Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Обща поръчка на части за класики

  1. #16
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Батки, възнамерявам да поръчвам нови синхрони и муфи за скоростите. Може би и още нещо ще си харесам. Още някой иска ли нещо да поръчваме групово?
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #17
    започва да се пристрастява PetarD's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    93
    "When driving be aware of the delightful power of what moves under and around you." Lama Ole Nydahl
    Alfa Romeo 75 3.0 V6

  3. #18
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Най-вероятно от там. Цената е малко солена, но мен лично не ме притеснява. Близките дни ще проуча още на 2-3 места, но мен и тези ме устройват, стабилни са, пращат бързо и т.н.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Понеже ще пиша за изработка, а не за поръчка, не знам дали е тук мястото, ако трябва да се премести мнението в нова тема. Всички с трансаксиали имаме ядове със скоростите. Разгледах сайта ebspares...накратко, не ме кефят цените им. Порових в Гугъл, намерих ето тези интересни сайтове:
    http://skorosti.net/index.php/leki-avtomobili-ask
    http://www.radina-m.com/bg/differential-gearboxes.html
    http://www.terem-xk.com/specialno_pr.html
    http://www.arco-ruse.bg/
    Пуснах по един мейл до всички и днес получих и отговори - от Терем и Радина-М:

    office_xk@mail.bg
    To Me



    Today at 9:18 AM








    Здравейте,Господин Зашев!

    За да получите точен отговор на Вашето запитване е необходимо да ни се предоставят мостри от изделията,които трябва да се изработят.

    Поздрави,

    "Терем-Хан Крум"ЕООД гр.Търговище

    От Радина:





    rr mm
    To Me



    Today at 2:50 PM




    Здравейте,

    Фирма Радина-М ООД изработва разнообразна гама от зъбни колела и предавки, но за да изготвим оферта е необходимо да направим някои уточнения.Моля изпратете ни мостра ( муфа и синхронизатор)за да Ви изготвим оферта.
    Моля, изпратете ваш телефон за връзка или се обадете на нашите телефони:

    За контакти и приемане на пратки:
    Адрес: Пловдив,
    Асеновградско шосе 1, ЗЗУ
    тел. 032/682842
    факс: 032/636915
    GSM 0887/603983

    Сега ще отговоря на горните мейли, ще дам телефона си, ще попитам до кого да се изпратят мострите - някакво име, някой, който да е в течение на кореспонденцията.
    Та по този случай ще са необходими по една муфа+синхрон за Терем и Радина-М...разчитам на съдействие.

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    След разглеждане на образците, които им бяха изпратени, Радина-М дадоха тази оферта:
    Здравейте,
    Относно Ваше запитване Ви предлагаме следната оферта:

    1. Изработка на зъбна муфа z=39 - 5 бр.-240лв/бр.
    2. Изработка на пружинен пръстен - 5 бр-45лв/бр.
    3. Изработка инструмент за зъбна муфа -230лв.

    Цените са без ДДС
    Срок за изработка 4-5 седмици.

    При количество от 50 бр. цените са с -20% отстъпка.

    точка 2 - пружинен пръстен - всъщност е синхронизатора
    С Терем също продължава комуникацията, но по-бавно.

  6. #21
    Запален алфист Michelinov's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    131

    Default

    Под 250 за нови синхрони , колко ще е зле ако се сменят само те ?
    . It's not what you drive. It's what drives you.

    75 Turbo -- Miata MX-5 -- Omega Dual Ram Automatic

  7. #22
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Пламене, следя темата с интерес.

    Аз бих си купил муфи и синхрони също.
    От еб-спеърс по-скоро не, но ако се пусне поръчка за изработка бих купил.
    Цените за изработка са много разумни.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Митак, заинатил съм се и се надявам нещо да излезе от цялата история
    Малко пояснение - инструмента за изработка на муфата се прави еднократно и трябва да се плати и той. Синхроните са приятни като цена, нещо не ми харесва цената на муфата...
    Така, още малко инфо от днес. Ако искаме синхрон и/или муфа, ще трябва да им да дадем точни размери или нов детайл, от който да замерят. Тук е молбата ми към всички - ако някой има един от горните два варианта, нека да помогне.
    Разговарях и за евентуално "подобрение" на детайлите. Лошото е, че аз не съм инженер по металообработка, а и разговарям там с една жена, която май е рускиня и също не е спец в областта. Попитах дали не могат да направят нещо за износоустойчивоста на детайлите - по-яка стомана, някаква специална обработка, молибденово покритие... Казаха ми, че стоманата им е някаква по-по-най, давали някъде в Пазарджик за обработка с въглерод на няколко микрона в дълбочина на детайлите. За молибденово покритие - не предлагали такова нещо, като жената не знаеше и как се прави нещо подобно...
    Накратко, преди да мислим какво и колко точно ще се поръчва, е необходимо да намерим точни размери. В последствие пак ще мислим дали можем да подобрим някак си детайлите

  9. #24
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    ''Адриа РД ЕООД е една от водещите фирми в Република България производители на инструменти - шприцформи, пресформи за леене под налягане на алуминиеви сплави и всички видове щанци за електрическата, електронната, фармацевтичната и военната промишленост''!

    За контакти:

    Хованесян - Управител

    АДРИА РД ЕООД

    Драгор, 4400 Пазарджик
    тел.: (034) 444656, 446631, 446632, факс: (034) 446633
    e-mail: adriard@infotel.bg

    Пламка Може и тук да пуснеш запитване правят всичко,включително и тази игра с въглерода!
    Last edited by to6ko; 25-08-2014 at 22:18.
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Предполагам за последваща обработка имаш предвид да ги питам? Защото от това, което си написал, не са се занимавали със зъбни колела и скоростни кутии. Освен Радина-М, чакам и от Терем отговор за производство и цена. А сега, за да може да се продължи, най-важното е някой да помогне с точни размери на синхрон и муфа. Имайки все пак синхрон и муфа поизносени, ще е достатъчно само да се научи точния размер/височина на шлиците на муфата отвътре и дебелината на синхрона - вътрешен към външен диаметър...Поне аз така си мисля, но може и да греша, затова пиша тук - някой ако знае повече, да помага

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •