Results 1 to 7 of 7

Thread: Alfa 147 проблем със спирачки

  1. #1

    Default Alfa 147 проблем със спирачки

    Колеги имам проблем с спирачките на алфа 147jtd блокираха ми предно диасни и задно ляво колело смених спирачната помпа и неблокират но сега е много дървен педала и се включва абс може ли някои да ми каже какво и е.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вероятно единия кръг не е обезвъздушен добре и другите колелета задържат и от там ти активира и АБС. Обезвъздуши на ново и ще се оправи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Ами не обезвъздушени са и двата кръга незадържат вече но педала е много твърд може ли да е от сервото

    ---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

    ---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

    И неспира пак след като се натисне последователно спирачката и накрая се включва ABS

  4. #4

    Default

    колеги имам алфа 147 1.9жтд 115к.с. и имам следният проблем моля за ваща помощ на трета има риаз и имам мощност а на четвърта и на пета няма стига до 3000 оборота и повече не иска каква може да е причината

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by roker View Post
    колеги имам алфа 147 1.9жтд 115к.с. и имам следният проблем моля за ваща помощ на трета има риаз и имам мощност а на четвърта и на пета няма стига до 3000 оборота и повече не иска каква може да е причината
    Колега, малко не ти е на място темата. Пусни нова тема с проблема. Че на колегата темата няма нищо общо с твоя проблем.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Предполагам, че колегата подозира да не би да му задържат спирачките и заради това да няма тяга над определена скорост.

    Пипни дали загряват ненормално дисковете и ако не, то си объркал темата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Към колегата пуснал темата с твърдия педал на спирачките, аз имах подобен проблем след смяна на компоненти по окачването... оказа се нарушен датчик за отчитане на оборотите на ляво колело!!! Механика го бе закачил с инструемнт или нещо такова! търсих проблема къде ли не, провери датчиците визуално на свалени колелета, че моя работеше уж но дава грешна информация на компа при скорост над 20км/ч .
    Успех !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •