на турбото + 50 лева за баланс на турбина в Техническия в София.

    4.Можеш да изпратиш турбото в техническия във Варна -там също правели турбини и четох отзиви на само доволни.Тоест много добри са явно.

    5.Във фирма в Русе специализирана в ремонт на турбини.Има много добри отзиви за тях.

    Виж кои дават най-голяма гаранция на ремонта.За първите зная, че са представител на някаква фирма и отделно са някакъв център за ремонт на турбота на западна фирма, която има такъв бизнес от доста години.Квартал Военна рампа, бул."Илиенци" 16.

    За последно като четох за тях отзиви от тази, миналата и 2015 година мисля ремонта струваше общо около 650 лева включващ смяна на средна част на турбото, + баланс на турбината + гаранцията.Ей има чуждоезичната страница: https://www.th-group.eu/en/about-us

    Да напиша и още нещо.Ако очакваш използване на 100% оригинални части, според мен очакванията ти ще са нереалистични.

    Използват се китайски резервни части, но засега поне аз не успях да намеря оплаквания за тях.

    Иначе продават се 100% оригинални турбини, като за нас от 1800+ лева и нагоре

    ---------- Post added at 00:33 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

    ======================================


    Ако рециклираш/ремонтираш турбото, да напишеш отзиви, та да знаем какво да правим ако се наложи

    ---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:33 ----------

    ======================================


    Има и нещо друго, да не забравя: това ЧЕ СВИРИ не означава непременно, че турбото е за ремонт.

    Свирене се получава и от пробив във пътищата/въздуховодите до турбото.

    Така, че първо това провери, преди да харчиш луди пари за ремонт на трубо.Има такива случаи със свирене на турбина, които се решават след смяна на тръби за/след турбото.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #116

    Default

    Благодаря колега за мнението бях се насочил към Адлер турбо,но реших да попитам непременно ще дам отзиви.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  12. #117

    Default Turbo

    Здравейте аз имам друг проблем с турбото. Вече два пъти ми се случи. На свободна подавам газ, на барометъра турбото пълни както трябва. Пускам газта и барометъра пада ряско долу придружен с черни пушеци отзад, и странен звук като "ЦУФФ" . Изгасям. Паля и всичко е ок . Първия път ато се случи я прегледах за скъсани маркучи и т.н. махнах маркуча на В.филтър да видя перката дали хлопа.. НЕ. Обаче отвън по корпуса на турбото имаше нагар ... немога да си обесна.. от тия два пъти намам проблем. Но искам съвет, зощото според мен щом се е случило 2 пъти. Има нещо гнило.. :/

  13. #118
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Дпф как е премахнат, само софтуерно или ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #119
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    И аз да се похваля с моето Турбо. От няколко месеца си свиреше и снощи изсвири генерално. Диагнозата на доктора беше счупена ос и задрала перка. Хубаво е да се гледат навреме, че охлювчетата правят бели!

  15. #120
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ако използувате предписаното масло и не вкарвате колата в турбо режим преди да е загряла удължавате значително живота на турбината.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •