Results 1 to 11 of 11

Thread: Търся оригинално cd за 156, 147 или от кола с босе !

  1. #1
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default Търся оригинално cd за 156, 147 или от кола с босе !

    Здравейте колеги ! Търся оригинално CD или (радио навигация от 156 )от система босе, повъзможност от 156 , но ако на някой му се намира CD за 147 или ГТ също не е проблем. Да е от система с босе задълвително!

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Оригиналното радио на 147 и 156 може да работи в нормален режим и режим с Босе. Превключването става като се даде на +12в пин на куплунга отзад.

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Един клиент има цяла система Босе от 147. Но се продава цялата. Ако се интересуваш ми пиши и ще те свържа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Използвам темата за да попитам следното(дано колегата който я е пуснал няма против).Колата ми е с аудио система босе но имам съмнения,че CD-то не е от тази система тъй като в опциите няма така наречената функция LOUD.А до колкото знам трябва да я има.Така ли е ?

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Не! Менютата във вариант Босе и без са различни и това е една от разликите.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails LOUDNESS.jpg  

  6. #6
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Използвам темата за да попитам следното(дано колегата който я е пуснал няма против).Колата ми е с аудио система босе но имам съмнения,че CD-то не е от тази система тъй като в опциите няма така наречената функция LOUD.А до колкото знам трябва да я има.Така ли е ?
    Няма проблем колега! Който иска да я ползва щом ще в помощ !

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Оригиналното радио на 147 и 156 може да работи в нормален режим и режим с Босе. Превключването става като се даде на +12в пин на куплунга отзад.
    А така колега може ли да ми дадеш малко повече информация относно това на кой пин трябва да се подадат +12 волта и от къде се взема после сигнала ?

    ---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Един клиент има цяла система Босе от 147. Но се продава цялата. Ако се интересуваш ми пиши и ще те свържа.
    Ами аз по принцип търся за 156 (или по точно за седан може и от либра но седан, понеже там тубата е заменена със субуууфър), но нямам нищо против да го пуснеш в моята тема за някой може да е от полза !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  7. #7
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Оригиналното радио на 147 и 156 може да работи в нормален режим и режим с Босе. Превключването става като се даде на +12в пин на куплунга отзад.
    Колега порових се малко и искам да те питам по този начин л исе активира ?
    http://www.nexxia.co.uk/products.asp...Bose%20Systems

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Този сайт до колкото виждам е за подмяна на оригиналното радио с друго, като описват как да познаеш дали системата е с Босе или не.
    Давам снимка на куплунга на CD-то на 156-ца.
    Две неща са важни тук.
    1. Booster IN (горе вдясно). Това е пина който се включва към +12в. Радиото минава в режим с външен усилвател (Босе-то). Сменя менютата и изходите вече не са с ниво на крайни стъпала, а на предусилвател.
    2. Booster (долу вдясно). Това е комутируем изход, който управлява усилвателя - On/Off. Обръщам ти внимание, че това не е захранването му.
    Сега изходите на радиото, които са захранвали говорителите се свързват с входовете на усилвателя. Усилвателя от своя страна вече захранва говорителите във вратите и има отделен изход за баса в багажника.
    Не знам дали си намерил комплекта, но ти обръщам внимание, че за 147 и 156 усилвателите са различни. Куплунзите към тях също. Предполагам, че честотните характеристики вътре са съобразени с особеностите на купето.
    Друго важно нещо е, че при 147 конверсията е много лесна. Plug and Play. При 156 е филм! Има много детайли, които сега не ми се обясняват. Работата е много, но едно е сигурно: между стандартното аудио и босето НЯМА база за сравнение.
    Успех!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00056.jpg  

  9. #9
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Този сайт до колкото виждам е за подмяна на оригиналното радио с друго, като описват как да познаеш дали системата е с Босе или не.
    Давам снимка на куплунга на CD-то на 156-ца.
    Две неща са важни тук.
    1. Booster IN (горе вдясно). Това е пина който се включва към +12в. Радиото минава в режим с външен усилвател (Босе-то). Сменя менютата и изходите вече не са с ниво на крайни стъпала, а на предусилвател.
    2. Booster (долу вдясно). Това е комутируем изход, който управлява усилвателя - On/Off. Обръщам ти внимание, че това не е захранването му.
    Сега изходите на радиото, които са захранвали говорителите се свързват с входовете на усилвателя. Усилвателя от своя страна вече захранва говорителите във вратите и има отделен изход за баса в багажника.
    Не знам дали си намерил комплекта, но ти обръщам внимание, че за 147 и 156 усилвателите са различни. Куплунзите към тях също. Предполагам, че честотните характеристики вътре са съобразени с особеностите на купето.
    Друго важно нещо е, че при 147 конверсията е много лесна. Plug and Play. При 156 е филм! Има много детайли, които сега не ми се обясняват. Работата е много, но едно е сигурно: между стандартното аудио и босето НЯМА база за сравнение.
    Успех!
    Много благодаря колега още не съм го сложил но съм взел босе от либра седан за да го сложа на 156 седан, ако може когато имаш време да ми напишеш по важните особедности ще съм ти много благодарен или да ми дадеш номер когато имаш време и да ти званна да поразясниш

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Виждам, че яко си "захапал", за което те поздравявам
    Ето ти едно ръководство, към което аз се придържах, когато монтирах моето. Разучи го и след това може да коментираме пак детайлите.
    Attached Files Attached Files

  11. #11
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Виждам, че яко си "захапал", за което те поздравявам
    Ето ти едно ръководство, към което аз се придържах, когато монтирах моето. Разучи го и след това може да коментираме пак детайлите.
    Благодаря колека утре ще го разгледам

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •